pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2006. gada 19. janvāris 19:20

mīnus 28

Brilles piesalst pie sejas, stilīgajām meitenēm īsajās jaciņās nieres piesalst pie muguras, pa ceļam uz darbu redzēju, kā mašīnai kaut kas uzsprāgst motorā un braucamais, baltu garaiņu mutuļus elpodams, piebrauc ceļa malā. Lieli dūmi pirms brīža cēlās no autoostas, bet laikam ātri vien nodzēsa.

Mīnus 28 mums labi parāda, kamdēļ nepieciešama masu komunikācija. «Cik auksts», mēs sakām, vieni izejot uz ielas. Cik auksts, mēs drebinoties sakām citiem tikpat neaizsargātajiem un aukstuma sistajiem cilvēkiem. «Cik auksts», mēs drebināmies, dokumentējot savus ikdienišķos piedzīvojumus sviesta cibā. Un -- «cik auksts!» -- mēs sakām, lasot ziņās, klausoties pa radio un skatoties televīzijā kārtējo apstiprinājumu: jā, tev nudien nerādās murgi, cilvēk. Nudien, ir auksts.

Ārējo notikumu svarīgumu apstiprina tā esamība dienas kārtībā. Ja Tavas aktualitātes tur nav, iespējams, ka tas nemaz nav svarīgi, iespējams, ka Tev tikai tā šķiet. Taču mīnus 28 ir aktuāli visiem, kas salts un piesalst. Ja Tu pašlaik sēdi siltā birojā vai arī citā vietā, kam nav tiešas saites ar meteoroloģisko realitāti, mēs Tev pastāstām, kas ir svarīgs, mēs veidojam kopēju izjūtu dokumentēšanas, salīdzināšanas un apstiprināšanas mehānismu. Tādējādi viena no realitātēm tiek aktualizēta un internalizēta kā mūsējā, īstā realitāte, lai arī neīsts masu saziņas līdzekļu saturs pēc būtības ir.— Janks

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • 20. janvāris — 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Bērni skatās uz amerikāņu un afgāņu karavīriem

Foto: Kevin Frayer/AP

Karš Afganistānā norit kopš 2001. gada; tas ir kļuvis par ilgāko karu, kurā iesaistījušās ASV, un arī pašlaik tam gala neredz. Afganistānā visvairāk līdzekļu iegulda un uz turieni visvairāk karavīru sūta — ASV, tomēr vismaz formāli tas ir visas NATO karš, jo misiju tur vada alianses veidotie Sarptautiskie drošības atbalsta spēki (ISAF).

Afganistānā karo arī latvieši, turklāt ne tikai karo, bet arī krīt — kopš 2003. gada tur esam zaudējuši četrus karavīrus. Vienaldzība, skepse vai klajš kritiskums pret ieilgušo un dārgi maksājošo karu pieaug daudzās NATO dalībvalstīs, tomēr tām, kuras savu misiju Afganistānā vēl turpina, šis ir politisks jautājums, un šo valstu valdību attieksmi pret karu nosaka ne tik daudz panākumi Afganistānas ielejās un kalnos, bet gan attiecības ar ASV.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu Ko mēs darām Afganistānā? »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas