pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 26. augusts 02:55

piezīmes no Tallinas: nemiera pēdas

Tallinas dzertuvē «The Pub With No Name», kas vakaros pārtop par klubu, kurā spēlē popmūzikas klasiku, tiek strikti ievērots dzimtes sadalījums. Pie labās puses sienas ir piestiprināts tālrādis, kas rāda modes skates, savukārt kreisās puses televizorā ieslēgta futbola programma. Domājams, šī iemesla dēļ arī cilvēki lielākoties sasēdušies dzimtei atbilstoši — puiši labajā pusē, lai varētu skatīties futbolu, meitenes — kreisajā, lai redzētu modeļu kārnos augumus un gejiskās fizionomijas.

Tomēr brīdī, kad uz deju grīdas parādās pacans pseidobreikeris, televizoru ekrānos neveras vairs gandrīz neviens. Nevar saprast, vai breikeris ir sadzēries, salietojies vai vienkārši slims, taču, prasmīgi imitējot kāju paralīzi, viņš veido dažādas breikam raksturīgas figūras, pa brīdim nogāžoties un kādu aizķerot. Kā jau īstam pacanam, bikšu siksna aktivitāšu laikā ir atraisīta un pēc dažām minūtēm minētais dejotājs ir atbrīvojies arī no krekla.

Pirmajā brīdī varētu likties, ka Tallinas vecpilsēta tāda pate kā Vecrīga vien ir — šauras ieliņas, vecas mājas. Taču ne tikai iezemietim saskatāmās arhitektūras un reljefa atšķirības nosaka citādumu: acīs krīt ļaudis, kurus naktīs uz ielām pulcē publiskai lietošanai atļautais alkohols. Ietvju malās sasēdušies, te dzer visi – goti, metālisti, emo un vienkārši tūristi —, tādējādi ieekonomējot naudu, ko noplēstu krogusmeitas. Arī vārtrūmēs un citās nišās čurā visi, kam nav slinkums, un tāda greznība kā svešu skatu kaunēšanās nav pārlieku bieži vērojama.

Klubā «Holywood» par ieeju prasīja 130-150 kronas, tas ir vairāk nekā septiņi lati. Tomēr tā ir tikai viena atklāsme — citas kādas dzertuves, vilinot mūs tur iekšā, pastāstīja kāds vecāks vīrs. Viņš brīdināja, ka klubi ir ne tikai dārgi, bet beigās mūsu meitenes tikšot pavedinātas un puikas — piekauti, tāpēc labāk lai ejot pie viņiem, kur viss mierīgs un vēl dzīvā mūzika skan.

Uz kādas sienas mazliet ārpus vecpilsētas ar trafaretu uzpūsts uzraksts «In case of stupidity break everything» ir atsauce uz aprīļa/maija notikumiem ap Bronzas karavīru un kā versija par ierasto «ugunsgrēka gadījumā nospiediet šo pogu».— Janks

 Raksturvārdi: , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Tramvaja durvis atvērās un es jau dzīros tanīs lekt iekšā, bet plāns neizdevās -- pie durvīm uz grīdas gulēja kāds radījums, laikam cilvēks. Iekāpu braucamrīkā pa citām durvīm un sāku pētīt to, kurš, šķiet, nebija vēlējis man šo braucienu. «Jau otro maiņu šis te tā brauc,» žēli paskaidroja konduktore. Cilvēks Uz Grīdas ar tikko manāmām kustībām bija nobraucis kādu pakāpienu lejāk un tādā stāvoklī arī gatavojās sagaidīt nākamo pieturu. Konduktore izliecās pa vidējām durvīm un māja šoferim, lai panāk šurp. Pēc kāda laika šoferis atnāca. «Ko lai ar viņu dara?» jautāja konduktore. «Nomirs vēl šitā, un tad mēs atbildēsim... Durvis arī tagad nevar aiztaisīt.» Tad viņa vērsās pie pasažieriem. «Kāds nevar palīdzēt viņu pacelt?» Neviens nevarēja. Tad šoferis + konduktore pa abiem pavilka izrādes galveno varoni nost no durvīm, konduktore pavēlēja šim nekustēties un nometa viņam šā cepuri. Tomēr izskatījās, ka nabadziņam tīri labi ir gulēt arī ar vaigu tieši uz netīrās slapjās grīdas.

«Kad atbrauksiet līdz autoostai, nododiet viņu policijai,» pamācīja kāda cienījama izskata dāma. Pie autoostas neviena menta nemanīja. Toties tajā pieturā iekāpa kāda vecenīte, kas konduktorei kā jaunumu pavēstīja par konkrētā subjekta neparasto stāvokli vagona aizmugurē. Pa ceļam uz nākamo pieturu konduktore tantukam pastāstīja, ka tagad ved šo subjektu nodot policijai. «Re, te viņi arī gaida,» viņa noteica, kad tramvajs brauca garām diviem mentu busiņiem. Tomēr tiem par godu tramvajs neapstājās. Nākamajā pieturā man bija jākāpj laukā, un, kad durvis aiz viņa aizvērās, pazuda arī nelaimīgā apreibinātā tēls no viņa skatiena, bet ne no apziņas.

Es arī tāds kādu dienu varu kļūt, es nodomāju, saskumu un aizgāju nopirkt pleijerim baterijas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu eksistence uz tramvaja grīdas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot, izmitina Process.lv

Famfamfam ikonas