mosties.org

Kails Ozols (Kyle Ouzol) — «Laime nelaimē»viens no retajiem moralpain.bad.lv stāstiem, kas nav pelnījis aizmirstību


Reklāmas rullītis. «...«Western Oil», we provide you with energy!» Uz ekrāna redzams «Western Oil» logo, kas pamazām izgaist. Reklāmas pauzes beigas. Parādās skatītāju zāle. Kamera brauc pāri skatītājiem, kas aplaudē, un tuvojas skatuvei. Ekrāna kreisajā apakšējā stūrī uz mirkli parādās raidījuma nosaukums — «Laime nelaimē».

avots: mosties.org

«Esiet sveicināti atpakaļ raidījumā «Laime nelaimē»,» runā vadītājs, kura seju rotā baltzobains smaids, ko vēl spilgtāku padara iedegums. «Atļaujiet man stādīt priekšā — Kimberlija!» Raidījuma vadītājs pagriežas pret duvīm ar kāpnītēm skatuves labajā pusē, un tur uzvalkā tērpts skaists jauneklis ved apaļīgu meiteni ar brillēm.

«Kimberlij, vai tiesa, ka tev ļoti patīk Toms Krūzs?»

Kimberlija piesarkst, iespurcas un aizliek mutei priekšā roku. Uz brīdi var pamanīt, ka viņas zobiem ir brekete. Skatītāji viegli iesmejas.

«Lūk, tava anketa, kurā tu raksti, ka gribētu tādu vīru kā Toms Krūzs. Vai tas ir tiesa?»

Kimberija pamāj.

«Zini ko, Kimberlij, ir sagadījies tā, ka pie mums šodien studijā ir Toms. (Kimberlija pielikusi rokas pie vaigiem spiedz «I can't believe it!». Skatītāji gavilē.) Bet, pirms tu viņu satiec, man tev jāpavēstī kaut kas bēdīgs. (pauze.) Tava māmiņa, viņa...»

«Nēē!» iekliedzas Kimberlija un saļimst, piesteidzas divi plecīgi puiši, un pietur Kimberliju aiz padusēm.

«Varbūt tev ir kas sakāms savai māmiņai, Kimberlij?»

Kimberlija brēc: «Māāmiņ, lūdzu, piedod... Pieeedod!..» Skatītāji līdzjūtīgi nopūšas.

«Kiberlij, diemžēl man saka — tava māmiņa mūs vairs nedzird. Bet pēc šī ļaunā pavērsiena varu pateikt ko ļoti priecīgu — jūs ar Tomu varēsiet pavadīt medusmēnesi Havaju salās pieczvaigžņu hotelī.»

Kimberlija turpina brēkt. Atskan kāzu maršs, skatuves aizmugure pagriežas, un skatītāji ierauga greznu altāri, pie kura stāv mācītājs un Toms Krūzs ar milzīgu baltu rožu pušķi rokā. Skatītājas spiedz.

Plecīgie puiši pieved Kimberliju pie altāra. Mācītājs saka savu sakāmo. «Bla, bla, bla...jada jada!...Bla bla!...Kimberlij, vai tu..» «Bet, protams, ka jā,» mācītāju pārtrauc vadītājs: «Māmiņu tač' mēs jau nogalinājām, ne tā?» Skatītāji smejas. Ļaujot pabeigt smiešanos, raidījuma vadītājs turpina: «Atgādinu vēlreiz, ka visu šo realizēt ir izdevies pateicoties sponsoru atbalstam, it īpaši mūsu ģenerālsponsoram «Western Oil». «Western Oil — we provide you with energy!».»

Altārim aizkrīt priekšā priekškars.

«Un tagad, dāmas un kungi, iepazīstieties ar Sjūziju! Sjūzija ir skolotāja kādā mazā pamatskolā Virdžīnijas štatā. Laipni lūgta, Sjūzij!»

Sjūzija ienāk, tiek apsēdināta uz krēsla pretī vadītājam, kurš arī ir apsēdies. Aplausi pamazām norimst. «Labāk apsēdīsimies, jo, kā iepriekš redzējām, šajā šovā viss var notikt,» viņš saka. Skatītāji smejas. Vadītājs turpina: «Sjūzij, jūs esat izglītota sieviete. Jūsu anketā jūs ļoti smalki un detalizēti izklāstāt savas prasības. Uz brīdi mēs jau domājām, ka nespēsim tās piepildīt (smejas, smejas arī skatītāji, Sjūzija smaida). Lūdzu, video!».

Raidījuma vadītājs paceļ balsi un turpina: «Lūk, uz lielā ekrāna jūs redzat villu Santa Fē, kura tagad pieder jums līdz mūža galam. Jums arī būs konts, kurā ik gadu ieskaitīs miljonu dolāru ikdienišķiem rēķiniem. Lūk, jaunais Jaguārs, ar kuru varēsiet traukties pa Losandželosas ielām. Tas viss kļuvis iespējams pateicoties «Western Oil» atbalstam!»

Sjūzija smaida, zālē ovācijas.

«Bet tas vēl nav viss,» raidījuma vadītājs kļūst nopietns un pazemina toni. «Jūs noteikti mīlat savu mazo Džīniju?» Sjūzijas acīs redzamas šausmas. Operators tur fokusu uz Sjūzijas acīm diezgan ilgi.

«Lūdzu, video!». Uz lielā ekrāna parādās attēls, kurā mazam zīdainītim tiek uz galvas uzvilkts maisiņš. Skatītāji šausmās noelšas, daļa novēršas no ekrāna. Sjūzija krīt histērijā, metas virsū raidījuma vadītājam un mēģina viņam izskrāpēt acis. Plecīgie uzraugi ātri vien savalda nelaimīgo māti. Vadītājs atjoko: «Nu es saprotu, par ko man tik daudz maksā.» Šur tur zālē dzirdami smiekli.

Balss aiz kadra: «Pēc pārtraukuma: Džefrijs Gordons hokeju spēlē no astoņu gadu vecuma. Tagad viņam ir trīsdesmit trīs, viņš ir spēlējis daudzās Amerikas hokeja līgās, bet viņa sapnis — spēlēt NHL — vēl joprojām ir nepiepildīts. Kā Džefs spēs sadzīvot ar sava jaunā kluba biedriem pēc tam, kad viņi būs viņa acu priekšā izvarojuši viņa sievu? (rāda, kā sieviete mēģina izrauties no vairāku izvarotāju bariņa un stiepj pretī vīram rokas. Džefu tur apsargi, bet viņš mēģina izrauties un iesist kādam. Vienu reizi tas viņam arī visai efektīgi izdodas). Wow!.. Un vēl pēc pārtraukuma — finansu magnāta bankrots ir atstājis Reju bez darba, iztikas un ar milzīgiem parādiem, bet Rejs vēlas tikai vienu: būt labs tēvs saviem trijiem dēliem. Taču viņš nezina, ka labs tēvs viņš varēs būt tikai diviem dēliem, bet no viena viņam nāksies šķirties. (Rāda trīs jaunekļus piesprādzētus pie krēsliem ar vēnā iedurtām adatām un ārstiem blakus.) Kurš tas būs? Arī tu vari to noteikt. Iespējams, tieši tava balss būs izšķirošā. Balso mūsu mājaslapā w-w-w-punkts-goodluck-svītriņa-badluck-punkts-com! Varbūt tu būsi tieši tas laimīgais, kas iegūs savā īpašumā SONY mājas kinozāli (pauze). Apmaiņā pret roku! (histēriski smiekli). Nē, nē, pajokoju! Labi, tiekamies pēc reklāmas!»

Meklēšana

Šī diena

  • Marianna, Ginters, Guntra

atbalstām

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas