pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 7. jūlijs 21:26

jautājumi prezidentam Putinam

Kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins ieradās uz interneta konferenci, viņu gaidīja 156 824 interneta lietotāju iepriekš sagatavoti jautājumi, par kuriem, piešķirot svarīguma punktus, kopā bija saņemtas 1 196 910 balsis.

Uz visiem prezidents, protams, neatbildēja, un pat neatbildēja uz tiem, kas saņēmuši visvairāk balsu, lai gan sākotnēji tā bija cerēts. Taču tādā gadījumā viņam būtu jāizsaka viedoklis par «preved medvedu», jāmāca, kā «sapačot» KDE2 FreeBSD vidē, jāatklāj, vai Krievija gatavojas savu robežu aizsardzībai izmantot gigantiskus cilvēkveidīgus robotus, jāskaidro, kā vienā dzīvoklī sadzīvot ģimenei ar divgadīgu bērnu un vecmāmiņu, kurai ir baisa diagnoze, jāplāno, kad beigsies krievu diskriminācija un jāatklāj, kur slēpās bērņuka Ņikitas vēdera bučošanas produktivitāte. Tiesa, uz jautājumu par šo tēmu – kāpēc pagājušajā nedēļā viņš pie Kremļa noskūpstījis puisēna vēderu -- viņš gan atbildēja, norādot, ka sīkais šķitis vienlaikus patstāvīgs, nopietns un vienlaikus bērns, tāpēc onkulim Mutinam gribējās ar šo drusku paspaidīties.

Protams, daudzi populārie jautājumi ir vienkārši provokācijas, uz kuriem atbildot, nevarētu pastāstīt par savu Krievijas demokrātijas izpratni (specifisku demokrātijas formu), par Ziemeļkorejas raķeškrīzi, Irānas kodolprogrammu un citām svarīgām tēmām, ko bija iesūtījuši ne vien Krievijas, bet arī citu valstu pārstāvji -- lai gan vienkāršajam jautātājam visticamāk, nebija pārlieku svarīgi, jo atbildes uz tiem dzirdamas diendienā.

Šis RIA-Novosti rīkotais pasākums nav nekas jauns, un arī pie mums kaut vai «Apollo» ar savu videočatu ir veidojuši līdzīgas izklaides, taču, atšķirībā no iepriekš redzētajiem šāda veida pasākumiem, interesantākais šķita tieši laiks pirms atbilžu sniegšanas, vērojot ļaužu izdomu, attieksmi un tēmas spēles ziņu lentās.

Interneta tiešā demokrātija, aci pret ari ar vadoni esot? Varam izlikties, ka jā, lai gan akcijas uzdevums vairāk bija dot politiķim izteikšanās laukumu, nekā risināt reālas problēmas, kaut vai par to pašu dzīvokli vai citām ikdienas nebūšanām. Taču izrāde ir notikusi un biedrs prezidents bija atnācis.

--

Starp citu, par prevedu runājot -- angliski runājošajā pusē ir citas problēmas, proti, nevis padarīt rakstu un runas formas pēc iespējas kroplīgākas, bet gan pietuvināt rakstību izrunai. «Wuudn’t ir meak mor sens to spel wurdz the wae thae sound?» jautā vienkāršotās rakstības piekritēji. Nu jā, arī esperanto entuziasti domā, ka universālajā valodā saziņa ir vienkāršāka, bet vai gan kāds viņos klausās.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Konstance, Donats

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Nav grūti atrast gadījumus, kuros masu saziņas līdzekļi tiktu izmantoti politisku mērķu sasniegšanai. Tomēr pēdējā laikā izskatās, ka šī parādība kļūst aizvien plašāka un redakciju savā pusē mēģina (un spēj) dabūt ļaudis, kam publicitāte nepieciešama savu personisko problēmu risināšanai.

«Latvijas Avīze», turpinot skolas šausmu stāstiņu sēriju, marta sākumā publicēja rakstu par skolēnu attiecībām Rīgas 2. vidusskolā, kur, pēc žurnālista Ramona Ratsepa domām, «stundas laikā pēc nelielas vārdu pārmaiņas izlaiduma klases audzēknis 19 gadu vecais Mārtiņš Slišāns piekāvis un žņaudzis savu klasesbiedru Kristapu Birznieku».

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu ko avīžniekam darīt skolā? II »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas