pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 8. augusts 19:58

ķīniešu karjera

Ievērojot gan nojaušamus, gan svešai acij skaidri netveramus subordinācijas principus, pa durvīm ienāca galvenais ķīnietis, tērpies tumšā uzvalkā, un viņa sekretārs, jaunais ķīnietis, bēšā uzvalciņā ar mazliet sakumpušu muguriņu.

Kamēr lielais ķīnietis klausās, ko mēs viņiem sakām, bet mazais centīgi visu pieraksta kalendāra veida blociņā, pa retam savā mēlē asistējot savam saimniekam. Es skatos uz viņiem un nevaru novērst acis — tik saskanīga saspēle, tik atstrādātas publiskās attiecības un tik pašsaprotamas robežas.

Tā skatoties, izvērtēju savu līdzšinējo dzīvi. Es arī gribu gūt tāds ķīnietis, kas desmit gadus bez ierunām skraida pakaļ bosam, atver viņam durvis, pasniedz žaketi un uzcītīgi pieraksta dzirdēto turpmākai lietošanai. Es arī gribu šo stabilitāti un apziņu, ka būs prāvs laiciņš jānolauž zemākajos varas līmeņos, lai iemācītos, kas ir padotība un paklausība. Pēc tam var kāpt uz augšu zinot, ka nākamie zemie padotie arī labi sapratīs savu vietu un to, ka ar lēkāšanu un ambīcijām var sasniegt krietni mazāk nekā ar apzinīgu kalpošanu. Bet es nezinu, vai varu ar ielīkušu muguru staigāt pakaļ saimniekam, vienmēr piekrist viņam un rēķināties, ka vienu dienu kāds tāpat bez ierunām piekritīs man.

Man nekā no tā visa nebūs. Šeit viss ir citādi. Vilcieni, kas nepietur stacijās pēc grafikiem, varas struktūras, kuru autoritāti neapšaubīt nozīmē ļaut ņirgāties par sevi un iznīcināt izredzes uz dinamisku attīstību. Ķīnietis zina — ja būs centīgs un paklausīgs, būs arī stabila nākotne un izredzes. Savukārt es zinu — ja būšu centīgs un nepakļaušos, būs vismaz kāda attīstība, ja ne — nekur nebūtu ticis un vairs netikšu. Tā ir starpība.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija, Ārija

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Ir parādījies jauns etalons, lai noteiktu, ka balīte ir drusku par daudz ievilkusies un ka ir jātaisās prom.

Tas ir tad, kad parastas politikas, valdības, vadības un citu grūti ietekmējamu institūciju vienkāršas aprunāšanas un nosodīšanas vietā atrodas kāds, kas paziņo, ka ir gatavs piesiet sev bumbu un iet uzspridzināties kopā ar visu Ministru kabinetu. Politiskais izmisums kaldina ekstrēmismu.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu sarunas par politiku »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas