pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 25. jūnijs 23:30

Pēcjāņi

Mēs dzīvojam ilūzijās, ka Līgo/Jāņu diena ir kāds pagrieziena punkts dabā. Īsākā nakte un garākā diena, papardes zieds, negulētas nakts svarīgums un tās hipotētiskā ietekme uz turpmākajām 356 dienām un dažām stundām, kā arī Jāņu dienas rīta rasas burvestības... Taču netici, tautieti, tās visas ir pasakas.

Tās ir muļķības ne jau tāpēc, ka te kāds justos tik varens, lai uzspiestu vienotu izpratni par transcendentāliem jautājumiem vai arī cilvēces progresa mīta dēļ uztaisītos gudrāks par senajiem latviešiem. Nē, tā nav, es ar cieņu izturos pret tradīcijām un citiem sklerozes māktās kolektīvās atmiņas arhīviem. Problēmu rada apstāklis, ka dzeršanas svētkiem būtībā nav tiešas atsauces uz saulgriežiem un ka vienkāršotā laika skaitīšana, noteiktus pasākumus ik gadus paredzot noteiktos datumos, mums ir sajaukusi galvu.

Viss, kas attiecas uz Jāņu tradīcijām (tām, kas ir nostāk no dzeršanas un rīšanas), ir saistīts ar vasaras saulgriežiem. Jāņi nav vasaras saulgrieži, Jāņi ir Jankas vārdadiena. Saulgrieži šogad bija 21. jūnijā, citos gados tie iekrīt citos datumos. Tieši saulgriežu rītā mute ir jāmazgā rasā, plikiem kā prātu izkūkojušiem jātešas tur, kur liek tautas gudrība un jāveic visas citas burvestības, ar kuru palīdzību var dabūt dažādus labumus. Savukārt naktij no 23. uz 24. jūniju ar to nekā kopēja nav, līdz ar to šos kalendāros Jāņus mēs varētu svinēt arī ziemassvētkos.

Un tāpēc, draugs -- Jāņu dienas rītā, kad tu iztuntuļojies no migas, raugies, kā saule aust un saki sev -- «Jā, es jūtu šīs maģiskās strāvas, kas plūst manī!», tas nozīmē vien to, ka Tev ir jāiet vēl pagulēt.

--

Divi pozitīvu emociju avoti svētkos: (1) būt skaidrā kopā ar dažiem tādiem pašiem, kad apkārt bars ļaužu ir pārdzesrtu jēgu un (2) sajust, kā pēc smagas intoksikācijas pamazām atsāk darboties iekšējie orgāni.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Eleonora, Ariadne

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Nepamanīju, pa kuru laiku vīrs iekāpa tramvajā, taču laikam jau ilgi nevarēja būt -- konduktors tikko bija beidzis karot ar kādu citu bezbiļetnieku un tagad bija pievēries šim pēdējam. Iesākumā pat nevarēja pateikt, ka viņš ir no realitāti mainošo vielu pārņemtajiem, taču, kad cilvēks nespēja nokārtot savas saistības ar konduktoru, pavērās cits skats -- mierīga, īpatnēji nosvērta uzvedība, nesakarīga runa un nopietnas problēmas piecelties no ieņemtās sēdvietas pēc tam, kad Biļešu Cilvēks vairākkārt bija iebalstījis sānos. Pieturā vīrietis vēl stīvējās pretim, taču beidzot konduktors viņu pa aizmugurējām durvīm izgrūda laukā, un tramvajs aizbrauca tālāk savās sliedēs.

Pēc notikušā es paraudzījos pa tramvaja logu, lai redzētu, vai laukā izgrūztais tramvaja pieturā turas uz kājām, vai varbūt viņa apreibinātais prāts atstājis nelietojamo ķermeni guļam iespējamā kritiena vietā. Nekā, vīrs mazliet grīļīgi noskatījās mums visiem pakaļ, bet konduktors no vagona aizmugures mierīgi gāja atpakaļ uz savu vietu.

Gribējās ieskatīties viņam sejā un pateikt: «Tas tev labi izdevās, vecīt! Nebija jau viegli. Turies!» taču konduktors, uz mani nepaskatījies, nekāda publikas auditorijas atbalsta nemeklējis un nesagaidījis, apsēdās savā krēslā.

Jocīga tāda izrāde bez aplausiem un ovācijām.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu izrāde »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas