pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 30. septembris 02:22 12 atsauksmes

trīsgade piecos gados

Šim ierakstam bija jābūt publicētam 21. jūlijā, jo šajā datumā pirms pieciem gadiem Janka veica pirmo ierakstu savā tīmekļa žurnālā. Tomēr tā kā zīmīgajam laikam un laika posmam par godu gribējām ne tikai lielīties, ka tik ilgi esam novilkuši un pieteikt sevi par vienu no vecākajiem līdz šim eksistējošajiem interneta žurnāliem Latvijā, bet arī ieviest šādas tādas vizuālas un lietojamības pārmaiņas, tad svinības mazliet aizkavējās.

Pēc pirmās rindkopas izlasīšanas lasītājam jau tā neskaidrais virsraksts varētu šķist vēl neskaidrāks. Parasti šīs tīmekļa vietnes rakstos ir iekodēts pa kādam pasaules noslēpumam, tomēr šoreiz ir sanācis drusku vienkāršāk — tā ir bilance. Bilance veidojas salīdzinot savus mēģinājumus piederēt pie kārtīgu «bluogeru» pulka, un starp bilances rindiņām skaidri var salasīt: šādi strādājot mēs komūnismu neuzcelsim. Kārtīgs «bluogeris» dienā uzraksta vismaz vienu rakstu, labās dienās vēl vairāk, savukārt mēs šajos piecos gados, kā izrādās, esam sacerējuši (un neesam izdzēsuši) tikai drusku vairāk par 850 ierakstiem. Kārtīgam «bluogerim» tur pat trīs gadu darbs nebūtu, vien mēs tādi muļļas.

Un tad vēl cirkus ar jaunā izskata darināšanu. Pirmā jaunā izkārtojuma skice tapa pirms gada oktobrī, tomēr tās autors samulsa krāsu gammā un savu darbu tā arī nespēja realizēt līdz tādam līmenim, lai to varētu lietot. Kad līdz jubilejai bija palikuši pāris mēneši, kādā vakarā sena cīņubiedra un voblas kompānijā ar frontpeidžu tika uzzīmēta otra skice, un šo apkaunojošo faktu var mīkstināt tikai apstāklis, ka skice nudien bija pavisam aptuvena.

Tā pagāja divi mēneši, un 20. jūlija pēcpusdienā, neatceros, kurš, apjautājās, kad tad sāksim. Nu, tanī pašā dienā arī sākām. Kopš tā datuma tapušas vairāk nekā desmit savstarpēji evolucionējošas versijas par tāda izskata tēmu, kādu Tu redzi pašlaik. Tika veikti arī daži tehnoloģiski uzlabojumi un iegūti daži duči sistēmas darbības gļuku. Paralēli testēšanai vēl drīkst arī rakstīt atsauksmes — tas gan tikai eksperimenta kārtā, jo mēs joprojām tā īsti nezinām, vai tāda vajadzīga. Bet, ja nu ir vajadzība, šinī atrakcijā var iesaistīties, ieraksta beigās uzklikšinot uz saites ar uzrakstu «Gribu/negribu ierakstīt atsauksmi!» Savukārt labajā pusē ir rubrika «Gaismas». Tā paredzēta vecu un aizmirstu rakstu izcelšanai gaismā. Jā, un birku atbalsts arī ir. Bija doma arī par AJAX, lai būtu pavisam modīgi, bet lai nu paliek.

Šiem zvērīgajiem darbiem gan nav īpašas jēgas, jo lielākā tiesa lasītāju mosties žurnāla saturu saņem ar RSS padeves palīdzību, un viņiem ir pie kājas, cik drūms vai saulains ir pašas lapas izskats. Tomēr pirms divarpus gadiem depresijas laikā tapušais izskats bija jānomaina kaut vai evolūcijas apstiprinājuma dēļ.

Cienījamo vecumu sasnieguši, mēs vēlamies pateikties šī projekta labdariem, kas piešķir gan tehnisko nodrošinājumu, gan morālo atbalstu. Bez jums mēs nepieceltos.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:

12 atsauksmes

es, es, es pirmais!

Glīti gan, esi krietni pacenties :)

Bet par atsauksmēm forši, ir šad tad gribējies padiskutēt.

Uuuuu naisss. Pārējais manis pēc varēja palikt kā ir, galvenais, lai komentāru iedrukāt var!

Nepatīk. Rozā bija labāks.

viktorses

30-09-’07 22:34

ha un pat es veel dziivs cik paradoksaali blja…

iepriekšējais veidols kaut kā labāk patika. šis uzbāzīgi kalkulē lodziņos.

rozā bija labāks, šis tāds mākslīgs izskatās. par lasīšanu caur rss – tur jau cilvēki dalās, ir tie, kas lasa caur rss, un ir tie, kas caur rss iet uz lapu. es esmu tas otrais, bet cerams, ka ne vienīgais. :-)

cloned_pt

01-10-’07 19:07

Man šis veidojums patīk, lai arī neierasti. Kas attiecas uz komentāriem, domāju, ka šīs lapas saturs tomēr atturēs komentētārus ala “pervijnah”. Un brīžiem ļoti pietrūkst iespējas iemest skropstu kvalitatīvā polemikā.

ō !

un sveiciens viktorses

un vēl – saskaitīju, ka šis ir jau ceturtais dizains. tātad trīsreiz ir bijis pārsteigums, nākot pie Tevis ciemos. Taisnība, šeit žirafei nav vietas, pat ne pavisam mazītiņai. Interesanti, vai vējā peldošās kļavu lapas mainīsies līdz ar sezōnu ? ;-) (jā, jā, labi, es riskēju, ka mani komentāri būs pirmie, kas liks Tev atteikties no atsauksmju rīka, viss – lips sealed :-| )

nē, si, šis ir piektais.

Antuanete

04-10-’07 09:39

Izmantojot beidzot uzradušos komentāru iespēju, vispirms gribētu pateikt paldies par rakstiem, kuri uz “latvju blogosfēras” pamatā paviršā un savā sulā pļepinošā fona patīkami izceļas ar pārdomātiem spriedumiem un izkoptu stilu. Ceru, ka komentāru iespēja paliks, jo bieži vien būtu gribējies kaut ko piebilst, iebilst vai pajautāt. Par dizainu – man gan nebija iebildumu pret rozā versiju, šī izskatās vairāk pēc kaut kāda traļi-vaļi bloga, bet cilvēks jau pierod pie visa, un satura baudāmību tas nemaina :) • Tie, kas māk rakstīt atsauksmes, parasti māk arī lasīt.

  Žurnālam ir ieslēgta komentāru filtrēšana. Tas nozīmē — komentārs nebūs redzams, līdz to neapstiprinās raksta autors.

Zināšanai:
 1. Visas HTML birkas, izņemot <b></b> (<strong></strong>) un <i></i> (<em></em>), pazudīs. Ja vēlies stilot, lieto textile. Tas nozīmē, ka vari spēlēties ar šādiem un vēl citiem kodiem: _slīpraksts_ *treknraksts* ??citējums?? -dzēsts- +ievietots dzēstā vietā+ ^augšraksts^ ~apakšraksts~ un tā tālāk.
 2. Saites ievietojam šādi: "saites teksts":http://adrese. Vai arī "saites teksts(saites nosaukums, kas parādās, uzbraucot virsū peli)":http://adrese
 3. Bet tā vispār interneta adreses par klikšķināmām saitēm pārvērtīsies pašas no sevis.
 4. Novērtēsim, ka norādīsi e-pasta adresi. Tavu personisko informāciju citiem neizpaudīsim, tā būs pieejama tikai mums.

Meklēšana

Šī diena

 • Konstance, Donats

pēdējās atsauksmes

 • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
 • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
 • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
 • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
 • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
 • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
 • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Visu cieņu cu, kurš cīnās par tīru latviešu valodu tīklā. Pat reālajā dzīvē norādīšana uz nepareizu runu visbiežāk ir cīņa ar vējdzirnavām, bet internetā vēl jo biežāk var sastapties ar draudzīgu ieteikumu ignorēšanu. Un kāds ir visbiežākais attaisnojums nedomāt par to, kā mēs runājam un rakstām? Reti kurš teiks, ka valoda ir dzīva un katrs runātājs to pielāgo savām vajadzībām - būtu jau skaisti, ja brīvrunas aizstāvji citētu lingvistu Ferdinandu de Sosīru, sakot, ka valoda ir tikai saite starp domu un skaņu un ka mēs katrs savā veidā valodu piesavināmies, tai piešķirot savas nozīmes un lietojot savā inviduduālā veidā.

Nē, kur nu! Parastais attaisnojums ir «Kā gribu, tā rakstu (runāju)! Nezinu un negribu zināt! Ko tu man te piekasies!» Tā jau ir necieņa pašam pret sevi un pret citiem.

Bet es jau vairs nepiekasos. Apnicis. Mēs runāsim savā valodā, viņi lai runā savējā. Mēs sapratīsimies - bet vai sapratīsim viens otru?

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu valodiņa 3 »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas