pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 7. jūnijs 23:59

pārkāpums un sods

Pēc automašīnas novietošanas Piejūras dabas parka teritorijā pašvaldības policijas auto ieradās jo veikli — saukts. No tās izlēca inspektors un, ne vārda neteicis, nofotografēja mašīnu — lai tikai nodarījumu nepaspētu novērst, pirms tas fiksēts; lai tikai soda nauda neaizietu gar degunu. Savukārt formā tērpta kundze no automašīnas noprasīja: «Kas ir, kāpēc mašīna mežā jābrauc, nevar normāli nolikt, a?»

Inspektors pa to laiku jau bija beidzis rakstīt kvīti, kurā teikts, ka sods par to, ka mašīna «nav uz brauktuves», un pēcāk arī paskaidroja, ka nav jau šeit tik intensīvas satiksmes, lai būtu jābrauc auto nost no ceļa. Likuma «sargs» iedeva apmulsušajam man kvīti, un ekipāža pazuda tikpat ātri, cik parādījusies. Mans pirmais soda protokols.

Soda kvītī norādīts, ka esmu pārkāpis Ceļu satiksmes noteikumu 128. p. 11. punktā noteiktās prasības, kā arī Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10. panta 11. daļu.

Satiksmes noteikumu 128. pantam nekādus papildus punktus neatradu, bet 128. pantā teikts, ka «transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana atļauta ceļa labajā pusē iespējami vairāk pa labi uz nomales, bet, ja tās nav, — brauktuves malā» un «ja brauktuves malā izveidoti šim nolūkam paredzēti paplašinājumi, transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana atļauta šajos paplašinājumos». Savukārt Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149. 10. panta 11. daļā teikts, ka mašīnu nedrīkst novietot uz ietvēm vietās, kur tas ir aizliegts», un ietves mežā patiešām nebija.

Citiem vārdiem sakot — sods par to, ka inspektoram vienkārši gribējās naudu pelnīt, tāpēc nav nepieciešams korekti formulēt īsto pārkāpumu, proti, ka dabas parka teritorijā pa meža ceļiem (un līdz ar to arī neceļiem) braukt aizliegts.

«Transportlīdzekļa vadītājam, kas neatrodas pārkāpuma izdarīšanas vietā, nolēmu uzlikt naudas sodu Ls 10,- (desmit) lati,» vēsta kvīts. Lieki piebilst, ka šī vēstījuma izlasīšana turpat uz vietas būtu aiztaupījusi gaidāmos birokrātijas kašķus, jo, ja kāds kaut ko būtu vēlējies novērt nelikumības un norādīt uz pārpāpumu, viņš to būtu izdarījis. Bet nē, te ir cita loģika un citas prioritātes.

Tāds ir pašvaldības policijas darbs dabas liegumā — nevis dabas saudzēšana jāuzrauga, bet nauda jāpelna, nevis jāveic preventīvi pasākumi, bet jāsoda un nevis jāskaidro, bet (tas īpaši attiecas uz inspektoram blakussēdošo kundzīti) jāapmierina priekšnieka ambīcijas. Ar vienu šādu gadījumu pietiek, lai visi policijas pūliņi sevi rādīt kā saprotošus un draudzīgus sabiedrības draugus (daži patiešām šajā jomā cenšas) izčākst.— Janks

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Smuidra, Vitauts, Smuidris

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Ja vēlies mazliet pavēdināt galvu un uz brīdi atslēgties no ierastā skata, kas pavēršas apkārt, iesaku apmeklēt «Arsenālā» apskatāmo izstādi Jukas. Tur apskatāmi dažādi lielākoties audiovizuāli mākslas darbi, kas piedāvā citādāk paskatījties uz priekšstatiem par mākslas izstādi kā par nekustīgu priekšmetu izstādīšanas vietu. Pāris eksponāti patiešām pārsteidza, piemēram, darbs «Life for successful death», kurā atainots katafalks, pie kura piesieti baloniņi un uz aizmugurējā stikla uzrakstīts: «Just died». Darba autors Edgars Jurjāns darba anotācijā norādījis, ka šis ir «fragmentārs, utopisks nāves kultūras atspoguļojums», piedāvājot alternatīvu no pagātnes mantotajiem mītiskās domāšanas noteiktajiem rituāliem.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu jukas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas