pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 2. jūnijs 01:34

eksāmenu rezultāti: bērnudārzs

Teikšu, kā ir — kad pāris nedēļām piedāvājām plašam lietotāju lokam iegādāties centralizēto eksāmenu jautājumus, uz nekādu atsaucību necerējām. Galu galā, kādam jābūt līmenim, lai nesaprastu, par ko žurnāla ierakstā ir runa. Kļūdījāmies — joks pārtapa par tīklu, kas pāris dienu laikā piepildījās ar cerību un mūsdienīgas domāšanas lomiem. Bet visu pēc kārtas.

Madara Z

Pirmā atraksta madara_z@***.lv. Viņa, itin kā šādās aktivitātēs iesaistītos regulāri, raksta:

Sveiki! Ir vēlme iegādāties matemātikas, vēstures, bioloģijas, fizikas, ķīmijas eksāmenus. Ja pērkam vairumaa vai ir iespējama atlaide? Ja, nee, tad cik maksātu katrs no tiem. Taa kaa eksaameni nav aiz kalniem, priecāshos par operatīvi atbildi!:)

Vēlāk tiek piesūtīts post scriptum:

P.S. protams griveetu zinaat arii par garantiju, ka tie ir iistie.

P.P.S. katraa zinjaa prikoliigs jums bizness...!:))))

Visiem, kas interesējās par eksāmenu pirkšanu, uzdevu kontroljautājumu: Cik Tev gadu? Uz to Madara Z atbildēja:

protams 19, un kaada tam vispaar noziime? man interesee cena un ko tieshi tu piedaavaa! :)))) gaidu aatru atbildi!

Pateicu, ka gadu skaits vajadzīgs, lai uzzinātu, cik reizes minētā persona skolā ir palikusi uz otru gadu, ja reiz nevar eksāmenu nokārtot, un aicināju beidzot sākt mācīties. Atbilde bija sašutuma pilna:

Ne tev par manaam zinaashanaam spriest un kaada jeega tad tai lapai???

Lūk, šis ir jautājums, uz kuru arī pats piecu gadu laikā kopš projekta izveidošanas neesmu spējis rast atbildi. Iespējams, ka eksāmenu jautājumu tirgošana bija iespēja jēgas meklējumos, bet arī to esmu palaidis garām. Piedodiet, biedri, piedod, lasītāj.

Lawrenso

Lauris Bronuss jeb Lawrenso jautājumam pieiet nopietni, un jau pašā sākumā piedraud: tikai bez jociņiem, un fiksi!

Labdien kustība par negatīvu domāšanu,

Vēlos iegādāties 12 klases centralizēto eksāmenu biznesa ekonomiskajos pamatos, kā Jums šis process notiek, cik noprotat eksāmens jau ir rīt, tādēļ vajadzīgs pēc iespējas ātrāk, šodien!

Kā Jūs garantējat, ka tie ir īstie! Ja ko pērku, tad arī nopērku to, kas vajadzīgs, tā ka bez jociņiem!

Gaidīšu Jūsu atbildi,

Ar cieņu,
Lawrenso

Tālākā sarakstē atklājas, ka viņš šādi rīkojas cēlu mērķu vadīts – eksāmenu jautājumus vajag draudzenei, kas «ir stresaa par ekonomikas eksāmenu». «Esmu gatavs maksaat, lai buutu kaut nedaudz mieriigaaks vakars,» raksta Lauris, un es jūtu mazliet aizkustinājumu par šo pašupurēšanos un mēģinājumiem pragmatiski risināt problēmu. Arī pēdējā cēlienā, kad kārtis ir atklājušās, Lawrenso bruņnieciski aizstāv savas draudzenes godu un raksta:

ir cilveki, kuri nemacas un cer izbraukt uz atbilzu variantu palidzibu, bet ir cilveki, kuri macas, bet nav parliecinati par saviem spekiem un vēlas garantu tiem, ta ka tavs padoms saja gadijuma bija lieks...

Iespējams, ka šeit runa patiešām ir par problēmsituāciju risināšanas loģikas maiņu, taču izlikties, ka eksāmenu pirkšana nav negatīvi vērtējamu personības raksturojumu indikators ir tas pats, kas uzskatīt, ka par Latvijas prezidentu var kļūt cilvēks, kam nav reprezentācijas dotību vai kāds, kurš padomju laikā argumentējis, ka 1940. gadā Latvijā notika miermīlīga sociālistiska revolūcija.

Māris Liiepiņš

Māris Liiepiņš jeb kazsaks@***.lv ir lakonisks: «Vēlos iegādāties matemātikas CE eksāmenu 12 klasei. Cena?» Šis puisis ir visatjautīgākais, un uz jautājumu, cik viņam gadu, saprot lietas būtību un pavēsta, ko par šo izrādi domā:

Smieklīgs Tu esi! Baigo lapu sataisa un čakarēt cilvēkus. Cik tev pašam gadu? Bļin ,iedziļinies problēmā ar šādu metodi nēkas labs nevarēs sanakt! Ja nedabūs viens dabūs kāds cits un viss.. Bet, ir jau baigi smieklīgi ne? Nirgāties ir forši! Varmācība kultūrā.

Ņirgāties nav forši, bet varbūt tiešām būsim «Kustība par varmācību kultūrā Mosties»?

Skeitborder

Skeitborder@***.lv apvaicājas tikai kā garāmejot: «Par cik tad ēksāmenu var iegādāties?». Viņam pēc mēneša būs 19, savukārt uz jautājumu, kur jaunais cilvēks ņems naudu, saņemu atbildi:

Tas skatoties cik prasīsi...bagāts katrā ziņā neesmu..vēl mēs no kursa daži esam gatavi samest kādi 10 gabali...

Tātad skolēni jau karteli taisa un kopīgiem spēkiem pie kārotās mantas cenšas iegūt. Bet, kad izrādās, ka eksāmena vietā piedāvāju mācīties, skeitborder ir korekts: «Kāda runa...Paldies par neko..»

Agita Palapa

Agita Palapa (skolazzza@***.lv) vēlējās iegādāties fizikas eksāmenu. Viņa ne tikai taujā, cik tas varētu maksāt un kāda ir garantija, ka būs īstais — meiteni interesē arī tas, «kā ir ar piegādi?». Viņai pārmaiņas pēc uzdevu jautājumu, cik tirgotājus jau aptaujājusi. «Neesmu skaitījusi, bet tā arī neviens vēl nav atbildējis...» Savukārt garantija, lai viņa vēlētos ar mums kā eksāmenu tirgoņiem ielaisties, būtu «nu tjipa naudas atgriešana, ja tādi uzdevumi nav eksāmeno vai puse no naudas pirms, puse - pēc eksāmeniem», vēl viņa ar lietpratējas aci vēlētos redzēt kādu paraugu - tomēr izbrīnīja šī ticība godīgam eksāmenu jautājumu biznesam. Savukārt uz aicinājumu sākt beidzot mācīties atbildes nebija – viņa bija vienīgā, kas neatbildēja.

--

Tāds ir mūsu sociālais eksperiments. Var pieņemt, ka ziņas par autentisku eksāmena variantu parādīšanos tirgū ietekmē pieprasījuma pieaugumu. Lai gan līdz reālai darbībai nenonācām, tomēr kopējais iespaids ir skaidrs: cilvēki, kuri tik nekritiski (piemēram, neiedziļinoties mūsu piedāvājuma būtībā) pieiet konfidenciāliem darījumiem (tirgošanās ar ierobežotas piekļuves dokumentiem par tādu uzskatāms), ir ērta ērma vieglas peļņas tīkotājiem, un, ja neapkrāpām viņus mēs, būs kāds, kurš to izdarīs.

Žēl šo un citu slaistu, nācijas cerību un topošo «biznesmeņu», kas pakļaujas dabas līdzsvara meklējumiem: kam nav galviņā, tam citur ķermenī vai maciņā.— Janks

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Daiga, Dinija

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Botāniskais dārzs, šķiet, ir viena no retajām vietām Rīgā, kur vēl aug papeles. Pašlaik, kad plaukst pumpuri, tas rajons ir īstā smaržu vieta, kur pastaigāties. Uz mirkli kļūst mazliet labāk, kad tu rēnā sestdienas rītā morālās abstinences nomāktām domām izej ārā un iztēlojies – šajā rajonā vasarā būs jaušama ne tikai sakarsuša asfalta smarža, bet arī lipīgas smaržas viļņi. Bet tagad - noilgojies spēks gaisā, arī bez lietus. Bet tagad - uz ietves ik pa laikam nokrīt pa kādam pārsprāgušam pumpuram. Mežs pilsētā vairs nenāk, pilsētai no pūkām ir alerģija, bet tur, aiz Botāniskā dārza žoga, ir ne tikai bīstamās papeles vien.

Drīz, drīz atkal zaļš. Aizver acis, un, kad es teikšu hop, varēsi atvērt pilnā zaļumā. Ikgadējais pārsteigums.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pirms zaļā viļņa »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas