pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 26. augusts 02:55

piezīmes no Tallinas: nemiera pēdas

Tallinas dzertuvē «The Pub With No Name», kas vakaros pārtop par klubu, kurā spēlē popmūzikas klasiku, tiek strikti ievērots dzimtes sadalījums. Pie labās puses sienas ir piestiprināts tālrādis, kas rāda modes skates, savukārt kreisās puses televizorā ieslēgta futbola programma. Domājams, šī iemesla dēļ arī cilvēki lielākoties sasēdušies dzimtei atbilstoši — puiši labajā pusē, lai varētu skatīties futbolu, meitenes — kreisajā, lai redzētu modeļu kārnos augumus un gejiskās fizionomijas.

Tomēr brīdī, kad uz deju grīdas parādās pacans pseidobreikeris, televizoru ekrānos neveras vairs gandrīz neviens. Nevar saprast, vai breikeris ir sadzēries, salietojies vai vienkārši slims, taču, prasmīgi imitējot kāju paralīzi, viņš veido dažādas breikam raksturīgas figūras, pa brīdim nogāžoties un kādu aizķerot. Kā jau īstam pacanam, bikšu siksna aktivitāšu laikā ir atraisīta un pēc dažām minūtēm minētais dejotājs ir atbrīvojies arī no krekla.

Pirmajā brīdī varētu likties, ka Tallinas vecpilsēta tāda pate kā Vecrīga vien ir — šauras ieliņas, vecas mājas. Taču ne tikai iezemietim saskatāmās arhitektūras un reljefa atšķirības nosaka citādumu: acīs krīt ļaudis, kurus naktīs uz ielām pulcē publiskai lietošanai atļautais alkohols. Ietvju malās sasēdušies, te dzer visi – goti, metālisti, emo un vienkārši tūristi —, tādējādi ieekonomējot naudu, ko noplēstu krogusmeitas. Arī vārtrūmēs un citās nišās čurā visi, kam nav slinkums, un tāda greznība kā svešu skatu kaunēšanās nav pārlieku bieži vērojama.

Klubā «Holywood» par ieeju prasīja 130-150 kronas, tas ir vairāk nekā septiņi lati. Tomēr tā ir tikai viena atklāsme — citas kādas dzertuves, vilinot mūs tur iekšā, pastāstīja kāds vecāks vīrs. Viņš brīdināja, ka klubi ir ne tikai dārgi, bet beigās mūsu meitenes tikšot pavedinātas un puikas — piekauti, tāpēc labāk lai ejot pie viņiem, kur viss mierīgs un vēl dzīvā mūzika skan.

Uz kādas sienas mazliet ārpus vecpilsētas ar trafaretu uzpūsts uzraksts «In case of stupidity break everything» ir atsauce uz aprīļa/maija notikumiem ap Bronzas karavīru un kā versija par ierasto «ugunsgrēka gadījumā nospiediet šo pogu».— Janks

 Raksturvārdi: , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Kintija, Kora

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Un tomēr — mēs taču gribam, lai mūs māna. Ne tikai pirmajā aprīlī, bet arī citās dienās, jo tā esam vienojušies. Vien jautājums — kāpēc nevarētu vienoties par mānīšanos vēl biežāk.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ticēšana »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas