pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 7. marts 23:24

masu komunikācija ir cīņu lauks

Mūsdienās cilvēks, kas savu mērķu sasniegšanai un savu domu paušanai izmanto vien tiešo kontaktu ar iespējamo mērķauditoriju, ir neveiksminieks. Masu saziņas līdzekļu pastarpinātā komunikācija, vienalga, televīzijas, avīžu vai interneta izdevumu formā, ik dienas pierāda savu pārākumu.

Masu komunikācijas laikmetā pikets, demonstrācija, mītiņš un citi pasākumi, kas koncentrējas tikai uz cilvēkiem, kas nejauši gadījušies tuvumā, ir veltas pūles. Ja arī daži simti redzēs un daži desmiti noticēs, tas nav nopietns panākums mērķu sasniegšanai. Tu nevari stāvēt pie Brīvības pieminekļa un dalīt skrejlapas pret Irākas karu -- labi, Tu to vari, bet tas būs bezjēdzīgi. Skrejlapu dalīšana var būt tikai kā kampaņas papildus elements, taču propagandas akcijām ir jānotiek masu saziņas līdzekļos.

Visi publiskie pasākumi, kuru uzdevums ir dvēseļu medības, bez masu komunikācijas dimensijas cieš neveiksmi. Terora akti parasti notiek tādos laikos, lai pirms vakara ziņām reportieri paspētu samontēt sižetu par to; par gatavošanos sist vai mīlēt praidā gājējus informāciju izplata abas puses; «Visu Latvijai!» pie Saeimas nama sala ne jau deputātu dēļ, bet lai radītu iemūžināmu un pavairojamu vēsturi. Bez redakciju uzmanības viņu upurim nebūtu nekādas jēgas.

Tāpēc -- lai ietekmētu publisko viedokli, vienkāršāk un efektīvāk ir rīkot masu saziņas līdzekļu kampaņas, sūtīt savu informāciju, ieņemt interneta forumus un radīt savus informācijas mezglus. Īstā cīņa ir par redakciju uzmanību, par vietu avīzē un TV/radio viļņos, par interneta platjoslas daļu. Ja cīņas nav tur, tad labāk ir sēdēt mājās un adīt zeķes.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija, Ārija

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Pēc automašīnas novietošanas Piejūras dabas parka teritorijā pašvaldības policijas auto ieradās jo veikli — saukts. No tās izlēca inspektors un, ne vārda neteicis, nofotografēja mašīnu — lai tikai nodarījumu nepaspētu novērst, pirms tas fiksēts; lai tikai soda nauda neaizietu gar degunu. Savukārt formā tērpta kundze no automašīnas noprasīja: «Kas ir, kāpēc mašīna mežā jābrauc, nevar normāli nolikt, a?»

Inspektors pa to laiku jau bija beidzis rakstīt kvīti, kurā teikts, ka sods par to, ka mašīna «nav uz brauktuves», un pēcāk arī paskaidroja, ka nav jau šeit tik intensīvas satiksmes, lai būtu jābrauc auto nost no ceļa. Likuma «sargs» iedeva apmulsušajam man kvīti, un ekipāža pazuda tikpat ātri, cik parādījusies. Mans pirmais soda protokols.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pārkāpums un sods »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas