pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 28. augusts 15:39

nabadzība

Nabadzība ēd pati sevi, taču, tāpat kā čūska, rijot astes galu, sevi apēst, iznīcināt nevar. Atšķirībā no čūskas, nabadzība, sevi apēdot, kļūst vēl dziļāka un grūtāk uzvarama.

Pilsētas nomales veikaliņos un kafejnīcās viss ir krietni lētāks nekā centrā. Telpu īre nemaksā tik daudz, tik spožs remonts un interjers nav vajadzīgs un arī neatmaksājas, alus ir lētāks un kartupeļi arī. Tirgus sieviņa aiz letes stāv un gaļu cērt, sver un nes 12 stundas dienā. Sētnieks ar slotu un gružkasti cūku baram pakaļ staigā visu dienu. Un tā vēl, vēl un vēl -- slikti ekipēti, vāji sociāli nodrošināti, par mazu algu un ar lielu darba apjomu.

Šo cilvēku darbs ir lēts -- viņi saņem mazu algu un arī naudas plūsma viņu pārstāvētajos uzņēmumos ir neliela. Apkalpojošais personāls par attiecīgu algu darba vietu sev var atrast, taču šī «attiecīgā alga» ir jāsamēro ar viņu pārstāvētā uzņēmuma finanšu plūsmu un cenu līmeni rajonā. Ja kafejnīcas viesmīle, saņemot simts latus mēnesī, strādā 12 stundas dienā, tas nav tāpēc, ka saimnieks ir skops, bet gan tāpēc, ka tāds ir nabadzības noteiktais cenu līmenis, kas nodrošina uzņēmuma darbību.

Apkalpojot nabagus nomales rajonā, viesmīle nevar saņemt lielu algu. Pēc tam viņa nevar atļauties iegādāties greznas drānas un aksesuārus, nevar atļauties ēdmaņu greznākā restorācijā, nevar doties uz dārgu klubu (jo diedelēt dzērienus no ārzemniekiem neatļauj pašcieņa) un vispār -- nevar tērēt gana daudz, lai uzlabotu vispārējo naudas plūsmu, tādējādi dodot iespējas palielināt algas arī citiem cilvēkiem. Nabadzība un cilvēku maksātspējas līmenis plašā tīklā saista tik daudzus rajona/reģiona iedzīvotājus, ka dažkārt vieglākais veids, kā no tā izkļūt, ir bēgot. Kādreiz Elviss Preslijs dziedāja par puisi no geto:

Then one night in desperation
A young man breaks away
He buys a gun, steals a car,
Tries to run, but he doesn’t get far.

Bet tagad vieglāk ir mukt uz Īriju sēnes lasīt. Tas gan nav tik vienkārši, jo ne vienmēr ļaudis šādā veidā bēg tieši no nabadzības. Bieži vien arī no atbildības un paša neauglības, taču arī tā savā ziņā ir nabadzība, kas aplipina tuvumā esošos.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Rūsiņš, Sandris, Alīna
  • 1986. gada 26. aprīlī uzsprāgst Černobiļas AES 4. bloks

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Pasaules jauniešu dienu pasākumā Sidnejā uzrunājot simtiem tūkstošus cilvēku, Romas pāvests Benedikts XVI uzbruka populārajai kultūrai un patērniecībai — šāds vēstījums parādījās daudzos masu saziņas līdzekļos pasaulē. Ja pāvests tā būtu teicis, varētu apšaubīt viņa kompetenci ar kultūru saistītos jautājumos, taču šoreiz tā bija neprecīza sākotnējā interpretācija, kas pa klusajiem telefoniem nu sasniegusi interesentus visā pasaulē.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pāvests un populārā kultūra »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas