pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 25. maijs 22:38

nāve un komunikācija

Normālu pašnāvnieku pēcnāves vēstules pirms nāves izlasīt nevar, taču internets pieļauj ne tikai to vien. Biedrs stāstīja par draugos.lv redzēto, kur kāds cilvēks bija atstājis ziņu ar apmēram šādu tekstu: «Sapratu, ka esmu lieks, piedodiet visi...»

Pirms interneta bija divi pašnāvnieku tipi. Vieni, kas no tiesas dažādu iemeslu dēļ vēlējās noslēgt rēķinus ar dzīvi un apzinātā kārtā izdarīja to, ko vēlējās — Seneka, Vladimirs Majakovskis, Vincents van Gogs un citi. Otru veidu pārstāv Ipolits Dostojevska «Idiotā», kurš tikai īdēja, ka izdarīs pašnāvību. Viņš visus sasauca un testamentu, novēlējumu nolasīja, taču, lai gan saullēktā pielika pistoli pie deniņiem, nenošāvās, jo bija «aizmirsis» šaujamajā ielikt kapseles.

Internets mums piedāvā trešo veidu, kura lielākā atšķirība no šiem diviem veidiem ir tāda, ka mums vairs nav zināms, vai runājam ar dzīvu cilvēku, vai jau mirušu. Minētajā gadījumā cilvēks vēl bija dzīvs, taču interneta forumos un domu lapās taču ikviens var uztaisīt sev piemiņas lapu, kapakmeni ar pēcnāves novēlējumu un vai nu izlikties par beigtu, vai arī patiešām būt beigtam. Ikviens var mirt simiem reižu. Tu nekad nezini, kas ir tas, uz ko tu skaties: vai tās ir gaudas par to, ka neviens nemīl, vai pašnāvības draudi kopā ar iespējas apsvēršanu («Es aizeju uz tiltu. Ja pa ceļam kaut viens cilvēks man uzsmaidīs, es nelēkšu.»), vai vienkārši ērtāka izteiksmes forma, nevienu īpaši īpaši neuzrunājot, vienkārši atstājot ziņu, ko sistēma publicēs post factum, ja nav neviena, kam zīmīti adresēt un ja ar roku nav tik ērti rakstīt kā ar datoru. Taču ziņa ir jāatstāj — vienalga kur, vienalga, kā. Pašnāvība parasti ir atriebības forma, vēlme kādam kaut ko parādīt (vairāk citiem, mazāk sev), emocionāla darbība ar vēstījumu palicējiem. Tāpēc, ja neatradīs Tavu ķermeni, varbūt ieraudzīs Tavu vēstījumu. Pieredze rāda, ka vēstījums no tiesas ir svarīgs, jo tikai retais parūpējas, lai neko no viņa neatrastu.

Tu nekad nezini, kas tas ir. Tanī pašā laikā Tu zini pārāk daudz, jo Tavu ticēšanu vēlas panākt pārāk daudzi. Tu taču varētu izglābt, ja vien zinātu, ka tas ir pa īstam, ja vien noticētu.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Konstance, Donats

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Jāpieņem, ka pastāv uzskati, kas vienkārši ir un ko mēs vienkārši uzskatām par patiesību, lai gan tam ar patiesību un objektivitāti nav nekāda sakara. Tāpēc mums ir tik grūti izskaidrot savu vēsturi, savu būtību — mēs vienkārši zinām, kā ir pareizi, mēs zinām, ka neesam slikti, un cita paskaidrojuma nevajag. Un, ja kāds komunists mūs nosauc par fašistiem, mēs nevaram paskaidrot, kāpēc mēs neesam fašisti. Varam tikai sadusmoties, piecirst kāju un teikt: «Bet vienalga, taisnība ir mums.»

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu praktiskā jēga »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas