pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 29. decembris 22:29

karavīra alga

Askolds Rodins vakardienas komentārā par diviem Irākā kritušajiem karavīriem atgādina - viņiem samaksa ir ne tikai nauda, bet arī valsts karogs uz zārka.

«Karavīra profesija pēc definīcijas saistīta ar risku zaudēt dzīvību, iedragāt veselību,» raksta komentētājs. Ja Rodins būtu Ļeņins un mēs ideologi, kas strādā veco laiku stilā, šī frāze tiktu pasludināta par vienu no Latvijas ārpolitikas, konkrētāk, valsts militārās darbības doktrīnas skaidrojumu pamata tēzēm. Šo patiesību vēl skaidrāku varētu padarīt skaidri pausta militārisma ideoloģija, kas pie mums parādās vien kroplās un lielākoties neapzinātās atblāzmās. Taču, ja mēs būtu uz militārismu vērsta sabiedrība (labi, ka neesam), mūsu karavīra nāve misijas laikā izsauktu nevis šaubas par misijas pamatotību, bet gan pieprasījumus pēc svaigām asinīm. Nebūtu vajadzīgi skaidrojumi, un nedzirdētu pseidopacifistu gaudas.

Latvijas militārā kontingenta uzturēšanās Irākā un citās nemierīgās vietās pasaulē nav sverama pēc tā, cik upuru prasa (it sevišķi, ja upuri nav mērāmi ne simtos, ne tūkstošos). Vienīgais kritērijs var būt politiski ētiskā nostāja, proti, vai mēs atbalstām noteiktu spēku cīņu pret citiem spēkiem. A. Rodins uzskata, ka amerikāņi kopā ar sabiedrotajiem Irākā aizstāv «visas Rietumu civilizācijas intereses». Savāda doma, ņemot vērā, ka šī agresija nav nesusi nekādu labumu Rietumu civilizācijai (par to, vai mūsu pieglaimošanās ir nesusi kādus labumus Latvijas valstij, vēl var diskutēt). Tomēr kopējais uzstādījums ir skaidrs: karavīri ir mūsu instrumenti, rīki noteiktu darbību veikšanai, nevis mūsu cilvēki, kas nonākuši briesmās.

Karavīri nav cilvēki — to iemāca jaunkareivju apmācības kursa pirmajā dienā. Šī doma var nebūt pašsaprotama civiliedzīvotājiem (pie kuriem mēs patlaban vēršamies), taču, ja to nesaprot karavīrs, viņam nav vietas armijā.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Raimonds, Laine, Vilnis
  • 2004. gada 29. aprīlī Latvija tiek uzņemta NATO

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Gluži kā atsaucoties uz svētdienas rakstu (nu, jā, kurš uz ko), «Neatkarīgās» pielikums «Mēs» piedāvā jociņu:

Televīzijas ziņas: «Labvakar, cienījamie televīzijas skatītāji! Starp citu, nekā laba – tik briesmīgas dienas sen nav bijis! Čečenijā nav nogāzies neviens helikopters, Izraēlā palestīniešu kamikadzes nevienu nav nogalinājuši. Indonēzijā, paldies Dievam, apgāzies prāmis, bet visi 1500 pasažieri izglābušies. Ohotskas jūrā aizdedzies traleris, bet komanda, kā par nelaimi, pati nodzēsusi ugunsgrēku – nu kaut viens nelietis būtu apdegumus dabūjis! Visā Krievijas teritorijā sadzīves gāze nav uzspridzinājusi nevienu baraku, par daudzstāvu mājām pat vairs nesapņojam. Bija cerības, ka kādi pārdesmit cilvēki varētu noslīkt Kaspijas jūras piekrastes plūdos, bet kāds maita bija brīdinājis iedzīvotājus, un visi izglābušies. Un pat Maskavā jau veselu diennakti nav nošauts neviens domnieks. Sibīrijā gan ir šauts uz kādas pilsētas mēru, bet tas muļķa killers aizšāvis garām.

Vārdu sakot, atvainojiet, cienījamie televīzijas skatītāji, nevaram jums šovakar parādīt nevienu svaigu līķi, cerēsim, ka rīt situācija uzlabosies!»

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu mirušie »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas