mosties.org

2002. gada 28. septembris 00:00

viņi guļ zem rudām lapām

Biju aizbraucis uz kapiem.

Līdzi paņēmu rudens puķes, vectēvu un devāmies pēc kapu uzkopšanas vienatnes sajūtas. Sagrābām pērnās lapas, krietu laiku pirms kapu svētku sākuma iededzām svecītes un brīdi skatījāmies, kā vējš šodien tām ļauj degt. Mans vecvecvectēvs, vecvecvecāmāte un dažas citas personas. Svecīte uz nosūnojušas kapu kopiņas. Tur tālāk — vectēva brālēns, kuram tēvs bērnībā tā sitis, ka viņš akls palicis, un viņa sieva. Viņu kopiņas neviens nekopj — uz tām mētājas kādus pāris mēnešus vecs sakaltis vaiņags un nez kāpēc nolikts egļu skuju saišķis ar nobirušām skujām.

Un beigās neizdzīvo neviens.

2002. gada 13. septembris 00:00

cielaviņa

Šodien es draudzējos ar cielaviņu. Tā tekalē pa klēts jumta kori no viena gala līdz otram, ik pa laikam notipinot pa jumtu lejā un atkal uzlidojot atpakaļ. Nadziņi skrapst pa sīkdaļu šīfera jumtu un viss ir tik mierīgs, it kā visa pasaule vērtos cielaviņas tekalēšanā.

2002. gada 1. septembris 00:00

1. septembris

Pamodos savā izļodzītajā gultiņā un kādu brīdi gaidīju, kad dzirdēšu sarkastiski ņirdzīgu radiobalsi, kas teiks: «Hei, visi uz skoluūū!» Nekā nebija. Šo 1. septembra vēstnesi Latvijas radio 1 viļņos jau kādus gadus neesmu dzirdējis, taču, tā kā man ar skolu vairs nav nekāda sakara, tad tīri vai gribējās klusībā pasmīkņāt par skolēniem.

Viss liecina, ka rīta pusē arī no mājas ārā līst nav jēgas - ko staigāšu pa pilsētu starp baltām matu lentēm un nezināmu lakstaugu puduriem un secināšu, ka man te nav ko darīt? Iziešu vēl laukā un sākšu domāt - kur man šodien jābūt, kurš mani gaida? Ak, jā, gaida gan.

Meklēšana

Šī diena

  • Mintauts, Alfs, Bernadeta

pēdējās atsauksmes

  • Viktors: Ka man nav ko darīt man nužna palīdzīb matenē
  • Edijs: Ja mums ir foto un video materiāli, kur redzams, kā Koperfīlds pazudina brīvības statuju, ko tad tas …
  • Vitolds: Viena no skaistākajām vietām Latvijā!
  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Qeg
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velams no valmi…

izvēlēts raksts

Terijs Džonss: Burn a Koran day

Mācītājs Terijs Džonss. Foto: AFP

Šonedēļ savas 15 minūtes pasaules slavas ieguva kāds kristiešu fundamentālists no Floridas, kurš bija piedraudējis sadedzināt kaudzīti ar Korāna sējumiem, lai protestētu pret islāmu.

Par plānoto dedzināšanu satraucās ne tikai musulmaņi, bet arī augstas amatpersonas gan ASV, gan citās valstīs. Terijs Džonss, kura draudzē ir vien saujiņa ģimeņu, pēkšņi bija kļuvis par vienu no pasaules ietekmīgākajiem cilvēkiem, kuram zvana ASV aizsardzības ministrs un pie kā vēršas prezidents. Šī vīra rokās bija sabojāt visu, ko Vašingtona pēdējos gados bija darījusi, lai uzlabotu attiecības ar islāma pasauli.

Spriedze atgādināja 2005. un 2006. gada gada notikumus, kad dāņu laikraksts «Jyllands-Posten» publicēja karikatūras par pravieti Muhamedu. Arī toreiz musulmaņu sašutums bija globāls, un vēl gadu vēlāk šīs karikatūras izraisīja vardarbīgas protesta akcijas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Korāns un vārda brīvība »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas