pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 25. janvāris 22:41 Komentāru nav

ženšina bezbiļetņica

tramvajs

«Ženšina, a nu ka vstaļi,» sacīja aizkaitinātā tramvaja biļešu kontrolierei. «Seičas priģot paļicija, aņi že ņemogut s mirgalkami za nami do samava depo gnatsja!» Tomēr, lai kā viņa censtos, cienījamā paskata kundzīti no vietas iztramdīt joprojām neizdevās, un arī soda naudu viņa maksāt acīmredzot negrasījās.

Izrāde sākās itin parasti. Dienas vidus, tramvajs pustukšs, un arī manā pieturā iekāpa vien daži cilvēki. Nākamajā pieturā parādījās kontrole, un, kad pienāca priekšā sēdošās sievietes kārta, viņa uzrādīja nekompostrētu biļeti.

Kontrolierei tas, protams, nepatika, viņa ar zināmu akcentu, bet tomēr raiti izlasīja biļetes paskaidrojošo tekstu, un, lai pasažiere labāk saprastu, pēc tam arī krieviski pateica, ka talons bez kompostrēšanas nav derīgs. Taču pasažiere turējās pretim.

Vispirms viņa paziņoja, ka vienmēr automātiski talonu kompostrē, bet vien šoreiz aizmirsies. Tad viņa jautāja, vai tad viņa izskatoties pēc zaķa. Pēc tam viņa norādīja, ka viņai ir bērni, un nevar atļauties maksāt sodu. Un visbeidzot nosauca kontrolieri par bezkaunīgu.

Kontroliere vispirms atbildēja, ka ieradums automātiski kompostrēt talonu acīmredzami nav pasargājis viņu no pārkāpuma izdarīšanas. Pēc tam norādīja, ka, jā, pasažiere tieši šobrīd nudien izskatās pēc zaķa. Tad informēja, ka nevajagot šantažēt, un arī viņai esot bērni, un tam šajā gadījumā nav nekādas nozīmes. Un visbeidzot, nosaukta par bezkaunīgu, aizsvilās. «Kak vam ņe stinda! Ja na raboķe, a vi meņa bezstindoj nazivajeķe?!»

Pasažiere vairākas reizes tika aicināta maksāt sodu, pēc tam viņai draudēja, ka policijā sods būs nevis divi, bet 25 lati, pēc tam vēlreiz viņai pieprasīja celties kājās, pēc tam zvanīja kaut kam, kas necēla klausuli un, kad atzvanīja, kontroliere teica, ka viņai ir nepieciešama palīdzība un nosauca maršrutu, pa kuru tramvajs brauc (tramvaja identifikācijas numurs nevienu, nez kāpēc neinteresēja), un visbeidzot trīs pieturas pēc kārtas viņa ar vagona durvīs iemontēto pīkstuli signalizēja tramvaja vadītājam, lai tas pieturā nesāk braukt, kamēr tas nelīdzēja. Tramvajs turpināja kustību.

Beigās otra kontroliere, nākot palīgā, iestājās tramvaja durvīs un deva citādu signālu vadītājam. Tramvajs stāvēja, un bezbiļetniece piecēlās, izkāpa no tramvaja un devās prom. Neviens viņai pakaļ neskrēja, nekādas policijas vai citu draudīgu tipu tuvumā nebija un nevarēja būt (kā gan lai likuma sargi noteiktu, kur pašlaik atrodas tramvajs ar bezbiļetnieku, neķemmēs taču visus, kas kursē maršrutā?).

Viņa, kas sākotnēji bija visai karsti iesaistījusies strīdū un uzstājusi, ka nekompostrētais talons jāņem par pilnu, turpmākajās ainās izvēlējās iedarbīgāku taktiku, proti, nereaģēja nekādi, vien dusmīgi skatījās tukšumā uz priekšu. Abas kontrolieres ar fiziski viņu no vagona izmest nevar – taču bakstīšanu ar «Pasažirka, vihoģim! Vi-ho-ģim!» taču var neņemt vērā, ja vien ir stipri nervi.

Ja kontrolieris fiziski tevi izmest ārā nespēj, tad jūs abi varat pārbaudīt garīgo spēku samēru. Jo stiprāki nervi tev būs, jo tālāk aizbrauksi.— Janks

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru nav • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Kintija, Kora

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Viņvakar Botāniskā dārza rajonā redzēju baltu «Opel Vectra» ar kārtīgu kristieti raksturojošo zivtiņas simbolu aizmugurē. Uz bagāžnieka stikla uzraksts — «Par stipru ģimeni!» rozā burtiem.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu uzlīmes »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas