pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 5. februāris 00:36

smalkās pērlītes

Klausos Ūdrīša un Kronberga par «jocīgo albumu» pašpasludināto «K. U.» un priecājos par svaigām dvesmām latviešu mūzikā. Tiesa, albums kopumā nemaz nav tik jocīgs, kā to nodēvējuši tirgus, nišas un klausītāju meklētāji, tomēr gaišuma un siltuma diska desmit dziesmās netrūkst.

Burvīgiem čigānu mūzikas motīviem apdvesto «Tirgus» dziesmu droši vien būs dzirdējuši arī tie, kas mūzikas topiem seko līdzi tikpat negribīgi kā es. Savu laiku rotējusi ir arī sāga par to, ka «Pekinā ir auksti» — tiesa, šī dziesma daudz labāk izklausās kopā ar klipu. Iedvesmo mani tas sarkanais karogs, jo klips stāsta — arī tam ir savas robežas.

Taču viena no lielākajām pērlēm ir krievu mēlē dziedātā dziesma «Глюк» ar tekstu, kuru nedzirdot vai nesaprotot, daudz kas paslīdēs garām.

Вышел я из ада —
Смотрел только вниз,
А там змея меня укусила
За язык

И сейчас люблю я говорить
На всех языках
Кроме одного
На котором говорит Аллах

Šo klausoties, mēs ar biedriem klusā atzinībā mājot galvas, secinājām, ka ar zālīti šāda teksta radīšanai diez vai pietiek. Tiesa, nekādus papildus uzvedinājumus albumā nesaklausīt kā vien —

Marihuana uzkūp gaisā
Un smalkas pērlītes ber
Marihuana prātā maisās un ver

Burvīgas, aizķerošas un sajūtamas ir arī vairākas no pārējām dziesmām, lai gan mēdz būt arī pa nenopietnākām lirikām, piemēram, par ro, ka «Dievs, viņš visu redz» un «Ļaudīm naktīs nenāk miegs [..] / Kas gan cits tiem atliek / Kā skaitīt aitiņas». Spēks plūst no dziesmas «Mans kaps ir ziemeļu pusē / Un klusē», taču līdz beigu skaņdarbam — «Suņa dziesmai» — laikam smalko pērlīšu iedarbība beigusies un tā aizgulētas balādes līmenī palikusi.

Kopumā — malači, puiši. Mums tagad bez visādiem superstāriem, visu laiku labākajiem ierakstiem un ģeniālajiem opusiem ir arī jocīgais albums. Labs jocīgais albums.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Kitija, Viesturs, Viestards

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Par spīti tam, ka tiek piesolītas «baisas pasakas maziem bērniem», miglas ezīša žurnālā nekas neliecina ne par baisumu, ne pasakām. Visai parasta lapa, ja neskaita to, ka tā demonstrē daili, kāda paveras, fona rotāšanai piesaitējot fotogrāfijas no foto.inbox.lv, lai gan pēdējais tādus gājienus ne visai labprāt pieļauj (un to zināmā mērā var saprast). Tāpēc rakstīto bez ctrl+a grūti salasīt.

Neparastības sākas, aplūkojot informāciju par lietotāju, proti, meitene tajā ir publicējusi stāstu par Ezīti miglā. Un, uzmini, no kurienes viņa to būtu varējusi nokopēt? No mums, protams. :) Kāds varētu bilst, ka to pašu var dabūt arī no lirika.lv, tāpat ir iespējams pašai iztulkot krievu versiju, taču «» pēdiņas, pēdiņas visu nodod! Turklāt ir daži elementi, kas mūsu lapā atšķiras no lirika.lv piedāvātās versijas. Bet ko nu tur. Nav jau mosties team īpašums, tikai tā jocīgi sastapt kaut ko no šejienes ņemtu — kā atgādinājumu par aizgājušo laiku godību.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu vecās fotogrāfijas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas