pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 11. novembris 21:51 Komentāru nav

novembra telpa

Rīts, dažas minūtes pēc deviņiem. Ielas otrā pusē pie mājas atveras vārtiņi, pa tiem iznāk cilvēks, kas apņēmīgi dodas uz nama stūri. Klankt! — metāliski noskan karoga kāts, iekrītot turētājā. Māja svētkiem iezīmēta.

Novembrim nākot, pasaulē ir atbrīvojas daudz telpas. Koki ir kļuvuši caurspīdīgi un līdz ar tiem pasaule ir zaudējusi vienu telpas dimensiju. Visi putni pārvērtušies par pelēkajiem baložiem, kas pragmatiski meklē pilsētas dzīves drupačas un domā tikai par sevi. Gaiss ir mikls un laiks smagi guļas uz delnām un plakstiem. Krēslainie rīti un vakari izvairās no liekas skriešanās, cilvēki tumsā ieraujas kapucēs un šallēs un mēģina pārkārtot savu pasaulīti jaunajām gaismas un tumsas attiecībām.

Novembris atnāk un daļu telpas paņem. Tas tukšumu iekrāso gaidīšanas un izjušanas drānās, kas skaņi ieplūst pilsētā. 11. novembris pie galda atved veļu dvēseles un stāsta, kāpēc 18. novembrim vispār ir kāda nozīme, tāpat kā 18. novembris pateicas 11. novembrim par valsts izglābšanu. Es nezinu, vai tā ir bijība pašiem pret sevi vai brīnums par to, ka viss ir tā iznācis, taču Latvijas dzimšanas dienas un Lāčplēša dienai nav vieglprātīgu gaviļu vaibstu, šis prieks ir drūmāks un apcerīgāks. Tām vairāk piestāv svecīte logā, nevis prieki un līksme — iespējams, pārlieku grūti tas viss ir nācis, lai paši spētu noticēt un lai nebūtu neērti pieskarties no kōlas lipīgiem taukainiem pirkstiem.

Cēsu Skolēnu rotas piemineklim šodien trešā dzimšana. Pirmo reizi to atklāja 1938. gadā, bet demontēja 1950. gadā; pēc neatkarības atjaunošanas 1992. gadā pieminekli atjaunoja, taču 2007. gadā huligāni no pašu vidus to atkal nogāza. Šodien, lāpu ugunīm metot spīguļus uz apkārtējo māju sienām, tas no audekla gabala skavām iznira trešo reizi. Mēs to atkal esam uzslējuši vecajā vietā un noliekam novembrim rokās.— Janks

 Raksturvārdi: , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Komentāru nav • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.
Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Raivis, Raivo, Maksis

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Septembra žurnālā «Santa» publicētā intervija ar prezidenta kundzi Lilitu Zatleri ir kas savāds. Ievadā pārspīlēts poētisms labākajās amerikāņu «feature story» tradīcijās, kas neizkūst arī sarunas atšifrējumā. Šis ir piemērs tam, kas notiek, kad intervētājs pārlieku satuvinājies ar intervējamo un nav spējīgs nedz normāli uzdot jautājumus, nedz uzrakstīt saturīgu interviju.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Lilita Zatlere »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas