pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 15. augusts 19:32

robotu mīlestība

Lai steidzīgajā laikmetā nebūtu jātērē laiks paužamās standarta domas atkārtošanai atkal un atkal, mobilie tālruņi piedāvā gatavus iespējamos sūtāmos tekstus. Iespējams, tie noder arī apstākļos, kad gribas kādam kaut ko aizsūtīt, bet nav, ko teikt.

Ņemsim par piemēru «Nokijas» sagataves. «Kavēju. Būšu plkst. [..]», «Esmu sapulcē. Piezvani man plkst. [..]», «Lūdzu, piezvani», «Paldies» — tādi mazi komunikācijas paraudziņi. Iedomājies, Tu vasaras vakarā sēdi uz palodzes un laiski vēro pagalmā notiekošo, tad izņem no kabatas tālruni un savai priekšniecei tāpat vien aizsūti ziņu, ka esi sapulcē. Kaut kā taču jāimitē vētraina darbība uzņēmuma un sabiedrības labad.

Citāds gadījums ir sagatave «Mīlu Tevi arī». Šis iepriekš definētais teikums parāda vietu, ko tehnoloģijas tiecas ieņemt mūsu dzīvē (korektāk būtu teikt — vietu, kuru mēs tām ierādām). «Es tevi mīlu» ir standarta frāze, kuras standartizētību ir atzinuši tehnoloģiju izstrādātāji un par kuras ikdienišķumu mums tehnoloģijas stāsta spilgāk nekā popkultūra.

Līdz šim, lai arī cik ļoti mīlestības tēma populārajā kultūrā bija noplicināta (cik nav sacerēts dziesmu par to, cik ļoti mīlu viņu un bez viņas dzīvot nevaru un ka mīlestība ir skaistākais uz pasaules, lai gan viņa mani atkal piekāsa, kuce), tās paušana joprojām palika cilvēku kontrolē. Tagad mīlestība ir iepriekš definēts, dotais lielums, ko izvēlēties saskarnē, un jo zīmīgāku šo soli padara tas, ka tehnoloģijām pēc definīcijas nevar būt pat tik izkropļota priekšstata par mīlestību, kāds ir vidusmēra romantisko filmu cienītājam starp cilvēkiem.

Savukārt no diskursa prakses viedokļa interesants ir «Nokijas» viedoklis, ka ir paredzēts atbildēt uz mīlestības verbālu izrādīšanu, taču vārdiņš «arī» traucē šo sagatavi uztvert kā aicinājumu uz paša iniciatīvu. Bet, protams, kamdēļ lai roboti iedomātos, ka viņiem jāatzīstas mīlestībā — viņi, ar A.I. elementiem apveltītas būtnes, var tikai reaģēt un mācīties no tā, kā ar tiem runā cilvēki vai citas mašīnas.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Kintija, Kora

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Kas ir «Garda»? Īstam latvietim nāk prātā Aivars Garda, taču ekonomiskās migrācijas apstākļos, Tev, latvieti, aktuālāk būtu ielāgot — tā ir īru policija.

--

Sparp citu, re, kāds spēcīgs Apollo videočata pirmais jautājums (atsauksme?) Aivaram Gardam:

Серий:
Гарда молодец! Странно читать такие глупые кометарии латышеи. Думал о вас лучше… Все убогое и кривое…

Aivars Garda:
Paldies! Griezieties pie manis, sarunaasim par neizraidiishanu!

Tā teikt, puiši koleģiāli vienojās.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu par īriem un latviešiem »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas