pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 18. aprīlis 20:18 Divas atsauksmes

pārspīlētais liberālisms un hiphops

Šīgada Glastonberijas festivālā kā īpašais viesis uzstāsies reperis Jay-Z. Iespējams, tas nebūtu nekas neparasts, ja vien Glastonberijas formāts tradicionāli nebūtu orientēts uz rokmūziku. Un, iespējams, arī tas nebūtu nekas, ja vien tie, kas apšauba rīkotāju izvēli, netiktu padarīti par rasistiem.

Obligātā daudzveidība

Festivāla rīkotāja Emīlija Īvisa, atbildot uz kritiku par repera iesaistīšanu pasākumā, paziņojusi, ka pie visa vainojams ir britu «iedzimtais konservatīvisms», savukārt negatīvā reakcija raisa nepatīkamus jautājumus par britu attieksmi pret rasi un šķiru.

«Norādījumā, ka amerikāņu hiphopa māksliniekam nevajadzētu uzstāties publikas priekšā, kuru daudzi uzskata par baltādaino un vidusšķiras auditoriju, ir interesants zemūdens strāvojums,» viņa šonedēļ rakstīja laikrakstā The Independent. «Neesmu pārliecināta, kā to dēvēt, vismaz publiski nē, tomēr tas ir kaut kas, kas manī rada satraukumu.»

Kamēr E. Īvisa norāda, ka Glastonberijas festivāls vienmēr ir piesaistījis mūzikas daudzveidību, tikmēr viņai un arī citiem nav pamata uztraukumam. Tikmēr viņa var stāstīt, ka Jay-Z, kurš komerciālajā hiphopā pašlaik ir viens no veiksmīgākajiem mūziķiem, ir ieguvums festivālam. Tikmēr viņa var uzskatīt, ka visās malās sākusies nepamatota histērija, lai gan festivāla apmeklētāji ir labi cilvēki, kam nav iebildumu pret daudzveidību.

Tomēr, tiklīdz kā cilvēka gaumi salīdzina ar aizspriedumiem, robeža jau ir pārsniegta. Atbildot uz klaigām, E. Īvisa sāk klaigāt pati un apsaukāt citus.

Aizspriedumainā gaume

Cilvēka gaume drīzāk ir sociāli konstruēta, nekā individuāla un nevadāma parādība, uzskata sociologs Pjērs Burdjē. Tas nozīmē, ka cilvēku gaumi nosaka viņa piederība noteiktai grupai vai šķirai. Mums patīk tas, kas patīk grupai, pie kā piederam.

E. Īvisas raksts ir šīs idejas fundamentālistiska versija. Tajā autore netieši saka: tā kā hiphops ir vēsturiski zemākas šķiras kultūras izpausme, tiem vēsturiski augstākas šķiras pārstāvjiem, kam tas nepatīk, nepatika veidojas ne jau tāpēc, ka viņiem vienkārši būtu citādas prioritātes mūzikā. Drīzāk jau tāpēc, ka viņi kā dominējošās šķiras pārstāvji nonicina zemākas šķiras gaumi. Savukārt tas ir slikti, jo zemākās šķiras jau tāpat daudz cieš no apspiedējiem.

Un beigās mēs esam nonākuši pie tā, ka es nedrīkstu teikt, ka man nepatīk citas sociālās grupas kultūra, jo tas tiks tulkots kā naidīgas attieksmes paušana.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Divas atsauksmes

Pag, es tā arī nesapratu. Festivāla parasto apmeklētāju habituss ir augstāks vai zemāks nekā Jay-Z un viņa klausītāju habituss? :) Bet vispār, protams, absurds.

Daiguu, kurā augstskolā habitusu māca mērīt pēc augstuma? • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Zane, Zuzanna

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Kādreiz, kad pats biju jaunāks, šķita, ka cilvēki ir stipri. Visi, kas ir tikuši gana tālu, lai iemantotu priekšnieka, skolotāja, vecāku statusu, vai arī vienkārši ir gana pašpārliecināti pieaugušie — un kaut ko no tā sasniegt nudien nav grūti. Būt pieaugušam nozīmēja pietiekami daudz varas iejaukties to cilvēku dzīvē, kuŗu stāvoklis prasa atklātu vai slēptu, bet tomēr pakļaušanos.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu spēks un vājums »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas