pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 5. oktobris 19:33

atpazīsamība

Viena no privilēģijām, ko šad tad gadās baudīt galvaspilsētas iedzīvotājiem — ieraudzīt uz ielas pretim nākot kādu avīzē vai televīzijā redzētu slavenību. Tu ej mierīgi pa ielu, bet pretim nāk Raimonds Pauls vai Jānis Paukštello, šajā brīdī vienā līmenī ar Tevi, bez fiziskām un nepārvaramām barjerām jūsu starpā. Par to iedomājos, kad šonedēļ uz ielas atpazinu cu.

Šī brīdis bija jocīgāks nekā ieraugot Induli Emsi vai Robertu Gobziņu, jo par Pēteri zinu vien to, ko viņš pats par sevi raksta un izskatu zinu tikai no tā, kādu viņš pats sevi rāda. Un tomēr, šonedēļ agrā pēcpusdienā ejot pa Krišjāņa Barona ielu, priekšā ieraudzīju šo rudo pakausi, un jau tanī brīdī prātā bija doma — gan jau, ka cu. Pagāju viņam garām, pie Lāčplēša ielas krustojuma apstājos un atskatījos – patiešām cu, kas ar saviem biedriem (viens no tiem bija Toms), acīmredzami gāja pusdienot uz Stella Pub, jo viņi zina, kas būs pusdienās.

Apsveicu, cu, Tu tātad esi slavenība :) Pie viena arī lielisks piemērs, kādā veidā ar pašpublicitātes palīdzību ir iespējams paaugstināt savu statusu, veidot atpazīstamību un, kas zina, varbūt tas atmaksājas. Šī iemesla dēļ viens no nopietno žurnāla rakstītāju rokrakstiem ir žurnāla lapas pirmajā lappusē ielikt savu fotogrāfiju, uzrakstīt, kas autors tāds ir, ar ko nodarbojas, piedāvāt kontaktēties un visādi citādi darīt zināmu, ka žurnāls ir lielākoties tirgvedības līdzeklis (tieši šo pirmajā un vienīgajā žurnālu rakstītāju klasifikācijai veltītajā ierakstā aplūkoja scibologs). Pašpublicitātes labo īpašību dēļ (piemēram, privātās dzīves atainojumu pilnībā kontrolē tās dzīvotājs) internets ir lielisks politiskās sfēras rīks. Tanī pašā laikā arī naida izpausmes no interneta var pārsviesties uz reālo dzīvi un, piemēram, tā vietā, lai tikai nonestu serveri, kurā bija CooLynX lapa pods.lv, ja atpazītu, viņu var arī pašu atspārdīt — jo ļaundaru atstātais vēstījums liecināja, ka tā ir personiska izrēķināšanās, ko izraisīja ļaundaru nepiekrišana lapas autora paustajam viedoklim.

Secinājums: internets un reālā dzīve tomēr nav divas nesaistītas pasaules.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Tenis, Dravis

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Mēs zinām, ka pasaulē ir ekonomikas krīze, jo mums to pastāstīja. Arī Latvijā ir krīze, un būs vēl kādu brīdi. Arī to mums masu saziņas līdzekļi stāsta ik dienas pacilātības pilnā balsī. Godmaņa mūždien grumbainā seja kļūst vēl grumbaināka, un mēs, tikai paskatoties vien, zinām, ka labi nebūs. Bet brīdis, kad krīze iedur ar dūci liesajos sānos un iespļauj dvēselē, vēl nav pienācis.

Kā mēs izjūtam krīzi?

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu krīze un reālitātes pārbaude »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas