pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 12. decembris 04:27 Trīs atsauksmes

dzīve sākas pēc dzīves

Ir tāda komunikatīva konstrukcija dzīve sākas pēc N, kurā «N» ir mainīgais lielums, kas parasti tiek izvēlēts, lai apzīmētu kāda procesa beigas un labumus, kas ar jaunā posma iestāšanos saistīti.

Dzīve sākas pēc, teiksim, 40 -- viens no visbiežāk lietotajiem šīs konstrukcijas teicieniem mūsu kultūrā. Šādi sakot, cilvēku nolūks ir mierinoši norādīt uz to, ka cienījams vecums nav šķērslis dzīves baudīšanai un, iespējams, ir pat dzīves aspekti, kurus pensijas vecums bagātina.

Dzīve sākas no 61 ir «Amigo» versija par iepriekš aprakstīto šī teiciena normālformu. Reklāmu veidotāji, saplūdinot kopā divus vēstījumus -- vecumu un mobilā tālruņa sarunas garumu -- norāda, ka izdevīgi ir runāt ilgi, jo pēc tam par mazāku maksu var runāt vēl ilgāk. Tipisks «vairāk ir labāk» vēstījums, kas uzmanības piesaistīšanai ietērpts konfliktējošā vizuālā ietērpā: reklāmā attēloti veci cilvēki, kas izturas kā jaunieši.

Abi minētie piemēri izmanto laika dimensiju, laika asī apzīmējot periodus, kurus sasniedzot, parādās kādi labumi. Ar laiku manipulēt (to apmānīt) ir grūti, līdz ar to labumu kārotājam patiešām nākas nodzīvot 60 gadus vai norunāt 61 sekundi. Te gan jānorāda, ka teiciena aksiomātiskais spēks tirgvedības un reklāmas kampaņās šādā veidā netiek pienācīgi izmantots -- iekļaujot citas, vairāk kontrolējamas dimensijas, gan patērētāja, gan uzņēmēja pusē būtu iespējams panākt vēl lielākas labumu gūšanas iespējas.

Iedomāsimies piemērus, kuros laika dimensija viegli pakļaujas personības vai vides untumiem, tādējādi šiem kontrolējamajiem mainīgajiem lielumiem ierādot centrālo vietu šajā teicienā. «Dzīve sākas pēc darba» vairs neapskata laiku kā nošķirtu un neietekmējamu realitātes dimensiju, jo darbu var pamest tik agri, cik gribas. «Dzīve sākas pēc skolas»? Stundas bastot jau nu jaunatne nav jāmāca. «Rīts sākas ar šņabi» ir viens no tiešākajiem šīs loģikas pārcēlumiem -- patērētājam tiek norādīts, ka tikai no tā, cik ātri viņš aizies līdz veikalam un iegādāsies pudeli, ir atkarīga viņa turpmākās eksistences kvalitāte.

Un te mēs redzam, ka, piemēram, iespējams sauklis «dzīve sākas pēc augstskolas» savā būtībā neietver prasību iegūt augstāko izglītību. Tas nozīmē tikai izmēģināt savus spēkus šajā vidē līdz tam, kad par tās pamešanu tiek piedāvāts kāds reāls labums. Miegaino nakšu izbeigšanās un sesiju aizmiršana, vairs nevajag redzēt akadēmisko personālu, vai vēl kādas citas pārmaiņas.

Tiklīdz Tev piedāvā vilinošas pārmaiņas, novērtē sliekšņus, kuru pārkāpšanu šīs pārmaiņas prasa. Galu galā, ieraksts CV, ka cilvēks no 1994. gada līdz šim brīdim studē filosofiju, izklausās krietni labāk nekā -- viņam nav augstākās izglītības, jo skolu pameta 2. kursā, lai gan tas var nozīmēt vienu un to pašu. Šajā gadījumā redzam, ka cilvēks gan skolu patiešām ir pametis, taču ieguvis no tās visu, kas bija nepieciešams -- pierādījumu nerimstošam mēģinājumam iegūt izglītību.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Trīs atsauksmes

Skurstenis

12-12-’07 10:06

Dzīve sākas pēc piedzimšanas. Dzīve ir līdzīga ceļojumam – katrā dzīves posmā esi citā valstī. Visur ir interesanti! Paņemt tikai kādu vienu posmu nozīmē ar aizvērtām acīm ceļot cauri kādai valstij.

Antuanete

12-12-’07 13:50

Airēšanas maratonam “Gaujas Bāziens” ir sauklis “Dzīve sākas pēc 60…kilometriem” :)

Tagad, kad augstskolas beigšana ar roku sasniedzama, teikšu, kā ir, – dzīve patiešām sākas pēc augstskolas. :) Bet kaut kur iekšā urd klusa aizdoma, ka pēc augstskolas vispirms būs vēl viena augstskola… • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Kintija, Kora

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas uzdod atsaukt Riharda Bargā darbu «Tenkas», samaksāt tajās aprakstītajai Agitai Dragunai kompensāciju un atvainoties viņai, no vienas puses, iepriecina, bet, no otras — apbēdina. Labi, ka ir mehānisms, lai varētu aizsargāt cilvēka vārdu no publiskas izmantošanas pēc sirds patikas, bet tas, kā tiesa līdz atziņai par nodarīto pārestību nonākusi, ir bēdīgi.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Rihardu Bargo notiesā kā žurnālistu »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas