pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 15. augusts 19:32

robotu mīlestība

Lai steidzīgajā laikmetā nebūtu jātērē laiks paužamās standarta domas atkārtošanai atkal un atkal, mobilie tālruņi piedāvā gatavus iespējamos sūtāmos tekstus. Iespējams, tie noder arī apstākļos, kad gribas kādam kaut ko aizsūtīt, bet nav, ko teikt.

Ņemsim par piemēru «Nokijas» sagataves. «Kavēju. Būšu plkst. [..]», «Esmu sapulcē. Piezvani man plkst. [..]», «Lūdzu, piezvani», «Paldies» — tādi mazi komunikācijas paraudziņi. Iedomājies, Tu vasaras vakarā sēdi uz palodzes un laiski vēro pagalmā notiekošo, tad izņem no kabatas tālruni un savai priekšniecei tāpat vien aizsūti ziņu, ka esi sapulcē. Kaut kā taču jāimitē vētraina darbība uzņēmuma un sabiedrības labad.

Citāds gadījums ir sagatave «Mīlu Tevi arī». Šis iepriekš definētais teikums parāda vietu, ko tehnoloģijas tiecas ieņemt mūsu dzīvē (korektāk būtu teikt — vietu, kuru mēs tām ierādām). «Es tevi mīlu» ir standarta frāze, kuras standartizētību ir atzinuši tehnoloģiju izstrādātāji un par kuras ikdienišķumu mums tehnoloģijas stāsta spilgāk nekā popkultūra.

Līdz šim, lai arī cik ļoti mīlestības tēma populārajā kultūrā bija noplicināta (cik nav sacerēts dziesmu par to, cik ļoti mīlu viņu un bez viņas dzīvot nevaru un ka mīlestība ir skaistākais uz pasaules, lai gan viņa mani atkal piekāsa, kuce), tās paušana joprojām palika cilvēku kontrolē. Tagad mīlestība ir iepriekš definēts, dotais lielums, ko izvēlēties saskarnē, un jo zīmīgāku šo soli padara tas, ka tehnoloģijām pēc definīcijas nevar būt pat tik izkropļota priekšstata par mīlestību, kāds ir vidusmēra romantisko filmu cienītājam starp cilvēkiem.

Savukārt no diskursa prakses viedokļa interesants ir «Nokijas» viedoklis, ka ir paredzēts atbildēt uz mīlestības verbālu izrādīšanu, taču vārdiņš «arī» traucē šo sagatavi uztvert kā aicinājumu uz paša iniciatīvu. Bet, protams, kamdēļ lai roboti iedomātos, ka viņiem jāatzīstas mīlestībā — viņi, ar A.I. elementiem apveltītas būtnes, var tikai reaģēt un mācīties no tā, kā ar tiem runā cilvēki vai citas mašīnas.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Eleonora, Ariadne

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Žurnāla «Māksla Plus» jaunajā numurā uz vāka ir redzama Vaira Vīķe Freiberga ar pašapmierināta zombija skatienu. Savukārt nākamās lapās — saruna ar viņu par kultūru.

Viņa ar Laimu Muktupāvelu runā par plašiem vispārīgiem jautājumiem, līdz intervijas beigās L. Muktupāvela pavaicā: «Jūs esat iegādājusies māju Kurzemē. Kā jūsu kaimiņi jūt, ka nu viņiem ir kulturāla, diža kaimiņiene?» Glumi pielienošais jautājums ir vislabākais visā intervijā, bet diemžēl VVF neuzķeras un diplomātiski atbild: «Nedomāju, ka viņi tādās kategorijās domātu. Attieksme ir kā cilvēkam ar cilvēku. [..]»

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu sabiedrība un dabiskums »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas