pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 6. marts 01:18

morālā situācija

Vakars, Rīgas autoosta. Pie iekāpšanas vietas piebrauc viens no pēdējiem autobusiem, un pasažieri nervozi sažņaudz saujā biļetes, lai nenokavētu savu iekšā saukšanu, savu reisu, savu laimi, savu dzīvi. Turpat blakus grīļojas kāds vecītis, tāpat biļeti saujā sažņaudzis, taču ar miglainu skatienu un bezpajumtnieka ārieni.

Vecītis grib kāpt iekšā, bet visi viņam iet garām — gan tie, kas ar biļetēm, gan tie, kas vēl tikai pirks. Kad vecītis ar savu netīro piedurkni grib pieķerties kaut kam, lai tiktu iekšā, viņš tiek atgrūsts, kad viņš šļupstot rāda biļeti un saka — «Man... uz... Vangažiem...», viņam kāds uzbrēc, viņu nelaiž.

Es zinu, kāpēc nelaiž. Līdzīgi kā Aukstajos laikos, kad bezpajumtnieki it kā drīkstēja pa nakti palikt autoostā, taču viņu dzīvesveids, dzīvesstils un dzīves standarti autoostas apmeklētājiem radīja attiecīgas neērtības, nicīgais skatiens, kas vērsts pret bezpajumtniekiem, neizzuda un iespēja nenosalt palika tikai formāla piedāvājuma līmenī.

Arī tovakar vecītis visiem pilnajā autobusā būtu radījis tikai neērtības. Nav zināms, ka viņš mācēs un spēs labi uzvesties, taču ir zināms, ka ar savu netīro apģērbu un smalkajām aprindām netīkamo ārieni viņš komforta līmeni degradēs visā transporta līdzekļa salonā. Tieši tāpēc mēs visi viņu atgrūdām, un šoferis vecīša priekšā aizvēra durvis.

Bezpajumtniekam kaut kur strīdēties, kaut ko pierādīt nebūs lielu izredžu. Piedzēries, netīrs un vispār, marginālā statusa dēļ par pilnu neņemams. Bet tomēr man prātā paliek jautājums -- kas ir labi un kā ir labi? Utilitāristi teiktu — labāk, lai pēc iespējas lielākai cilvēku daļai ir labi, un tovakar mēs kolektīvi rīkojāmies kā utilitāristi. Tomēr, ja tā tam ir jābūt, un ja tā ir norma, tomēr kaut kā jocīgi, tomēr šķiet, ka kaut kas nav tā, kā vajadzētu. Nezinu vien, kas tieši.— Janks

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Armanda, Armands
  • 1870. gada 22. aprīlī dzimis XX gs. pirmais profesionālais revolūcionārs Vladimirs Uļjanovs jeb Ļeņins

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Tīmekļa žurnāls ir medijs, kura autoram ir neierobežotas kontroles iespējas pār tā saturu. Uzrakstu muļķības — varu izdzēst vai koriģēt. Komentētāji neko nesaprot — varu viņus izdzēst. Komentētāji norāda uz kļūdu — varu izlabot. Autors šādā veidā kontrolē, kas publikai ir pieejams un kas paliks pagātnei kā informācija, uz ko var atsaukties.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu par žurnāliem. 14. daļa: satura ceļi »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas