pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 4. maijs 19:52 Komentāru nav

pirmā kļūda pēc 4. maija

4. maijs ir diena, kad mēs priecājamies par Neatkarības deklarāciju, dokumentu, ar ko Latvija pasludināja neatkarību no Padomju Savienības. Tomēr vienlaikus šajā dienā ir arī drusku rūgtuma, jo neatkarība ne visiem izrādījās tāda, par kādu sapņoja.

4. maijs mūsdienās ir stāsts par to, ka sākums bija labs. Bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš, piemēram, runā par «4. maija vērtībām», un, ja tās atjaunotu, tad gan būtu labi. Bet nav jau labi — kaut kad kaut kas aizgāja šķībi. Kas aizgāja? Kad?

Bez citiem iemesliem, par ko toreizējie Augstākās padomes deputāti tagad runā, ir kāds, par ko viņi (un vairums citu) klusē. Tas ir stāsts par 1991. gada 3. marta Latvijas iedzīvotāju aptauju, kuras dalībniekiem bija jāatbild uz jautājumu: «Vai jūs esat par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku?». Aptaujā varēja piedalīties visi Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, un daļai Latvijas iedzīvotāju tā arī bija pēdējā reize, kad viņiem tika ļauts bez priekšnoteikumiem paust viedokli.

Aptaujas sarakstos bija iekļauti 1 902 802 iedzīvotāji, un no tiem piedalījās 1 666 128 jeb 87,56 procenti balsstiesīgo. Ar «jā» atbildēja 1 227 562 jeb 73,68 procenti balsotāju. «Nē» teica 411 374 jeb 24,69 procenti.

Aptaujas rezultāts ir vērā ņemams sasniegums, un tādā veidā Latvijas iedzīvotāji pauda atbalstu politiķiem, savukārt politiķiem aptaujas dati bija arguments sarunās ar Maskavu.

Kā šis rezultāts tika panākts? Deputāti braukāja pa valsti, tikās ar cilvēkiem un stāstīja, cik labi visiem būs neatkarīgajā Latvijā. Bet, kad neatkarība patiešām bija sasniegta, izrādījās, ka nekādas vienošanās pilsonību un pilsoņu tiesībām iebraucējiem nav bijis.

Šis ir viens no pirmajiem neveiksmīgajiem politiķu soļiem atjaunotās Latvijas neatkarības laikā — kontakts ar nozīmīgu daļu Latvijas sabiedrības tika sarauts, un sekas Latvija sāpīgi jūt arī pašlaik. Esam ieguvuši nelojālu iedzīvotāju pulku, kas dzirdīgas ausis ir atraduši Maskavā, nevis Rīgā. Latvija iespēju izveidot puslīdz saliedētu sabiedrību palaida garām, bet Krievija par to tikai berzē rokas, stāstot par nepilsoņu «diskrimināciju» Latvijā.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru nav • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Ģertrūde, Gerda, Gertrūde

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Mūsu tīmekļa vietnē vārdi dažkārt tiek atveidoti īpatnējā veidā. Pat lojālākie lasītāji tādās reizēs var pajautāt, kāpēc nevar rakstīt kā normāli cilvēki. Var, protams, taču mūsdienu latviešu valodas likumsakarības dažkārt ir pretrunā ar pieņemto «normālitāti», tāpēc lai katrs pats spriež par to, kāpēc mēs rakstām tā, kā rakstām un vai gadījumā nevajadzētu rakstīt citādi.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pareizrakstības meklējumi »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas