pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2007. gada 11. janvāris 03:48

atkarības beigas

Interneta sociālo funkciju plašā attīstība (draugiem.lv, interneta žurnāli) liecina, cik ļoti mums patīk tīkloties. Piesaiste dažādos sociālajos tīklos paver plašas komunikācijas iespējas (diemžēl visbiežāk šīs iespējas tiek lietotas, lai autonomi darītu kaut ko vērtīgāku) mūs pieradina — viss atrodas klikšķa, paroles un lietotāja vārda attālumā.

Apstāklis, ka interneta un komunikāciju tehnoloģiju izmantojums arvien paplašinās, sen vairs nav skaidrojams ar datoratkarības tendenču palielināšanos indivīdu vidū — vismaz psiholoģiski patoloģiskā formā ne. Tā vietā varam runāt par sabiedrības pārveidošanos, naivākie var runāt par progresu (kas ir socioloģiski apšaubāms jēdziens) un dzīves uzlabošanos (kas ir vēl vairāk diskutējama). Taču savā būtībā interneta vieta mūsu dzīvē ir un paliek saistīta ar atkarību, tāda pati kā atkarība no civilizācijas.

Ja mūsdienu cilvēkiem atņemtu jumtu virs galvas un sienas, kurās pārlaist drēgnās janvāra naktis, liela daļa no viņiem līdz pavasarim neizvilktu. Ja atņemtu drānas un likvidētu centralizētās pārtikas sagādes ķēdes, mēs nosaltu un nomirtu badā, jo lielākā daļa cilvēces nespēj ne sev sagādāt pilnvērtīgu barību, ne klimatam piemērotas drēbes. Mēs esam specializējušies, un turpinām specializēties. Ražo tikai maza daļa, pārējie patērē un nodarbojas ar pakalpojumu sniegšanu viens otram.

Kas ir mūsdienu cilvēks bez saviem tīkliem? Viņš ir viens. Kas būs rītdienas cilvēks bez tīkliem? Nulle. Pēc dažiem gadiem mēs pieradīsim pie interneta tā, ka nespēsim bez tā piedalīties ražošanas-pakalpojumu sniegšanas-patērēšanas ķēdē, mēs vairs nespēsim dzīvot sabiedrībā tāpat kā tagad nespējam, ja nav kāda, pie kā pašūdināt drānas un kāda, kas var uztēst māju. Savukārt tad, kad sabiedrības eksistēšana pašos pamatos būs atkarīga no interneta rizomas (bioloģiski tā ir bārkšu sakne, kas var attīstīties visos virzienos, socioloģiski/filosofiski — jēdziens, kas apzīmē daudzveidīgas, nehierarhiskas struktūras ar daudzveidīgiem datu ievades un izvades punktiem, atšķirīgiem atveidiem in interpretācijām), arī individuālajā līmenī pārcelšanās uz dzīvi tīklā netiks uzskatīta par patoloģisku.

Ja Freids cilvēku dēvēja par dievu uz kruķiem, tad mums nu ir par vienu kruķi vairāk.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Kintija, Kora

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Ir sajūtas, ko Holivudas kino man vienkārši nespēj parādīt. Cik esmu skatījies amerikāņu filmas – lai cik Oskariem bagātas, slavinātas un vērtīgas tās arī nebūtu, nekad neesmu sajutis, ka attēlotais varētu notikt realitātē. Es šeit nedomāju 3D kinoteātrus, kas ļauj noticēt, ka redzamais ir īsts. Vienalga, cik īstu attēlu un skaņu mūsdienu tehnoloģijas spēj panākt – tam nav īpaši liela sakara ar to, vai mēs tajā atpazīstam sajūtu par to, kas ir dzīve; to sajūtu, ko radām mēs paši vai kas rodas tieši mums. Dzīve var būt pilnīgs murgs, dzīve var būt viena vienīga pornogrāfija, dzīve var būt rozā krāsās, dzīve var būt smaga kā dzelzsbetona panelis – tikai padomā mazliet, un pamēģini saprast, kāda sajūta Tev ir par savu dzīvi. Sajūta, nevis automātiska situāciju pieņemšana, darbība vai bezdarbība. Es gribu, lai manī rada empātiju, liek dzīvot līdzi, nevis tikai skatīties un pakļauties filmas veidotāju paredzētajām emocijām, neizejot ārpus sižeta.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pelēkais ekrāns »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas