pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 9. oktobris 15:57 Viena atsauksme

iepazīšanās sludinājumi

sludinājums

Kas esi tu un ko gaidi no manis — tie ir jautājumi, ko viens vai divi iepazīšanās sludinājuma teikumi spēj atklāt jo precīzi. Tajos ir iekodēti kādā sabiedrības grupā valdoši pieņēmumi par to, kā veidot attiecības, kā stādīt priekšā sevi un ko vēlēties no citiem.

Varenie tirgus ekonomikas likumi darbojas arī attiecību jomā, tāpēc izpētot, kādas īpašības tiek piedāvātas un kādas meklētas, varam uzzināt par pieprasījuma un piedāvājuma raksturu kādā sabiedrības daļā. Tiesa, šajā ekonomikā jāņem vērā sevis izrādīšanas specifika, jo tirgotājs savu preci (un sevi) piedāvājot, mēģināt pārliecināt, ka tā ir labāka par citām. Tomēr novērojumi rāda, ka tipisks iepazīšanās sludinājums neizceļas ar kolorītu sevis slavinājumu, tā vietā izvēloties atražot klišejas par to, kādam sludinājuma tekstam jābūt un kā sevis jāpasniedz.

Katru piektdienu avīzītes 5 min pēdējā lappusē tiek publicēta rubrika «Randiņš» - lēveris pa SMS atsūtītu iepazīšanās sludinājumu. Tiesa, ne visi ir iepazīšanās sludinājumi («Paldies avizei"5min par iespeju atrast sirsnigu,milu otro pusiti.Veidojam gimeni.Jusu lasitajs.») un ne visiem ir gana daudz intelekta, lai ievietotu sludinājumu, nevis ko citu (nosūtot vienu vienīgu vārdu — «Olaine», cilvēks, iespējams, mēģinājis atsaukties uz šī toponīma pseidoerotiskajām nozīmēm), tomēr iepazīties grib lielākā daļa no tiem, kas gatavi samaksāt 75 santīmus par ziņojuma publicēšanu.

Novērtējot šīs komunikācijas formas potenciālu, veicu nelielu pētījumu, analizējot trešo daļu no pagājušās piektdienas izdevuma pēdējā lapā publicētajiem sludinājumiem. Rezultātus var vērtēt dažādi — ir jomas, kas nepārsteidz, piemēram, ka lielāko tiesu sludinājumu ievieto vīrieši, bet bija arī atklājumi, kas liek izdarīt secinājumus par vietējām iepazīšanās stratēģijām.

sevis piedāvājumi

No 34 analizētajā slejā publicētajiem sludinājumiem (kuru saturs atbilst maniem priekšstatiem par iepazīšanās sludinājumu), 26 ievietojuši ir vīrieši, sešus – sievietes, bet vēl divu sludinājumu gadījumā tas nav norādīts. Lielākajā daļā (67%) gadījumu vīrietis meklē sievieti, deviņos procentos (trīs sludinājumi) vīrietis meklē vīrieti («Parenj,36,175,krasivaja sport.figura,aktiv posnak. so strojnim parnem 20-26let dlja krasivogo sexa. SMS posle 18:00»), sieviete meklē vīrieti 18% gadījumu un vēl sešos procentos gadījumu (augstākminētie divi noslēpumainie sludinājumi) neidentificēts kāds meklē sievieti.

Lielākajā daļā gadījumu sludinājuma autors dodas taisni pie lietas, iztiekot bez kādiem poētiskiem izskaistinājumiem, un stāsta, kas viņš vai viņa ir, kāds vai kāda ir un ko grib. Tomēr bija daži, kas kaut nedaudz papūlējušies oriģinalitātē, piemēram:

Vai visas slaidas ridzinieces pec 40 ir aizņemtas? Varbut varu sagaidit zvanu,vai vēstuli no aktīvas butnes, lai kopa baudītu rudeni? Un varbūt ariziema nebutu tik auksta?

Ir arī tādi tipāži, kas, īsi un konkrēti izstāstījuši savas vajadzības, kā attaisnodamies piebilst: «Nadoelo bitj odnomu». Iespējams, šādi teikumi beigās parādās tamdēļ, ka sludinājumā atļauto zīmju skaits ir 160, un, kad viss galvenais izstāstīts, cilvēks apsver, ko vēl varētu uzrakstīt — un sanāk šādi teksti.

Lielākajā daļā gadījumu cilvēki vienkārši pauž vēlmi iepazīties (38%), taču tikai nedaudz atpaliek (35%) tik pierastais un gandrīz banālais pamatojums: gribu veidot nopietnas attiecības. 9 procentos gadījumu sludinājuma autors meklē seksu, vēl deviņos norādīts, ka tiek meklēts pavadonis, cilvēks atpūtai vai izklaidei. «Vienkārši» draudzība nav populāra — tikai viens gadījums, taču sajūsmināja tie daži, kas ar iepazīšanās palīdzību cer tikt pie vēl kādiem labumiem. Tā, piemēram: «Izskatīgs rīdzinieks 40 labprāt pastāvīgi strādāšu par šoferi pie sakarīgas sievietes», taču kronis visam ir kāds vēl merkantilāks piedāvājums:

Stradajoss wirietis no rigas,188,80,47,welas satiks siewieti no 40-45,augumam lidz 179,kura waretu iziret istabuWarbut sanak kautkas kopīgs laika gaita

vēlmes un vēlamās (deficītās) īpašības

Pārsteidzoši, ka aptuveni trešā daļa sludinājumu autoru nav uzskatījuši par vajadzīgu sniegt pašraksturojumu (šajā kategorijā ieskaitīju arī tos, kas norādīja tikai vecumu). 17 procentos gadījumu norādīti auguma parametri (svars, augums), savukārt populārākās paša īpašības — skaistums, simpātiskums, izskatīgums — minēti tikai 12 procentos reižu. Pārējās īpašības bija pārlieku fragmentētas, lai tik nelielā skaitā sludinājumu būtu iespējams izdarīt kādus secinājumus, vien piebildīšu, ka potenciāli populāri ir būt arī jaunam, vientuļam, jautram un dzīvespriecīgam, staltam, un, kas zīmīgi, arī slimam. Sludinājumu, ka vēlas iepazīties ar nopietnu vīrieti, ielikusi kāda 52 gadus veca 2. grupas invalīde, savukārt kāds vīrietis ir «slims bet dzivespriecigs» un vēlas iepazīties ar «gudru un skaistu sievieti».

Vai es to, ka tik daudz cilvēku nav sevi raksturojuši, raksturoju kā pārsteidzošu? Nieki, vairāk nekā 33 procenti sludinājuma autoru nav norādījuši vēlamās īpašības cilvēkiem, ar kuriem grib iepazīties! Savukārt ar konkrētu īpašību uzskaitījumu daudzveidības un nelielā datu apjoma dēļ ir tikpat problemātiski kā iepriekšējā jautājumā. Tomēr varam izdarīt pieņēmumu, ka vērtīgas un meklējamas īpašības ir vientuļums (domājams, vientulības eliminācijai), staltums, simpātiskums, materiāla nodrošinātība, un gudrums (nav teikts, ka vēlme satikt gudru cilvēku saistīta ar vēlmi pēc gudrības, te labāk iederas pieklusinātākais gudrums). 11 procentos gadījumu tiek meklēts «aktīvs» cilvēks, taču šī īpatnība jānoraksta uz aktivitātes atšķirīgajām iespējamām interpretācijām, ņemot vērā gadījumus, kuros «jauns virietis velas iepazīties ar aktivu vīrieti lidz 35.riga».

Sludinājumu iesniedzēju vecums parāda — lielākā kāre uz iepazīšanos ir «5 min» lasītājiem vecumā no 19-29 gadiem (30 %), 30-39 (31%) un 40-49 (27%). Šie dati piešķir jaunu interpretāciju jēdzienam «jauns», kas ir viens no aktīvākajiem pašraksturojumiem. Uzrādītais vecums parāda, ka jauni cilvēki nav tie, kam ir, teiksim, 25 gadi un mazāk. Mūsdienās, kad cilvēki pēc iespējas ātrāk grib būt pieauguši, viņi izmisīgi mēģina būt jauni arī tad, kad fizikās jaunības gadi jau aiz muguras.

Galvenais secinājums: vienalga, kā, vienalga, ar ko, galvenais ir iepazīties. Man allaž ir šķitis dīvains šāds pilnīgi akls mēģinājums nodibināt jebkāda veida draudzīgas attiecības, taču, spriežot pēc šī pakalpojuma popularitātes un arī atsauksmēm, vismaz dažiem izdodas. Vai tie ir tie, kas ir jauni, skaisti, gudri, vientuļi, materiāli nodrošināti un meklē tādus pašus cilvēkus ar līdzīgām (parasti pakāpi labākām) īpašībām, es nezinu. Tāpat nav zināms, kas šos ļaudis dzen — izmisums vai vēlme izklaidēties un pajokot. Varbūt apjausma, ka «vdvoem leg4e», bet varbūt apzinātas domas te nav nekādas.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

Viena atsauksme

interesno :) veel gan jau kaads procents no tiem ir vnk jautribas peec. zin, tjip aizsutit citas personas datus. • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.
Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Kurts, Knuts, Gundars

pēdējās atsauksmes

 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
 • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.
 • Smieklīgi: Smieklīgi, bet fakts. Meitenes tik tiešām tā dara, a kā savādāk viņām atrast piemērotu tēvi…
 • Oga: Joprojām vīrieši ir cūkas. Viņiem nospļauties par mūsu asarām!
 • : Jā, to nezinam neviens.
 • keip: Nav viss tik vienkārši, ja papēta šo lietu nopietnāk. www.youtube.co m/watch?v=PSUje7…

rubrikas

izvēlēts raksts

Strauji. Vēl pirms dažām dienām tramvaji pa sausajām un pieputējušajām sliedēm skrēja dzirksteles šķildami, pēc tam bija pirmais novembra lietus, kas pieliedēja skatienu uz neona un vara gaismām pārņemto pasauli, un tad sestdien — sniegs.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pirmais sniegs »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas