pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 25. jūnijs 23:30

Pēcjāņi

Mēs dzīvojam ilūzijās, ka Līgo/Jāņu diena ir kāds pagrieziena punkts dabā. Īsākā nakte un garākā diena, papardes zieds, negulētas nakts svarīgums un tās hipotētiskā ietekme uz turpmākajām 356 dienām un dažām stundām, kā arī Jāņu dienas rīta rasas burvestības... Taču netici, tautieti, tās visas ir pasakas.

Tās ir muļķības ne jau tāpēc, ka te kāds justos tik varens, lai uzspiestu vienotu izpratni par transcendentāliem jautājumiem vai arī cilvēces progresa mīta dēļ uztaisītos gudrāks par senajiem latviešiem. Nē, tā nav, es ar cieņu izturos pret tradīcijām un citiem sklerozes māktās kolektīvās atmiņas arhīviem. Problēmu rada apstāklis, ka dzeršanas svētkiem būtībā nav tiešas atsauces uz saulgriežiem un ka vienkāršotā laika skaitīšana, noteiktus pasākumus ik gadus paredzot noteiktos datumos, mums ir sajaukusi galvu.

Viss, kas attiecas uz Jāņu tradīcijām (tām, kas ir nostāk no dzeršanas un rīšanas), ir saistīts ar vasaras saulgriežiem. Jāņi nav vasaras saulgrieži, Jāņi ir Jankas vārdadiena. Saulgrieži šogad bija 21. jūnijā, citos gados tie iekrīt citos datumos. Tieši saulgriežu rītā mute ir jāmazgā rasā, plikiem kā prātu izkūkojušiem jātešas tur, kur liek tautas gudrība un jāveic visas citas burvestības, ar kuru palīdzību var dabūt dažādus labumus. Savukārt naktij no 23. uz 24. jūniju ar to nekā kopēja nav, līdz ar to šos kalendāros Jāņus mēs varētu svinēt arī ziemassvētkos.

Un tāpēc, draugs -- Jāņu dienas rītā, kad tu iztuntuļojies no migas, raugies, kā saule aust un saki sev -- «Jā, es jūtu šīs maģiskās strāvas, kas plūst manī!», tas nozīmē vien to, ka Tev ir jāiet vēl pagulēt.

--

Divi pozitīvu emociju avoti svētkos: (1) būt skaidrā kopā ar dažiem tādiem pašiem, kad apkārt bars ļaužu ir pārdzesrtu jēgu un (2) sajust, kā pēc smagas intoksikācijas pamazām atsāk darboties iekšējie orgāni.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Tālrīts, Gustavs, Gusts

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

L’Oreal reklāma

«L’Oreal» savā reklāmā piedāvā «miljonizēt» skropstas.

Reklāmas tekstu autoriem gadījies piņķerīgs darbs — kā pārtulkot «L’Oreal» skropstu tušas «Volume Million Lashes» apsolījumu, ka, to lietojot, palielināsies skropstu apjoms.

Kompromiss starp valodisko risinājumu un sākotnējo saukli ir bijis to īpaši nemainīt, vien pārveidot nosacīti latviski.

Arī literārajā angļu valodā nav vārda «millionize», bet elastīgās vārdu darināšanas iespējas ļauj ērti tādu izveidot, un tas izskatīsies interesanti un būs precīzs. Turpretim latviešu valodas versijā «miljonizēt» ir jocīgs. Teksta autori paši to, šķiet, apzinās, tāpēc jaunvārdu kautrīgi ielikuši pēdiņās.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Jaunvārdu miljonizēšana »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas