pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 3. novembris 16:32

sabiedriskais transports

Rīgas sabiedrisko pakalpojumu regulators sācis izvērtēt pēc būtības sabiedriskā transporta biļešu cenas paaugstināšanas projektu, šodien ziņo LETA. 50 dienu laikā regulators izvērtēs tarifu paaugstināšanas pamatotību, bet pēc tam 20 dienu laikā tiks pieņemts galīgais lēmums. Sezonas pārdzīvojumi liek vēlēties, lai cenu paaugstinātu pēc iespējas drīzāk.

Biļešu cenu paaugstināšana, protams, ir ņirgāšanās par Rīgas domes plāniem satiksmes organizēšanā, proti, vēloties panākt, lai pēc iespējas vairāk ļaužu izmantotu sabiedrisko transportu un atteiktos no personisko braucamrīku izmantošanas. Ļaužu koncentrācija publiskajos braucamrīkos novērstu sastrēgumus, uzlabotu ekoloģisko situāciju un sniegtu citus labumus, patiesību, taisnību un mīlestību ieskaitot.

Tanī pašā laikā cilvēks, kas kājās stāvot četru stundu laikā lielā saspiestībā ir nobraucis piecas pieturas, visticamāk, šīs četras stundas labāk pavadītu patīkamā un tīrā automašīnā, kur neviens neaizskar viņa privāto un intīmo telpu, nevis kaut kādā lētā gala pārvietošanās līdzeklī. Cilvēks, kurš 40 minūtes ir gaidījis pieturā, nespējot iekāpt nevienā no garām braucošajiem sabiedriskā transporta līdzekļiem tikai tāpēc, ka tie visi ir tik pilni, ka pat durvis grūti aizvērt, nenovēršami izvēlēties personīgo automašīnu, pat ja viņš to būtībā nevar atļauties. Savukārt cilvēks, kas nevar atļauties iegādāties sabiedriskā transporta biļeti, bez ilūzijām soļos kājām un ļaus turīgākiem ļaudīm, kas brauc trolejbusos, autobusos un tramvajos, justies kaut nedaudz ērtāk.

Sabiedriskā transporta pakalpojumu cenu celšana neatrisinās sastrēgumu problēmu Rīgas ielās, taču tā ieviesīs zināmu kārtību sociālajos slāņos un vismaz kāds, lai arī plānāku maciņu, tomēr varēs brīvāk un mazliet provokatīvi sazvērnieciski uzelpot.

Cits variants būtu ierīkot bagāto un nabago trolejbusus ar sadalījumu biznesa, ekonomiskajā klasē un citās pakāpēs.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Raivis, Raivo, Maksis

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Lielveikalā pie kases atskanēja bērna bļāviens. Tur kāda ģimene cīnījās ar abu savu atvašu vēlmju domāšanu. Vecākā meita, tā ap gadiem četriem, sēdēja iepirkumu ratiņu sēdeklītī un ar manāmu nicinājumu skatījās apmēram divus gadus vecajā māsā, ko tēvs turēja rokās. Māsa bija tā, kas bļāva pa visu veikalu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ciešanu nezūdamības likums »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas