pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 27. jūlijs 17:48

izejas biļete

Labākā izrāde ir tā, kam auditorija notic. Kam vajadzīgas teātra viesizrādes pie mums Aizkrāciešos, ja mēs uz to ejam pirmām kārtām kā uz izklaides un kultūras pasākumu, uz fikciju, kas tāpat nevienu nepārliecina?

Vajadzīgi šie inscenējumi ir tieši tamdēļ, ka tauta vēlas atslēgties no pārlieku īstās realitātes un iedomāties, ka viss ir pavisam citādāk. Dzīves, kurās kaut kas notiek, bet notikušo var aizmirst kā sapni pēc acu aizvēršanas. Laba fikcija ir kā legāli amfetamīni, kas ar citām dzīvēm krāšņo dzīvi šķietami vienīgo reālo. Jo reālāk šī nerealitāte attēlota, jo efekts labāks.

Tādējādi izlikšanās un izdomājumi pilda savu realitātes atmiekšķēšanas funkciju, taču realitātes konsolidēšanas funkcijas mums vai nu nevajag, vai arī popkultūra tādu nespēj nodrošināt. Par to iedomājos, šodien pie kinoteātra «Rīga» saticis vecīti ar gruzīnu akcentu. Viņš teicās tikko izlaists no cietuma, kur trīs gadus nosēdējis par autoavārijas izraisīšanu – savukārt avāriju izraisījis sliktās redzes dēļ, jo viena acis viņam neīsta. Vecītis prasīja, kas par filmu, ko kinoteātrī tagad rāda un cik biļete maksājot, droši vien 20 santīmus. Redz, no cietuma tikko iznācis, vecītis vēlreiz uzsvēra, taču uz mājām aizbraukt nav naudas, un nav naudas arī ko uz kino aiziet, un vilciens uz mājām tikai vakarā.

Vai gan kādu interesē, ka brīvībā iznākušajiem cietumniekiem valsts iedod naudiņu ceļam un ēšanai un šis lūgums ir nepamatots? Nē, jo šī ir izrāde bez skatīšanās maksas, un jāmaksā vien, lai beigtos cēliens. Un tie 20 santīmi nabaga aktiera viltīgajā saujā nemaz nešķita tik daudz.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija, Ārija

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Nāras «nav ne uz pusi tik skaistas kā gleznās», savās piezīmēs rakstīja itāliešu ceļotājs Kristofers Kolumbs, kas pirms 515 gadiem, 1493. gada 9. janvārī, kuģojot pie tagadējās Dominikānas Republikas krastiem bija vērojis šīs teiksmainās radības.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu sievietes un govis »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas