pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 28. septembris 19:23

teles piemiņai

Laiku pa laikam parādās dažādi pārtikas un pārtikas produktu ražošanas un realizācijas standarti, kuru uzdevums — nodrošināt, lai patērētāji varētu ēst bez aizdomu par dažādām iespējamām blakusparādībām. Tāpat šad tad kāda saucēja balss tuksnesī ļaudis aicina aizdomāties, ko viņi ēd un visādi citādi patērē, tādējādi veicinot apzinīguma pieaugumu par vidi apkārt. Un tomēr dažkārt šķiet, ka šāda informēšana un standartizēšana jau aizgājusi pa tālu.

Uz «Rimi» dižveikalā pirkta liellopu gaļas iepakojuma nu jau tiek norādīts ne tikai dzīvnieka identifikācijas numurs, bet arī diena, kad dzīvnieks nogalināts un sadalīts (sk. attēlu) Aplūkojot šo produktu, ienāca prātā, ka šī ir veģetāriešu sazvērestības akcija, jo, sniedzot datus par dzīves cīņās kritušu indivīdu, ir iespējams vairot identificēšanos ar grupu, kā arī empātiju. Patiešām, uzzinot par dzīvnieka nāves dienu un sadalīšanas dienu, palika jocīgi.

dzīvnieks

Tomēr gadījumā, ja šī informācija nozīmē ko vairāk nekā tikai informāciju interesentiem, uz gaļas iepakojumiem bija jābūt citam vēstījumam: «Tele Gauja (16.01. 2007 — 21.09.2007) bija mīlīgs un apķērīgs liellops, ar savām lielajām un skumjajām acīm raudzījās un cerēja uz labāku pasauli. Māti Gauja zaudēja jau agrā bērnībā, kad tā krita no miesnieka naža pēc tam, kad lopiskos apstākļos strādājot piena fermā, guva iekaisumu tesmenī. Savukārt tēvu Gauja vispār nav redzējusi, jo to ekspluatatoru rīkļurāvēji lietoja tikai pretdabiski forsētai populācijas pavairošanai, pārvēršot to no gādīga tēva par vaislas mašīnu kapitālistu rokās. Par spīti grūtajai bērnībai, Gauja veidojās par inteliģentu un politiski atbildīgu govi — pa dienu dzīvoja fermā, bet naktīs lasīja Marksa un Ļeņina darbus un piedalījās pagrīdnieku šūniņu sanāksmēs, kā arī rīkoja sabotāžas akcijas pret nīstajiem apspiedējiem. Diemžēl cīņa par brīvību un dzīvnieku un cilvēku brālību beidzās traģiski — pēc nodevēju sniegtajām ziņām reakcionārās varas pārstāvji atrada partijas šūniņu un zvērīgi izrēķinājās ar visiem tās dalībniekiem. Pirms miesnieku cirvju liktenīgā grieziena Gauja vēl paguva izsaukties: «Par brālību un vienlīdzību!» Lai viņas neatlaidīgā cīņa un neatkāpšanās no saviem uzskatiem arī pārspēka priekšā kalpo mums visiem par paraugu, kas palīdz tuvināt mūsu uzvaras dienu.»— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Zane, Zuzanna

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Septembra žurnālā «Santa» publicētā intervija ar prezidenta kundzi Lilitu Zatleri ir kas savāds. Ievadā pārspīlēts poētisms labākajās amerikāņu «feature story» tradīcijās, kas neizkūst arī sarunas atšifrējumā. Šis ir piemērs tam, kas notiek, kad intervētājs pārlieku satuvinājies ar intervējamo un nav spējīgs nedz normāli uzdot jautājumus, nedz uzrakstīt saturīgu interviju.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Lilita Zatlere »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas