pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 20. augusts 22:25

enerģijas dzērieni. red bull

Uz ielas un telpās aizvien biežāk var redzēt ļaudis dzeram enerģijas dzērienus. To popularitātes pieaugums gan Latvijā, gan pasaulē raksturo sabiedrības dalībnieku mēģinājumus stimulēt savu ķermeni aizvien vairāk pieaugošas slodzes apstākļos. Tomēr bija laiki, kad nepieciešamība no sevis izspiest vairāk nekā šķiet iespējams nebija pašsaprotama un tāpēc bija jārada.

Kad pagājušā gadsimta 80. gadu beigās austriešu uzņēmējs Dītrihs Matešics nodibināja uzņēmumu «Red Bull GmbH», viņam vajadzēja krietni lauzīt galvu, lai izdomātu, kā lai šo zampu iebaro eiropiešiem. («Red Bull», viens no populārākajiem enerģijas dzēriens pasaulē, ASV tirgū tika ieviests tikai 1997. gadā).

Viss mainījās, kad Matešics pamēģināja iekarot klubu kultūras cienītāju sirdis. Viņa pieeja lika prakses pamatus tam, ko mūsdienās zinām kā vīrusveida tirgvedību (viral marketing) – tirgvedību, kas zīmola atpazīstamības veicināšanai izmanto jau eksistējošus sociālos tīklus (piemērots kanāls ir internets vai vēstījuma nodošana no mutes mutē) un tajos vēstījums pašreplikācijas ceļā izplatās līdzīgi kā vīruss, un vēstījumu cilvēki cits citam nodod bez ieinteresēto pušu pamudinājuma.

Lai potenciālajos patērētājos radītu priekšstatu par «Red Bull» kā uz jaunatni orientētu pagrīdes izstrādājumu, viņš ierobežoja tā izplatīšanu un pārstāja dzērienu reklamēt. Tā vietā viņš maksāja studentiem, dīdžejiem un citiem, kam bija iespēja pulcēt plašas jauniešu masas, lai tiktu rīkotas ballītes, kur šis dzēriens ir pieejams. Noteiktās klubu apmeklētāju grupās «Red Bull» sāka dzert ecstasy drapju vietā, tas kļuva par narkotiku placebo.

Briti, austrieši un vācieši uz šī puslegalitātes un ekskluzivitātes āķa uzķērās veiksmīgi, un «Red Bull» tēlu vajadzīgajā virzienā vēl vairāk uzlaboja tas, ka Francija un Norvēģija dzēriena izplatīšanu aizliedza, jo uzskatīja, ka pārlieku augstais kofeīna līmenis ir bīstams veselībai. (Arī joprojām šad tad pienāk ziņas, ka dažam izdevies burtiskā nozīmē īstenot saukli «Red Bull gives you wings» - dodoties pie tēviem. Legāls drošas pašnāvības līdzeklis tirgū joprojām nav pieejams.)

Šnabis kopā ar «Red Bull» joprojām ir viens no populārākajiem klubu jauniešu dzērieniem, tomēr laiki pamazām mainās un mūsu ikdienas ritms ir radījis objektīvi pamatojamu nepieciešamību pēc cita veida enerģijas dzēriena — to dzer nevis, lai izliktos, ka esi narkomāns un salīdzinoši nekaitīgi parādītu sevi kā ātras dzīves un vieglas nāves pieejas cienītāju, bet gan lai līdz maiņas beigām pie virpas neatlūztu. (Iespējams, te pietiktu arī ar ūdeni, bet tā popularizēšanai un pozicionēšanai neviens kampaņas gan nerīko.)— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Anda, Andīna

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Laukos skatījos uz stārķi.

Skatījos un domāju -- stārķim gan ir grūta dzīve. Viņš, nabags, galīgi nomocījies un pelēks, atlido no siltajām zemēm, bet te viņam jāēd kaut kādi balti kāpuri. Nemazgāti, dzīvi kāpuri. Un pa kādai vabolei arī (nevarēju jau visu viņa ēdienkarti saskatīt) -- labu apetīti, lasītāj. Un tad vēl stārķim jābaidās no traktora, jo nevar jau zināt, kas tas tāds īsti ir un kāpēc tas braukājas pa lauku. Tā gribējās putnam pastāstīt, ka traktors tā ālējas tikai tāpēc, lai stārķim būtu vieglāk atrast ēdamo, lai stārķis pateicībā par šo žestu saviem sīkajiem pastāstītu, ka ligzda jāvij pie mums, nevis stulbo kaimiņu pagalmā un vispār -- ka pasaule šodien griežas ap stārķi. Taču stārķis ir tramīgs un bažīgs. Viņš neuzticas traktoram, viņš neuzticas sunim, kas nāk ar viņu iepazīties, viņš neuzticas man (lai arī nespēju iedomāties neko trakāku par to, ka stārķis ēstu man no rokas, kas nozīmē knābšanu).

Grūti būt stārķim.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu putns »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot, izmitina Process.lv

Famfamfam ikonas