pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 2. marts 21:05 4 atsauksmes

flashmob

Pērn bija cirkus Merķeļa ielā pie cirkus, pagājušā mēneša pēdējā dienā — cirkus Centrālajā stacijā, flašmobs jeb zibpūlis. Rīkotāji pārrēķinājās un flašmoba vietā viņiem sanāca vienkāršs pūlis, kas atnāca paskatīties, ka cilvēki uz šo pasākumu patiešām atnāca.

Galvenais iemesls tam, ka pasākums būtībā izgāzās — masu saziņas līdzekļu interese. Radio, televīzijā, presē — visur jau pirms pasākuma bija raksti un sižeti par gaidāmo akciju. Žurnālisti aktīvi reaģēja uz vienkāršo cilvēku rīkotām akcijām. Tas viņiem runā par labu, taču pašiem rīkotājiem — par sliktu. Neprot strādāt ar informāciju.

Ar tradicionālajiem masu saziņas līdzekļiem sadarboties ir viegli. Labs piemērs tam bija britu prinča Harija gaitas Afganistānā. Harijs, būdams pēc izglītības karavīrs, gribēja drusku pašaut cilvēkus un visādi citādi aizstāvēt Rietumu civilizācijas intereses, taču tas bija bīstami, jo — ja ļaunie teroristi uzzinās, ka britu karapulkā dien arī karaļnama pārstāvis, noteikti viņu sagūstīs un pārgriezīs rīkli. Tamdēļ Lielbritānija ar saviem laikrakstiem un vēl šādiem tādiem izdevumiem vienojās, lai šie klusē un neziņo. Viss bija labi, līdz Drudge Report pavēra muti, un tad par nabaga Hariju aizgūtnēm visi sāka runāt, un viņš no Afganistānas tika pārvests mājās. Morāle: nedod masu saziņas līdzekļiem informāciju vai arī vienkārši sarunā, un tie klusēs.

Ko darīja akcijas rīkotāji Latvijā? Viņi pat nemēģināja ievērot kādu piesardzību, pat nemēģināja glābt pasākumu, viņi klajā formā aicinināja pieteikties cilvēkus, kas būtu gatavi sniegt interviju. Izskatās, ka rīkotājiem pašiem nav ne jausmas par pasākuma būtību.

Zibenspūlis ir akcija, kas savu jēgu iegūst tad, kad cilvēki pa privātiem un pusprivātiem kanāliem un sociālajiem tīkliem iegūst instrukcijas, kuras noteiktā laikā un noteiktā vietā jāizpilda, bet pirms pasākuma klusē kā partizāni. Akcijas pirmais noteikums: tās plānošana ir (nosacīti) slepena, ir jāievēro konspirācija. Un tikai tādā gadījumā būs kāda jēga atnākt uz Centrālo staciju un darīt visādas jocīgas lietas, gūstot prieku par to, kā pūlis aizsargā no kritikas par ekscentrismu un vienlaikus nodrošina pamanāmību, kas savukārt piesaista samulsušos garāmgājējus.

Kas notika piektdien? Saskrēja puse Rīgas, un tad ir vienalga, vai saskrējušie bija dalībnieki vai skatītāji. Zibenspūlis ir izrāde, taču izrāde nejaušiem skatītājiem, nevis tādiem, kas par pasākumu izlasa avīzē kā teātra programmā, un piektdienas vakarā dodas izklaidēties.

Ja dalībniekiem patika — viss kārtībā. Taču tas ir gluži kā, ja zaporožeca īpašnieks teiktu, ka mašīna viņu apmierina un ne pēc kāda mersedesa viņš netīko.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

4 atsauksmes

Pirmā doma, ieraugot necaurejamās stacijas kāpnes: kā mani tracina cilvēki, kuri nostājas visnepiemērotākajās vietās, kur citiem jāstaigā, teiksim, pie iejām/izejām no Ū-bāņa :)

debilie latvieši, kuri tur ieradās.

P-P!, domāju, ka bija arī ļaudis, kas vilcienu šī dēļ nokavēja.

ar šõ viņi sabojāja visu flašmobam piemītošo jēgu (ja tāda ir) • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Konstance, Donats

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Kopš paziņojuma, ka Latvijā tiks celts 8. pasaules brīnums Pasaules siena, skaudīgie latvijieši ir sākuši nenovīdīgu sacensību par 9. un tā tālāk pasaules brīnuma izveidi. Toms Bauģis piedāvā Idiotu sienu, Jāzeps Baško aicina uz La-la of the World, Benvenuto savukārt biznesu taisīs ar Pasaules mieta koncepciju.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pasaules brīnums: 8, 9, 10... »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas