pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2008. gada 15. janvāris 17:17 9 atsauksmes

neplānotā atklātība

Internets sapludina tiešsaistes un bezsaistes robežas, un, pat neatrodoties tīklā, tīmeklis var ietekmēt Tavu tēlu. Tāpēc došu padomu: turies tālāk no tīmekļa žurnālu autoriem, kas publisko savu nodarbošanos vai citus datus, kuri var lasītājus rosināt kopēju paziņu meklējumiem.

Uzrakstīja Intars par savu darbu goda sardzē, un atsauksmēs Toms pastāstīja par kādu savu skolasbiedru, kas pamatskolā bijis «ņuņņa un lupata», bet, nokļuvis godasardzē, cilvēks «no ņuņņas par kārtīgu veci palicis».

«Interesanti kāds viņam uzvārds?» Intars apjautājās un, saņēmis atbildi, pavēstīja: «Varu tevi iepriecināt viņs armiju ir pametis aizgāja patvaļīgajā un tā nav rādijies.Iespējams ka dzīvojās pa Liepāju.»

Ilūzijas sagruva, un cilvēks, kas bija pūlējies, lai viņu uzskatītu par «kārtīgu veci», vienā brīdī atkal kļuva par «ņuņņu». Lūk, neparedzamās tīmekļa atklātības efekts, privātām sarunām nokļūstot publiskā vidē.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

9 atsauksmes

tīmeklis pilns acu un ausu

Tas vienkārši pierāda cilvēka aplamo uzskatu ka tīmeklis ir plaša un anonīma mēslaine. Tas ja melo, slēpies, krāpies internetā, tad tik un tā tas agri vai vēlu nāks gaismā.

Esmu saņēmis tādus laikam ka draudus, ka pa mani ieblogos, tas laikam bija tēmēts par personisko dzīvi, uzskatiem vai ko tādu. Nezinu pat ko tādu nepatīkamu var ieblogot.

Mfz, daudz kas no tā, kas šķistu normāls privātās sarunās, kļūst netīkams, ja tas tiek pārrunāts publiski — turklāt bez iespējas Tev ietekmēt šīs informācijas izplatīšanos. ja kāds kaut ko par Tevi pasaka — nieki, aizmirsīs, bet, ja Tavs vārds figurē tīmeklī, tad, Google indeksēts, tas vairs nepazudīs. tāpēc jādomā, ko raksti un ko raksta citi, jo to vēlāk būs viegli atrast un lietot pret Tevi.

Līdz kaut kādam amatam aizdienēt, kur man tas varētu traucēt nezinu vai tikšu.

Manuprāt labi vien ir, ka patiesība nāk gaismā. Neko sliktu šajā situācijā nesaskatu.

nav jau runa par sliktumu vai labumu, runa ir par dažādiem neplānotiem iznākumiem. vienreiz gaismā nāks “patiesība”, citreiz meli, vēl kādu reizi vienkārši privāta informācija, kas uz citiem vienkārši neattiecas.

nitro, bet vai tad tā nav dzīvē vispār? Informācijas noplūdes – gan tīšas, gan netīšas – taču pastāv daudz senāk, nekā Internets…

Shadowbird, protams, informācija noplūst arī bez interneta komunikācijas palīdzības — piemēram, noklausīšanās skandāli, kā jau esam pieredzējuši, katru reizi izraisa efektīgu lavīnu. taču interneta īpatnība ir tā, ka te saplūst privātā un publiskā telpa — mēs it kā runājam viens pret vienu, taču nezinām, kurš mūs lasa un kurš mūsu sarunu vēlāk jauši vai nejauši atrod. ja mēs, nebūdami specdienestu aģenti, spiegi vai vienkārši žurnālisti, uzzinām kaut ko interesantu par kādu citu personu, mums nav iespēju ar šo informāciju iesākt kaut ko tādu, kas izraisītu lavīnu. savukārt publicējot to internetā, var izrādīsies, ka nu mums ir gan iespējas. šāds ieraksts tikpat labi var būt pirmais solis, lai pateiktajam (uzrakstītajam) būtu efekts. • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Smuidra, Vitauts, Smuidris

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Tā kā medicīna ir joma, kura ietekmē lielu daļu sabiedrības, par to arī var un grib runāt visi — no savas puses, ar savu/citu pieredzi, ar morālajiem labā un ļaunā spriedumiem. Un, protams, par to, ka te kaut kas nav kārtībā. Nils pārpublicējis laikrakstā «Diena» lasāmo Latvijas plastisko ķirurgu arodbiedrības priekšsēdētāja Olafa Libermaņa rakstu «Latvijas medicīnas bubuļi» (kopija), kurā teikts, ka medicīnas lielā problēma ir tā, ka par to maksā pēc administratīvi noteikta, nevis reālo izmaksu cenrāža.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu nauda un medicīna »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas