pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 19. septembris 22:21

krūtis un karš

Vakar visi, kas klausās vienādās radiostacijas, lasa līdzīgos portālus un tver to vienādos ziņu izlaidumus, uzzināja, ka «Austrālijas sabiedrība sašutusi par to, ka Austrālijas Karaliskā jūras kara flote finansē jūrnieču krūšu palielināšanas operācijas». Tās tiekot apmaksātas rūpēs par jūrnieču psiholoģisko stāvokli. Kā nekā, «zinātnieki ir noskaidrojuši», ka krūšu implanti vairo pašapziņu (un pie viena arī seksualitāti).

Šī ziņa tika pasniegta kā «savādi gan» vai «jocīgā» ziņa, ar kādām ziņu redaktori mēdz izskaistināt visnotaļ nopietnos ziņu izlaidumus un attaisnot šī masu saziņas līdzekļu veida primāro funkciju: cīnīties par uzmanību ar izklaides elementu palīdzību. Ziņas formāts paredz, ka pēc šīs ziņas izlasīšanas lasītājs un klausītājs kusli pasmaidīs, nodomās «re, kā» un pēc brīža visu aizmirsīs. Taču jautājums tomēr ir nopietnāks un skar ne tikai tādas pretrunīgi vērtētas aktivitātes kā krūšu palielināšanas operācijas, bet gan tās finansējošās institūcijas pastāvēšanas jēgu.

Informācijai par operācijām izskanot, kritiķi, piemēram, opozīcijā esošās Austrālijas Darba partijas pārstāvis Džoels Ficgibons norādīja, ka «krūšu palielināšanas operāciju veikšana par nodokļu maksātāju naudu ir apšaubāma prakse». Interesanti, vai armijas uzturēšana pati par sevi nav apšaubāma prakse? Spriedums par krūtīm vienlaikus ir atbilde arī uz šo jautājumu.

Ne jau savas mājas Rietumu civilizēto valstu karavīri mūsdienās aizsargā, bet karo svešās zemēs ar neskaidriem labajiem un sliktajiem. Austrālieši kā ASV sabiedrotie piedalījās Vjetnamas karā, austrālieši pret tālibiem karo Afganistānā; Austrālijas valdība atbalstīja ASV iebrukumu Irākā 2003. gadā — tā bija viena no četrām valstīm, kuras armija tieši piedalījās Sadāma Huseina režīma gāšanā.

Neesmu soģis, kas pasludinās, vai valdības lēmums kādā karadarbībā atbalstīt vienu vai otru pusi būtu nešaubīgi vērtējams kā kļūdains un nosodāms (visgudro, kas uz šādu izšķiršanu ir spējīgi, nekad nav trūcis). Taču – tikpat vienkārši vai grūti kā izskaidrot, kāpēc kādas zemes karavīriem ir jākaro amerikāņu vai kādas citas varas karā, ir pamatot, kāpēc šīs zemes karavīriem vajag kuplas krūtis.

Kamēr kādai zemei šķitīs normāli iesaistīties karadarbībā ar valsti, kas to neapdraud, tikmēr izdevumi patronām un tankiem būs tikpat (ne)attaisnojami kā sievišķo formu koriģēšanai.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Alnis, Andulis

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Pirms 65 gadiem līdz ar Berlīnes krišanu un Vācijas padošanos beidzās 2. pasaules karš. Karavīri izstaigāja tālas zemes un dziļus dubļus, līdz ceļš pagriezās uz Berlīni.

Uz Berlīni pasaule raudzījās arī 1989. gadā, kad krita Aukstā kara simbols Berlīnes mūris.

Pirms simts gadiem grāmatā «Berlin: Ein Stadtschicksal» vācu publicists un literatūrkritiķis Karls Šeflers rakstīja, ka «Berlīne ir pilsēta, kas nolādēta allaž kļūt, bet nekad nebūt». («Berlin ist eine Stadt, verdammt dazu, ewig zu werden, niemals zu sein.»)

2003. gadā pilsētas galva Klauss Vovereits sacīja, ka «Berlīne ir trūcīga, bet seksīga».

Berlīnes krustojums

Iespējams, ka šajos faktos un izteicienos ir meklējama atbilde, kāpēc Latvijā pašā meža vidū ir atrodams Berlīnes krustojums. Tik svarīgs, ka tam no ceļa ir veltīta pat sava zīme. Apmēram šeit.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Berlīnes krustojums »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas