pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 19. septembris 22:21

krūtis un karš

Vakar visi, kas klausās vienādās radiostacijas, lasa līdzīgos portālus un tver to vienādos ziņu izlaidumus, uzzināja, ka «Austrālijas sabiedrība sašutusi par to, ka Austrālijas Karaliskā jūras kara flote finansē jūrnieču krūšu palielināšanas operācijas». Tās tiekot apmaksātas rūpēs par jūrnieču psiholoģisko stāvokli. Kā nekā, «zinātnieki ir noskaidrojuši», ka krūšu implanti vairo pašapziņu (un pie viena arī seksualitāti).

Šī ziņa tika pasniegta kā «savādi gan» vai «jocīgā» ziņa, ar kādām ziņu redaktori mēdz izskaistināt visnotaļ nopietnos ziņu izlaidumus un attaisnot šī masu saziņas līdzekļu veida primāro funkciju: cīnīties par uzmanību ar izklaides elementu palīdzību. Ziņas formāts paredz, ka pēc šīs ziņas izlasīšanas lasītājs un klausītājs kusli pasmaidīs, nodomās «re, kā» un pēc brīža visu aizmirsīs. Taču jautājums tomēr ir nopietnāks un skar ne tikai tādas pretrunīgi vērtētas aktivitātes kā krūšu palielināšanas operācijas, bet gan tās finansējošās institūcijas pastāvēšanas jēgu.

Informācijai par operācijām izskanot, kritiķi, piemēram, opozīcijā esošās Austrālijas Darba partijas pārstāvis Džoels Ficgibons norādīja, ka «krūšu palielināšanas operāciju veikšana par nodokļu maksātāju naudu ir apšaubāma prakse». Interesanti, vai armijas uzturēšana pati par sevi nav apšaubāma prakse? Spriedums par krūtīm vienlaikus ir atbilde arī uz šo jautājumu.

Ne jau savas mājas Rietumu civilizēto valstu karavīri mūsdienās aizsargā, bet karo svešās zemēs ar neskaidriem labajiem un sliktajiem. Austrālieši kā ASV sabiedrotie piedalījās Vjetnamas karā, austrālieši pret tālibiem karo Afganistānā; Austrālijas valdība atbalstīja ASV iebrukumu Irākā 2003. gadā — tā bija viena no četrām valstīm, kuras armija tieši piedalījās Sadāma Huseina režīma gāšanā.

Neesmu soģis, kas pasludinās, vai valdības lēmums kādā karadarbībā atbalstīt vienu vai otru pusi būtu nešaubīgi vērtējams kā kļūdains un nosodāms (visgudro, kas uz šādu izšķiršanu ir spējīgi, nekad nav trūcis). Taču – tikpat vienkārši vai grūti kā izskaidrot, kāpēc kādas zemes karavīriem ir jākaro amerikāņu vai kādas citas varas karā, ir pamatot, kāpēc šīs zemes karavīriem vajag kuplas krūtis.

Kamēr kādai zemei šķitīs normāli iesaistīties karadarbībā ar valsti, kas to neapdraud, tikmēr izdevumi patronām un tankiem būs tikpat (ne)attaisnojami kā sievišķo formu koriģēšanai.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija, Ārija

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Terijs Džonss: Burn a Koran day

Mācītājs Terijs Džonss. Foto: AFP

Šonedēļ savas 15 minūtes pasaules slavas ieguva kāds kristiešu fundamentālists no Floridas, kurš bija piedraudējis sadedzināt kaudzīti ar Korāna sējumiem, lai protestētu pret islāmu.

Par plānoto dedzināšanu satraucās ne tikai musulmaņi, bet arī augstas amatpersonas gan ASV, gan citās valstīs. Terijs Džonss, kura draudzē ir vien saujiņa ģimeņu, pēkšņi bija kļuvis par vienu no pasaules ietekmīgākajiem cilvēkiem, kuram zvana ASV aizsardzības ministrs un pie kā vēršas prezidents. Šī vīra rokās bija sabojāt visu, ko Vašingtona pēdējos gados bija darījusi, lai uzlabotu attiecības ar islāma pasauli.

Spriedze atgādināja 2005. un 2006. gada gada notikumus, kad dāņu laikraksts «Jyllands-Posten» publicēja karikatūras par pravieti Muhamedu. Arī toreiz musulmaņu sašutums bija globāls, un vēl gadu vēlāk šīs karikatūras izraisīja vardarbīgas protesta akcijas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Korāns un vārda brīvība »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas