pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 23. maijs 20:10 Komentāru nav

komūnisti pret Indianu Džonsu

Jaunā filma «Indiana Džonss un Kristāla galvaskausa karaliste», kurā stāstīts par krietnā arheologa cīņu pret VDK aģentiem kristāla galvaskausa meklējumos, ir saņēmusi dažādas atsauksmes. Tomēr vismaz komūnistiem par jauno lenti nekas labs nav sakāms.

Aizvainotā padomju tauta

Ļeņingradas apgabala un Sanktpēterburgas komūnistu interneta vietne sniedz ieskatu tajā, cik ļoti veco laiku entuziasti ņēmuši ļaunā to, ka Holivudas filmā padomju aģenti izmantoti kā sliktie, un kopumā filma esot «pretpadomju propaganda».

Komūnisti jau pāris dienas sodās par Harisonu Fordu, viņa varoni, ko nodēvējuši par «melno Džonsu», Keitu Blanšetu, kas tēlo VDK aģentu vadoni, un filmas veidotājiem. «Ar savu darbu Spīlberga kunga filmā «Indiana Džonss un Kristāla galvaskausa karaliste» jūs esat apvainojuši visu padomju un krievu tautu, visus, kas atminas grūtos 50. gadus, kad mūsu valsts beidza Lielā kara posta atjaunošanas darbus un nesūtīja uz ASV nežēlīgus teroristus,» teikts partijas atklātā vēstulē filmas galveno lomu tēlotājiem.

«Šī neapšaubāmi ir zemas kvalitātes filma un izraisītu vien smaidu, ja vien nepastāvētu draudi, ka tās orbītā tiks ievilkti pusaudži, kas neko nezina par 20. gadsimta 50. gadiem,» uzskata partijas biedrs Vladimirs Muhins. «Tajā laikā pagāja mana jaunība, un es atminos, kā amerikāņi toreiz apbrīnoja mūsu valsti. Taču filmā Indiana Džonss ielec padomju «UAZ» un sit sievieti — padomju izlūku, ko tēlo Keita Blanšeta — ar kāju pa vēderu, it kā tā arī būtu jādara.»

Filmas ideju, ka pasaule jāglābj no krieviem, V. Muhins nodēvējis «vienkārši par Čērčila paranoidālu sapni». Partijas pārstāvji arī pauduši vēlmi, lai jaunā filma Krievijā tiktu aizliegta.

Komūnistiem ir draugi

Par netaisnības sajūtu stāsta arī Sanktpēterburgas komūnistu ārvalstu draugu rakstītās e-pasta vēstules. «Es jauno filmu neskatīšos tāpēc, ka tā, kā man šķiet, ir pārlieku izkropļots skatījums uz to, kas notika,» raksta kāda Eimija M. «Es gribēju, lai jūs zināt, ka visi amerikāņi nav idioti bez kādas cieņas. Tas gan varētu būt neticami, tik ilgi vērojot Bušu darbībā.» Savukārt kanādietis Less Kušī atzinis, ka komūnistiem ir tiesības justies aizvainotiem, un ka «mēs bieži vien aizmirstam, kas ir mūsu draugi». «Visas filmas, kas valstis vai cilvēkus parāda kā ļaundarus, ir jākoriģē, lai nākamās paaudzes nebūtu aizspriedumainas,» raksta L. Kušī.

Sanktpēterburgas komūnistu interneta vietnē var atrast ne tādus vien spēcīgus viedokļus. Šīs dusmas ir amizantas, ko tās pastāsta par dažu ļaužu uzskatu, ka Padomju Savienības laikā patiešām bija visīstākais komūnisms (lai gan mūsdienās nopietnāk būtu teikt, ka Padomju Savienība paņēma labu ideju, taču to sabojāja) un ka īstie komūnisti ir nevis tie, kas aizstāv egalitārisma un taisnīguma idejas, bet gan padomju mantojumu.

Makartija smīns

Indianas Džonsa pamata doma — stāstīt, kā 50. gados labie amerikāņi cīnās pret sliktajiem padomju aģentiem, ir tīša spēlēšanās ar klišejām par ļauno un labo. Klišejas, iespējams, ir pašsaprotamas ASV skatītājiem kā atsauce uz makartisma laika varonīgo cīņu pret sarkano mēri. Tomēr šis labo un ļaunu spēku lomu sadalījums ir problēmātisks mūsdienu filmai, kas tiek rādīta visā pasaulē. Pieļauju, ka filmas sižeta izvēles skaidrojumos jāņem vērā arī mūsdienu starptautiskais konteksts ar Krievijas aizvien lielākajām ambīcijām uz viedokļa paušanu.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru nav • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.
Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Tenis, Dravis

pēdējās atsauksmes

 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
 • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Nemaz nepamanīju, kurā brīdī esmu kļuvis atkarīgs. Atkarīgs no lietām, ieradumiem, cilvēkiem. Jā, īpaši jau no cilvēkiem. Un tagad es šeit stāvu un domāju, kā būs, ja kādu no Jankas ļaudīm es vairs neredzēšu. Es sēžu ārā salā pie pastkastītes un gaidu pastnieku, kas nesīs kādu vēsti (kaut gan viņš man nekad neko nenes), es staigāju pa istabu, es mēģinu lasīt aizpagājušogad iesākto Mr. Hemingveja rakstu grāmatu, bet ar katru minūti saprotu, ka tas nav tas, kas man šajā brīdī būtu jādara. Es taču varu pazaudēt cilvēku! Tas ir tāpat kā staigāt ar Viņas attēlu rokās un baidīties, ka vējš to pēkšņi aizpūtīs pa gaisu un vienā brīdī nebūs vairs nekā - pilnīgi nekā no iepriekšējā mirkļa prieka. Tad būs tukšums. Vai cilvēks to zina? Vai cilvēks to jūt? Vai cilvēks jūtas apdraudēts, tāds, kas var pazust? Vai cilvēku tas interesē? Vai manas bailes cilvēkam kaut ko nozīmē? Es nezinu. Skaidrs ir viens, ka man ir jāiet, jāatrod cilvēks, un vēl vismaz reizi viņam jāpasaka: «Es negribu, lai Tu ej prom.»

Pa kuru laiku ir pazudis mans miers? Vai es to gribēju? Vai es kontrolēju situāciju? Ne vienmēr, bet -- man uz to ir jātiecas, jo šeit vairs nav tādu vērtību kā «eh, man negribas...» Pašreiz ir jāizdzīvo, vēl ir jādzīvo.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu kad viss beigsies »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas