pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 17. janvāris 05:00 Viena atsauksme

žurnālistu prieki un bēdas

Žurnālistika ir profesija, kurā strādā pozitīvi domājoši cilvēki. Žurnālisti spēj rast prieku (citu) nelaimē un iepriecinošo arī bēdīgākajās situācijās: nu, ko, būs vismaz, par ko uzrakstīt (sk. ilustrāciju).

Ko vajag žurnālistam?

«Latvijas Avīze» šodienas numurā sniedz arī kādu citu patiesību: sliktais par kaut ko negatīvu kļūst tikai tad, ja par tādu tiek nosaukts. Pērnā gada decembrī «Latvijas Avīzes» žurnālists Toms Ancītis, mēģinot pārbaudīt, kā darbojas Dzīvesvietas deklarēšanas likums, centās deklarēt dzīvesvietu bijušās prezidentes Vairas Vīķes Freibergas dzīvoklī, Brīvības ielā 38-7. Šī eksperimenta daļa neizdevās, jo reģistrācijas nodaļas darbiniecei radās aizdomas par šmaukšanos, savukārt kāda sabiedrībā nezināma cilvēka dzīvoklī žurnālists varēja deklarēties bez problēmām.

Šādi jociņi ir nieki, kamēr tiem nesāk piedēvēt kādus deviantus vērtējumus. Kad žurnālista piedzīvojumi tika nodrukāti avīzē, viņu uzaicināja sniegt paskaidrojumus Rīgas pilsētas pašvaldības policijā, un tur tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Savukārt Rīgas domes administratīvās komisijas Centra rajona apakškomisijas sēdē trešdien žurnālistam tika piespriests 100 latu liels naudas sods.

«Sodam ir arī audzinoša funkcija. Profilakses nolūkos tie nebūs pieci lati, kā jūs par izplatītākajiem sodiem šādos pārkāpumos pats minat savā rakstā, bet simt latu. Pirms pārkāpt likumu, tas arī citiem liks padomāt par iespējamām sekām,» pirkstu pakratīja komisijas priekšsēdētājs Raimonds Lomikovskis. Citiem vārdiem: Tom, ja nevēlies nepatikšanas, atceries, ka neviens pasaulē nav labāks taisnības meklētājs par mani.

Lai arī cik bēdīgs šis stāsts nebūtu, tas ilustrē principu, kas minēts raksta sākumā: žurnālisti ir pozitīvi ļautiņi, un arī no nelaimē atradīs laimīti.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Viena atsauksme

Vakar noskatoties sižetu Panorāmā momentāni atausa atmiņā nepatikšanas ar savu pasi (kā vēlāk izrādījās, nezināms “labvēlis” birojā bija paņēmis, lai iemestu kādā pastakastē).

Atpakaļ uz Latviju pēc jaunas; par cik godīgi pateicu, ka nezinu, kas notika (nedomāju, ka esmu nozaudējis, bet nevaru apgalvot, ka nozaga) – administratīvā komisija… Staigāšana, nīkšana gaidot. “Lietas” spriešana:- apmēram kā sižetā. Komisija: divi cilvēki. Ls10 sods. Priekšnieks, viens visnotaļ omulīgs un saprotošs vīrs, beigās izrakstot kaut kādu papīru painteresējās, ko es tur darot, kā tur tas un šis; un beigās izskaidroja:- nevajadzēja mocīties, vajadzēja teikt, ka nozaga. Varbūt man tikai likās, bet ar tādu kā drusku taisnojošos pieskaņu.

“Sodam ir arī audzinoša funkcija…” Tjā… :) • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Daiga, Dinija

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Es Tev pateikšu, kura ir vislabākā ēdnīca Rīgā — tā ir autobusu parka «Imanta» «Tālava» kafejnīca Vestienas ielā. Nezinu nevienu citu iestādi, kurā vēl būtu saglabājies tāds padomju laika interjers. Nomācošā eiroremonta mocītajiem ļaudīm šī vieta varētu būt gana labs patvērums. Paplātes, masīvās stikla glāzes (granjonkas), no kurām var dzert kompotu, uz vietas ceptas bulciņas par 9 santīmiem, ieplīsušas krūzītes, sienas klātas flīzītēm un augstās mākslas gleznojumiem, griesti no režģa un dienasgaismas spuldzes.

Labierīcības atrodas kaut kur dziļi pagrabā un vienkārši mirstīgie tur nemaz netiek klāt, jo jāiet ir cauri visādām dienesta ejām. Toties galapunktā — roku žāvētājs (kaut kas cits, nevis «Vējelis»), kas pūš aukstu gaisu.

Tomēr prieki nebūs ilgi — patīksminājies pārdevējām par šo jauko vietu, uzzināju, ka pēc jaunā gada te visu kapitāli izremontēšot un pagātnes spožums pazudīs. Pagātne kļūs par netveramu pagātni.

Ceru, ka vēl pāris gadiem Rīgā kāds tomēr sapratīs, ka nostalģija ir komerciāls jēdziens un parādīsies arī kāda augsto interjeru nogurdināto personu pulcēšanās vieta.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu gluži kā agrāk »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas