pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 22. februāris 20:56 Komentāru nav

botes svarīgākas par Kosovu

Kamēr serbi (kopumā) protestē pret separātiskās provinces Kosovas neatkarības pasludināšanu un kamēr albāņi (kopumā) priecājas par valstisko saišu saraušanu ar serbiem, no kuriem tik daudz cietuši, tikmēr atsevišķi cilvēki notiekošo izmanto savas personiskās dzīves uzlabošanai.

Protesti pret Kosovas neatkarību izvērtušies arī vardarbībā — šonedēļ Serbijas serbi ir uzbrukuši Kosovas robežpunktiem, nodedzinājuši ASV vēstniecību, savukārt Kosovas serbi vēl šodien Mitrovicē mēģināja pāri tiltam uz albāņu kontrolēto pilsētas daļu kasīties.

Nesaskaņas veicina it kā cēli mērķi. Viens nacionālismam aktuāls tēmats — valsts nedalāmība — saduras ar otru aktuālu tēmatu — neatkarību un pašnoteikšanās tiesībām. Tomēr nevajag jau uzreiz grābt tikai augstos plauktos. Kamēr aizgrābtākie protestē pret sliktajiem, tikmēr citi izmanto anarhijas situāciju un dodas laupīt veikalus.

Serbijā par jaunāko «YouTube» grāvēju kļuvis video «Botes [apmaiņā] pret Kosovu», un tajā rādīts, cik vienkārši tas viss notiek. Tajā nofilmētas divas jaunuves, kas no veikaliem protesta akcijas laikā sirēnām fonā skanot grābj mantas. Video seko jaunuvēm, kam pilnas rokas ar saldumiem, smalku drānu maisiņiem, apaviem un citiem labumiem, ko pārdod Belgradas dārgākajos veikalos. «Savu izmēru jau atradāt?» operators ironiski jautā, rādot, kā bez kompleksiem tiek aptīrīts apavu veikals.

«Pazūdi, beidz filmēt!» jaunuves sauc operatoram. «Bet jūs manās acīs esat šīs protesta akcijas varones,» atbild filmētājs. Nekur tālu viņas netika — policija laupītājas ir apcietinājusi, tomēr vairāk par piespriesto sodu viņām, cerams, sāpēs nelāgā slava, ko viņas izpelnījušās vairāk tūkstošu «YouTube» lietotāju priekšā, nemaz nerunājot par miljoniem, kas šo klipu redzēja Serbijas televīzijā.

«Gribu pateikt, ka šīs personas ir tikai galējības un ka viņas nepārstāv serbus kā nāciju,» steidz paskaidrot video autors. «Serbijas pilsoņi lielākoties ir normāli un godīgi, un es lepojos, ka esmu viens no viņiem.»— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru nav • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.
Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Eleonora, Ariadne

pēdējās atsauksmes

 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
 • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Paskaties tik, kāda Latvijas Finierim ir mājaslapa. Nu labi, lapa tāda - pabāla puslīdz ciešama freimu kapsēta, kuras autors varētu būt kāds, kas nav saņēmis par tās izveidi algu. Lapa, kas, visticamāk, taisīta tāpēc, lai būtu, nevis lai sniegtu informāciju, šī nav vieta, kur atgriezties. Un tas nekas, ka interneta ļaudis hroniski nezina atšķirību sarp «jaunumiem» un «ziņām», iedvesmojoties no krievu «novosti» vai angļu «newz». Kopumā izskatās, ka LF ir kādas finansiālas grūtības :)

Visvairāk mani sajūsmināja pirmajā lapā atrodamie Lietošanas noteikumi:

Visa informācija, kas atrodas mājas lapā, tiek sniegta bez jebkādām garantijām. Latvijas Finieris neuzņemas nekādu atbildību par zaudējumiem vai kaitējumu, kas varētu rasties tad, ja lietotājs pilnībā paļaujas uz mājas lapā ietverto informāciju. Lietotājs pats novērtē mājas lapā esošās informācijas viedokļa padoma vai cita materiāla precizitāti, pabeigtību vai noderīgumu.

Vēl labāks ir šis:

Latvijas Finieris negarantē, ka informāciju tās mājas lapā vienmēr tika savlaicīgi izvietota, un neuzņemas atbildību gadījumā, ja tas netiks izdarīts. Mājas lapā var būt tehniskas neprecizitātes un kļūdas.
Latvijas Finieris negarantē, ka šī mājas lapa vai serveris, kas nodrošina pieeju tai ir brīvs no vīrusiem vai citiem bīstamiem komponentiem.

Godājamai firmai nevajadzētu rūpēties, lai pret viņu tīmekļa lapu apmeklētājs izturētos ar tik lielām aizdomām. Jā, tas ir uzņēmuma tēls, tas ir serviss, tas ir pierādījums, ka klients ir dievs. Super.

Rakstot šo te, es centos noteikumus pēc iespējas pārkāpt, jo laikam jau es viņu lapas materiālus nepublicēju, lai «nenodarītu kaitējumu Latvijas Finiera reputācijai».

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu finieris »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas