pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 29. decembris 22:29

karavīra alga

Askolds Rodins vakardienas komentārā par diviem Irākā kritušajiem karavīriem atgādina - viņiem samaksa ir ne tikai nauda, bet arī valsts karogs uz zārka.

«Karavīra profesija pēc definīcijas saistīta ar risku zaudēt dzīvību, iedragāt veselību,» raksta komentētājs. Ja Rodins būtu Ļeņins un mēs ideologi, kas strādā veco laiku stilā, šī frāze tiktu pasludināta par vienu no Latvijas ārpolitikas, konkrētāk, valsts militārās darbības doktrīnas skaidrojumu pamata tēzēm. Šo patiesību vēl skaidrāku varētu padarīt skaidri pausta militārisma ideoloģija, kas pie mums parādās vien kroplās un lielākoties neapzinātās atblāzmās. Taču, ja mēs būtu uz militārismu vērsta sabiedrība (labi, ka neesam), mūsu karavīra nāve misijas laikā izsauktu nevis šaubas par misijas pamatotību, bet gan pieprasījumus pēc svaigām asinīm. Nebūtu vajadzīgi skaidrojumi, un nedzirdētu pseidopacifistu gaudas.

Latvijas militārā kontingenta uzturēšanās Irākā un citās nemierīgās vietās pasaulē nav sverama pēc tā, cik upuru prasa (it sevišķi, ja upuri nav mērāmi ne simtos, ne tūkstošos). Vienīgais kritērijs var būt politiski ētiskā nostāja, proti, vai mēs atbalstām noteiktu spēku cīņu pret citiem spēkiem. A. Rodins uzskata, ka amerikāņi kopā ar sabiedrotajiem Irākā aizstāv «visas Rietumu civilizācijas intereses». Savāda doma, ņemot vērā, ka šī agresija nav nesusi nekādu labumu Rietumu civilizācijai (par to, vai mūsu pieglaimošanās ir nesusi kādus labumus Latvijas valstij, vēl var diskutēt). Tomēr kopējais uzstādījums ir skaidrs: karavīri ir mūsu instrumenti, rīki noteiktu darbību veikšanai, nevis mūsu cilvēki, kas nonākuši briesmās.

Karavīri nav cilvēki — to iemāca jaunkareivju apmācības kursa pirmajā dienā. Šī doma var nebūt pašsaprotama civiliedzīvotājiem (pie kuriem mēs patlaban vēršamies), taču, ja to nesaprot karavīrs, viņam nav vietas armijā.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Alma, Annemarija

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Skolu slaktiņi, kuru laikā kāds skolēns vai students mācību iestādē ierodas ar ieroci un uz labi laimi mēģina apšaut pēc iespējas vairāk cilvēku, primāri tiek saistīti ar amerikāņu sociālo attiecību tradīciju, un citās valstīs ir mazāk raksturīgi. Pa retam notiekošās masu slepkavības sociālās kārtības traģiskā lauzuma dēļ viegli iekļūst masu saziņas līdzekļu dienaskārtībā, izraisa pāris nedēļu ilgas spriedelēšanas par problēmām konkrētā šāvēja dzīvē un vispārējā situācijā, mēdz būt arī pa kādam jautājumam par masu saziņas līdzekļu ētiku, rādot visus fantastiskos un šokējošos katrus un tikai tad domājot, vai tā vajadzēja.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu cilvēcības vērtēšanas lodes »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas