pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 26. jūnijs 18:47

bankas kartes

Ļaudis atkal un atkal tiek baidīti ar skaidras naudas negatīvajām īpašībām un maksājumu karšu priekšrocībām. Šoreiz aktualizējies jautājums par baciļiem un citām dzīvām būtnēm, kas sastopamas uz naudas.

Latvijas Infektoloģijas centrs ir veicis vairāk nekā 30 analīžu un atklājis, ka netīrākie sadzīves priekšmeti, kur varētu būt bagātīga mikroflora, ir banknotes un monētas, sabiedriskā transportlīdzekļa rokturi, arī sēdekļi, lielveikalu ratiņu rokturi, kāpņu margas iestādēs, kur daudz apmeklētāju, sabiedrisko tualešu aprīkojums, mobilie telefoni un vīriešu kaklasaites.

Šādas briesmas pirms vairākām dienām vēstīja «Neatkarīgā» un gan jau citi arī, tādējādi parādot, cik spējīgi ir First Data International savus reklāmas pasākumus padarīt par vienkāršu ziņu, ko Rīgā vērojamās vides reklāmas tikai netīšā veidā papildina.

Avīzes vēstījumā nebija teikts, cik un kādus priekšmetus pētnieki aptaustījuši, lai izdarītu secinājumus par «mikrovidi», tomēr mūs māc zināmas aizdomas, ka daudz mazo kustoņu ir arī veikalos uz čeku parakstāmajām pildspalvām, bankomātu un karšu nolasītāju pogām. Taču tas jau ir sīkums, no tā jau mēris un citas nelaimes nerodas.

Sīkums nav arī materiālie zaudējumi, kas rodas kartes nozagšanas vai citas nelietīgas izrīcības dēļ. PIN kodu ērā viss, protams, kļūst krietni drošāk, taču joprojām ir daudz vietu, kur kontu var iztīrīt, pretī dodot tikai viegli viltojamu parakstu. Ņemot vērā, cik «liela» uzmanība veikalos tiek pievērsta parakstu salīdzināšanai, tā nudien nav problēma.

Problēmas rada arī karšu pakalpojumu sniedzēju skopums. Tā vietā, lai ieviestu bezmaksas tālruni ar numuru, ko viegli atminēties, nelaimes gadījumā Tev būs jālūko atrast, kur ir tas sasodītais tālr. 7092555. Ja pie viena pazudis arī mobilais tālrunis, kā sazvanīsi?

Maksājumu kartes ir labas un ērtas, bet nevajag domāt, ka baņķieri tās ieviesuši nesavtīgos nolūkos. Viņi vēlas draudzēties naudas dēļ — turklāt Tavas, ne savas naudas dēļ.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Alma, Annemarija

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

«Ārprāc, viņi atkal ir pacēluši īri dzīvoklim,» man tramvajā aiz muguras ierunājās kāda balss. «Tāds cinisms! Kā lai es tagad samaksāju, ja mana pensija pat nav tik liela!»

Tu spēj sevi iedomāties sūrojamies par dzīvi pilnīgi nepazīstamu cilvēku pūlī, tajā pašā laikā saprotot, ka diez vai kāds Tev pievienosies Tavos lāstos? Man šī sieviņa atgādināja kādu citu, kas stāvēja uz ielas stūra un lūdza ļaudis palīdzēt nopirkt dārgās zāles. Tā kā sieviņa nevērsās pie neviena induviduāli, tad arī vienaldzība bija likumsakarīga.

Tāpat bija arī šoreiz. Klusums tramvajā. Pietura. Prom no izmisuma realitātes. Pašiem savu problēmu pietiek.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu kam viegli »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas