pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 16. oktobris 15:00

tehnoloģiju pavēlnieki

Kad cilvēks novēro, ka dzīves uzlabojumi kļūst par ikdienišķu parādību, viņš kļūst rijīgs. Datoru attīstība to demonstrē sevišķi labi.

Vēl pirms gadiem 20 cilvēks bija laimīgs, ka viņam bija rakstāmmašīna, kas darbojas, un automašīna, ar kuru iespējams pārvietoties. Viņš pieņēma, ka ar automašīnu nav iespējams lidot un ar rakstāmmašīnu uzrakstīto rediģēt. Datortehnoloģiju attīstība dzīves komfortu uzlabo jo dienas jo vairāk, tāpēc mēs vairs neesam gatavi samierināties, ka automašīna būtu jāstartē ar kloķvārpstu vai ka ar rakstāmmašīnu rakstītais ir kā akmenī cirsts būtībā nepavairojams piemineklis. Nē, datori mums ir radījuši priekšstatu, ka itin viss šajā pasaulē ir pielāgojams mūsu vēlmēm. «Impossible is nothing.»

Atceros, ka vēl pirms gadiem četriem pieciem cilvēks bija laimīgs, staigājot apkārt ar diskešu kastīti un visu savu datu bagātību nēsāja līdzi neuzticamā datu nesējā trejdeviņās rezerves kopijās. Ja vienu dziesmu vai citu prāvāku failu viņš ar WinZip palīdzību mācēja saskaldīt tā, lai to, ietūcītu četrās disketēs, no skolas datora varēja pārnest mājās, viņš jau bija datoru ģēnijs.

Viss mainījās, kad lietotāja apziņā sāka figurēt maģiskais «viens gigabaits» (tas gan nav absolūts lielums un attiecas uz visiem apjomiem, kas tika piedāvāti, pirms pāra gadiem sākoties vispārējai lielummānijai). Viens gigabaits spama «GMailā», viens gigabaits brīvi pieejamu savu failu Box.net, viens gigabaits USB zibatmiņā... Tagad lietotājs domā, ka visu var iedabūt visur, taču, kad filmu nespēj iedabūt savā «bezizmēra» datu nesējā, ir neizpratnē. Kad atklājas, ka «box.net» bezmaksas kontā maksimālais vienā reizē uzkopējamo failu apjoms ir 10 megabaiti, viņš jūtas personiski aizskarts. Un, kad dators startējas ilgāk par desmit sekundēm, lietotājs nervozi krata peli un īd, ka viss notiek tiek briesmīgi ilgi.

Tehnoloģiju attīstība (un to pavadītā komerciālā veiksme) ir radījusi mītu, ka lietotājam, lai kam viņš pieskartos, nedrīkst būt nekādu problēmu. Šis priekšstats paredz, ka lietotājam nav nepieciešams neko papildus mācīties, saprast, jo viss tāpat ir skaidrs. Pieņēmums stāsta, ka lietotājam vienmēr ir taisnība un ka tehnoloģijas kalpo viņam tāpēc, ka viņš ir izlēmis tās lietot. Tehnoloģijas ir zaudējušas savu misticisma plīvuru, taču ne vienmēr šis solis nācis par labu lietotāja un datora attiecībās.

Tad, kad mākslīgais intelekts būs palaists brīvībā un sāks valdīt pār pasauli, tas Tev par visu šo atriebsies, lietotāj. Un nesaki, ka nebrīdinājām.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Doloresa, Aleksandrs
  • 18. novembris — Latvijas dzimšanas diena

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Ja gribi būt ANO ģenerālsekretārs, nāksies iemācīties ne tikai smalki iznesties, bet arī pierast pie dažādiem ekstrēmistu jociņiem. Tādu gudrību nācās apgūt ANO ģenerālsekretāram Bānam Gimūnam, kas viņš vakar Bagdādē viesojās Irākas premjera Nurī el Malikī birojā. Kad netālu no ēkas nogranda sprādziens, Gimūns ne pa jokam sarāvās, turpretim vietējie — tai skaitā el Malikī — ij nepakustējās. Kopš vakardienas esmu šo video vērojis vairākas reizes, un joprojām tas nebeidz mani sajūsmināt.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pieradums un reakcija »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot, izmitina Process.lv

Famfamfam ikonas