pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 31. janvāris 19:02

Amerika

Dažkārt pat nepamanām, kā vēsture atkārtojas. Tajos senajos laikos, kad Latvija bija okupēta, mēs cerīgi klausījāmies «Amerikas balsi» un lūkojāmies uz Rietumiem pēc glābiņa, lai gan oficiālajā līmenī totalitārās sistēmas kontrolētie masu saziņas līdzekļi vienā laidā stāstīja par amerikāņu nelietībām un nekonstruktīvismu pret mūsējo ierosmēm un labo gribu. Tas nedarbojās, un 80. gados, kad kontakti ar Rietumiem paplašinājās, vajadzēja tikai uzvilt t-kreklu ar ASV karogu un «Levi’s» džīnas, un Tu biji pirmais visā ciemā. Amerika — varenības, brīnumu, brīvības, pretošanās (sic!) simbols.

Tagad mēs nicinām ASV karu Irākā, it kā nebūtu bijis Vjetnamas, Afganistānas un Persijas līča kara, tagad mēs īgņojamies, ka Džordža Buša vizītes dēļ Rīga tiek evakuēta, tagad tie, kas atļaujas uzvilkt krekliņu ar uzrakstu, «Operation Iraqi Freedom» saprotamu iemeslu dēļ tiek uzskatīti vai nu par naivuļiem, liekuļiem vai slepkavošanas atbalstītājiem (Atbilstošāks sauklis uz krekliņa būtu ik dienas ziņu aģentūru lentās lasāmais A Look at U.S. Military Deaths in Iraq), savukārt ASV karoga krāsu izmantošana apģērbā, lai gan joprojām ir uzskatāma par popkultūras neatņemamu sastāvdaļu, tomēr vairāk asociējas ar «re, kādu prikidu es dabūju!» nevis ar «God Bless America».

Mums vairs nepatīk ASV dominēšana pasaulē, jo mums no tā nekāda labuma nav un nekādu ar šādu dominēšanu piepildāmu cerību nav. Mēs skatāmies kritiskāk ne tikai tāpēc, ka atbildam uz ASV pasaules soģa un policista lomu, bet arī tāpēc, ka zinām — «eh, mēs gan nekad tā nevarēsim». Iespējams, tās atkal ir cerīguma un sava stāvokļa apjautas izpausmes. Tagad ASV atkal ir citā pusē — tajā, kur mēs vairs negribam būt. Ironiskā kārtā var teikt — beidzot esam noticējuši tam, ko mums stāstīja pirms gadiem 20 un senāk.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Konstance, Donats

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Merilins Mensons Arēnā «Rīga» 2009. gada 15. novembrī

Vakardienas Merilina Mensona koncertā arēnā «Rīga» kārtējo reizi pārliecinājos, ka metāls ar savu dzīvīgumu no kaktiem izvilina un pie kopgalda sasēdina tik dažādus cilvēkus, kam citkārt būtu grūti atrast iemeslu būt vienā telpā.

Bez publikas kontrastiem un ārišķībām šis pasākums nebūtu uzskatāms par notikušu. Koncerts vakar bija, tomēr Mensons, kurš kāpas uz skatuves, bija tikai viens no daudzajiem Mensoniem, kas mīt viņa daiļradē, un ne labākais.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Merilins Mensons dzied «skaistajiem ļaudīm» »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas