pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 19. oktobris 04:39

troksnis

Mobilais telefons ir pārvērties par īpaši ērti pārnēsājamu multimediju centru -- tas ne tikai piedāvā jaunas iespējas, bet arī atgādina par mūžvecām tradīcijām.

Manā jaunībā šur tur varēja redzēt alternatīvos (vārds lietots plašā nozīmē) jauniešus, kas pa pilsētu pārvietojās ar magnetofonu uz pleca. Pirms pāris gadiem alternatīvo minoritāte bija iecienījusi boombox atskaņotājus, taču tie dažādu iemeslu dēļ nekļuva par kultūras zīmēm, un tagad kā atskaņotāja izvēle vispār ir zaudējusi savas pozīcijas.

Mazliet vecākā jaunībā, kad atvāžamais dators sāka kļūt par biežāk redzamu jauna cilvēka aksesuāru, bija minoritāte, kas, piemēram, ilgāka pārceļojuma laikā izvilka no somas datoru un ieslēdza «Terminatoru 3», «Matriksu», «Hariju Poteru» vai Britnijas Spīrsas klipu izlasi un skatījās, līdz baterija beidzās.

Mobilais telefons šīs tiesības uz publiskajiem skaņas un gaismas viļņiem sniedz ne tikai tiem, kam ir gana daudz kapeiciņu, lai nopirktu atvāžamo datoru. Multimediju funkcijas, ar ko aprīkoti mūsdienīgie «krāsiņu un gaismiņu» telefoni, ļauj ne tikai klausīties internetā nelegāli nokopētas dziesmas, bet arī skatīties līdzīgā veidā iegūtas filmas. Un mūsu kultūra atkal kļūst skaļāka.

Tev nav tiesību nedzirdēt pilsētas troksni, Tev nav tiesību nedzirdēt blakussēdētājam tīkamās dziesmas, kas pusstundas ilgā braucienā sabiedriskajā transportā atkārtojas atkal un atkal, jo lietotājam nav gana daudz naudas ietilpīgai atmiņas kartei -- tāpat kā Tev nav tiesību nedzirdēt viņa telefonsarunu saturu. Nē, publiskā vietā viss ir publisks, un Tev ir atņemtas tiesības pieprasīt, lai kāds savu gaumi patur pie sevis.

Pilsēta nevar būt tik skaļa, lai nevarētu būt vēl skaļāka. Atšķirībā no gaisa piesārņojuma, skaņas piesārņojums ir krietni mazāk aktuāls. Tā kā neticu, ka, pārnēsājamajām multimediju tehnoloģijām attīstoties, ļaudis varētu kļūt pieklājīgāki pret citiem. Pieklājībai nav iemesla, situācija un tehnoloģiju iespējas uz to nemudina. Tāpēc atliek vien cerēt uz tādu trokšņa līmeni, kurā individuālo elektronisko ierīču signāli vairs nebūs dzirdami un mēs katrs atkal varēsim iedomāties ap sevi neredzamu sienu, kurā dzīvot savu privāto dzīvīti arī publiskā un pārblīvētā telpā.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Eleonora, Ariadne

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Paskaties tik, kāda Latvijas Finierim ir mājaslapa. Nu labi, lapa tāda - pabāla puslīdz ciešama freimu kapsēta, kuras autors varētu būt kāds, kas nav saņēmis par tās izveidi algu. Lapa, kas, visticamāk, taisīta tāpēc, lai būtu, nevis lai sniegtu informāciju, šī nav vieta, kur atgriezties. Un tas nekas, ka interneta ļaudis hroniski nezina atšķirību sarp «jaunumiem» un «ziņām», iedvesmojoties no krievu «novosti» vai angļu «newz». Kopumā izskatās, ka LF ir kādas finansiālas grūtības :)

Visvairāk mani sajūsmināja pirmajā lapā atrodamie Lietošanas noteikumi:

Visa informācija, kas atrodas mājas lapā, tiek sniegta bez jebkādām garantijām. Latvijas Finieris neuzņemas nekādu atbildību par zaudējumiem vai kaitējumu, kas varētu rasties tad, ja lietotājs pilnībā paļaujas uz mājas lapā ietverto informāciju. Lietotājs pats novērtē mājas lapā esošās informācijas viedokļa padoma vai cita materiāla precizitāti, pabeigtību vai noderīgumu.

Vēl labāks ir šis:

Latvijas Finieris negarantē, ka informāciju tās mājas lapā vienmēr tika savlaicīgi izvietota, un neuzņemas atbildību gadījumā, ja tas netiks izdarīts. Mājas lapā var būt tehniskas neprecizitātes un kļūdas.
Latvijas Finieris negarantē, ka šī mājas lapa vai serveris, kas nodrošina pieeju tai ir brīvs no vīrusiem vai citiem bīstamiem komponentiem.

Godājamai firmai nevajadzētu rūpēties, lai pret viņu tīmekļa lapu apmeklētājs izturētos ar tik lielām aizdomām. Jā, tas ir uzņēmuma tēls, tas ir serviss, tas ir pierādījums, ka klients ir dievs. Super.

Rakstot šo te, es centos noteikumus pēc iespējas pārkāpt, jo laikam jau es viņu lapas materiālus nepublicēju, lai «nenodarītu kaitējumu Latvijas Finiera reputācijai».

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu finieris »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas