pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 24. novembris 18:45

alkohola stratēģija — iekļaušana

Aktīvu alkohola lietotāju prasība dzert kopā būtībā ir agresīvs mēģinājums piešķirt savai vājībai sabiedriski kulturālas nepieciešamības statusu. Šāda agresivitāte ir efektīvākais veids, kā pievērst savai reliģijai citus (neaizmirsīsim, ka senos laikos tieši tā reliģiozie strādāja ar neticīgajiem, lai tiem gaismu rādītu). Šeit minētā alkohola metakomunikācija gan ir tikai piemērs, jo pārsteidzoši daudz citu iekļaušanas diskursu izmanto līdzīgu tehniku.

Dzērēju klasiskie jautājumi no sērijas «Tu mani necieni?!» pamatā nav saistāmi ar attieksmes paušanu, bet gan ar attieksmes jēdziena lietošanu, noslēpjot viņu vājības fizioloģiski psiholoģisko raksturu un pievienojot sociālas normas dimensiju. Tikpat labi šis jautājums varēja skanēt «Tev šķiet, ka esmu neglīts?» «Tev nepatīk mans mētelis?», «Kā tu uzdrošinies kaut ko sacīt pat manu frizūru?». Tas daudz neatšķiras no citās situācijās draudīgi izteiktā «Iedod uzpīpēt!», kas ir nevis prasība pēc cigaretes, bet gan iemesls vardarbībai.

Vēlme iesaistīt alkohola lietotāju bariņā jaunus dalībniekus sakņojas apstāklī, ka bariņa vecajo biedru vidū alkohola dzeršanas spējas tiek saistītas ar kādām pozitīvi vērtējamām personiskām īpašībām. Piemēram, spēja daudz dzert liecina par izturīgumu, un šo māku, regulāri rīkojot sacensības, kolektīvs attīsta, kurās dalībnieki arī mēģina apšaubīt līderu statusu un pārspēt tos. Bara iekšienē neeksistē doma, ka šāda spēja varētu nebūt vērtīga un ka tai varētu nebūt lietojuma, jo lietojums un vērtība regulāri tiek aktualizēti.

Šādi ir iespējams nostiprināt domu, ka alkohola patērētāju atkarība patiesībā ir nevis viņu vājums, bet spēks, un viņu interesēs ir šo spēku demonstrēt pēc iespējas plašākam pulkam — tāpēc arī regulārā nepieciešamība pēc jauniem kolektīva dalībniekiem. Ārpus bara jauniņais var būt biznesa pasaules kardināls, akadēmiskās sfēras zvaigzne, autorallija čempions, taču šis viņa personīgais un intelektuālais pārākums pēkšņi vairs nav lietojams, un viņam nākas pakļauties citai vērtību skalai. Jauniņo piesaista sfērā, kurā viņš nav speciālists, pie viena iedēstot viņam vēlmi šo sfēru apgūt.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Sarmīte, Tabita

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Vai Latvijā ir blogosfēra un vai vispār kādreiz ir bijusi? Šis ir jautājums, ko žurnāls Mosties.org uzdod savā devītajā dzimšanas dienā.

Pēdējos gados 21. jūliju esam atzīmējuši, atminoties autorus, kuru klātbūtne pašos iesākumos mūs iedvesmoja, bet kurus mūsu žurnāls ir pārdzīvojis. Domājot par to, kuru no pagājušā gadu desmita Latvijas tiešsaistes jomas pārstāvjiem šoreiz godināt, uznāca sajūta, ka Latvijas tīmeklī prātīgu, jauku vai vienkārši kvalitatīvu un ar personisku pieskārienu veidotu privātu vietņu vairāk nekļūst, neskatoties uz to, ka pats tīmeklis aug strauji. Bluogošana Latvijā ir beigusies, tā īsti nesākusies.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Kur ir Latvijas blogosfēra? »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas