pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 18. augusts 15:46

par žurnāliem. 8. daļa: čats un tīkls

Novērots, ka, tiekot par kāda cibiņa priekšnieku, palielinās priekšnieka publicitātes pieauguma potenciāls Sviesta cibā – tiesa, lielākoties tā ir anonīma. Ar anonimitāti šeit saprotam to, ka netiek norādītas gandrīz nekādas identificēšanas pazīmes, nerunājot pat par iespējamo segvārdu, tāpēc prieciņš tiek vien tev pašam/pašai, sevi vai citus zināmā cilvēka žurnālā atpazīstot. Daži no daudzajiem redzētajiem piemēriem: saules dārzs; shelly.

Tiesa, arī te bez subordinācijas var iztikt – ja žurnāla rakstīšanas sērga pārņem darba vietu (bieži vien biroju), veidojas sociāls tīkls, kur viens atsaucas uz otru un kur tiek pārspriesti jautājumi, kas ārpus šauram lokam zināma diskursa nav saprotami. Tāds publisks čats, tikai ērtāks, pārskatāmāks un ar grūtāk dzēšanām pēdām – jo tās glabājas nevis vienā žurnālā, bet bieži vien visu tīkla dalībnieku žurnālos.

Vērojot šos Sviesta cibas tīklus, kuros darbojas arī ārpus interneta savā starpā pazīstami ļaudis, kļūst saprotams, kāpēc žurnāla rakstīšanas apoloģētu norādītā atbilde uz jautājumu «a kapēc rakstīt žurnālu», proti – pat ja neviens nelasa, veidojas pieraksti, notiek viedokļu attīstība, tiek paustas domas, kas citādi nekad nebūtu izskanējušas –, ir sekundārs iemesls. Primāri atbilde skan tā: čats nemirst, čats mainās. Šis jaunais čats notiek gan ar sevi, gan citiem, taču lielākajā daļā gadījumu saglabājot čatam raksturīgās iezīmes – lakoniskums, aprautas domas, interpunkcijas un stila anarhija, izteikšanās fakts svarīgāks par jēgu, teikuma asociēšana ar konkrētā brīža sajūtām un ikdienas pieredzi dominē pār pārdomāta viedokļa attīstīšanu un paušanu.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • 20. janvāris — 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Pašnāvība kā tīšs nāves izraisīšanas mēģinājums mūsu kultūrā ir viena no tēmām, par ko runā maz un ar piesardzību. Pašnāvība savā pēkšņumā un nesaprotamībā tikai uzdod jautājumus, bet atbildi sniegt vairs nav iespējams, un zināšanu trūkumu mēs aizlāpām ar versijām un ne vienmēr pamatotiem skaidrojumiem.

Tomēr, kad stāsts par sev dzīvību atņēmušu cilvēku ir nonācis masu saziņas līdzekļos, saistība ar patiesi notikušo ir kļuvusi sekundāra. Mediji to pārveido pēc savas loģikas un sniedz auditorijai to, ko auditorija gaida.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu pašnāvība medijos »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas