pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 11. decembris 21:49

ticēšana

Un tomēr — mēs taču gribam, lai mūs māna. Ne tikai pirmajā aprīlī, bet arī citās dienās, jo tā esam vienojušies. Vien jautājums — kāpēc nevarētu vienoties par mānīšanos vēl biežāk.

Iedomājies, atbrauc uz Latviju šarlatāns viltvārdis, it kā «īstais» ziemassvētku vecītis no Lapzemes. Viņu rāda televīzijā, viņam ļauj runāt, un tikai varbūt kāds sīkais, kas nezina, ka šie visi ir meli, uzdrošinātos viņam noraut bārdu. Taču mēs, pārējie, viņa īstumu neapstrīdam, jo zinām — tāds ir šī somu onkulīša darbs, tēlot ziemassvētku vecīti, visā nopietnībā mēģinot apkāst visu pasauli. Un tie, kas zina, ka viņš to grib, notic.

Padomā tikai, ko var paveikt, ja spēlējas. Padomā tikai, cik lieli panākumi gaida tos, kas, paziņojot, ka spēlējas, tanī pašā laikā rīkojas tā, it kā tas viss būtu pa īstam. Galu galā, vēlēšanas taču ir izrāde, kur partiju vienāduma dēļ uzvar tas, kas labāk māk rīkoties ar tēliem, lasi — kurš labāk Tevi iesaista spēlē. Grāvēji, ko rāda kinoteātros, ir spēle, bet, ja filmu veidotājiem palaimējas spēli izveidot tādu, lai Tu tajā iesaisties, viņi nopelna naudu. Televīziju Tu skaties tāpēc, ka tā aizrauj, tā visu parāda «īstu», tur pasaule ir «īstāka» nekā laikrakstu lapās vai pa radio. Tanī pašā laikā Tu zini, ka terora akti Tevi vēl neskars, Īrijas prāmja nemieri notiek tikai Tavas izklaidēšanas dēļ, savukārt Džordžs Bušs jau ir izklaide pats par sevi.

Tāpēc — vienosimies, ka šī ir spēle. Mēs tēlojam gudrajos, kas Tev šo visu stāsta, Tu piekrīti, māj ar galvu un lasi. Tanī pašā laikā Tu zini, ka šis viss uz Tevi attiecas tikai tik daudz, cik izklaidē, Tu tam visam notici tikai tik tālu, kamēr tas nekļūst nopietni. Jo ziemassvētku vecītis taču nav nopietns — galvenais, ka viņš atnes dāvanas un apmierina mūsu vēlmi pēc sajūtas, ka esam īpaši un ka šķietamība — mums kaut kas pienākas — vismaz vienreiz gadā šķiet tik īsta. Un tas nekas, ka Lapzemes melis neko taustāmu neatveda. Gan atvedīs kāds viņa bandas dalībnieks. Ja ne šogad, bet kaut kad noteikti.— nııtŕø

 Raksturvārdi: , ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Baiba, Barba, Barbara

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Šodien viss notiek skaisti un ačgārni. Trešais tramvajs no Krišjāņa Barona ielas nogriežas pa labi un brauc līdz pat Nacionālajam te(ā)trim, septiņpadsmitais tolejbuss nesas pa Krasta ielu, konduktore man jautā, cik maksā braukšanas talons un vai mana mēnešbiļete gadījumā nederēs arī lidmašīnā (acīga gan!). Katrs pulkstenis pilsētā rāda citādu laiku, un pēkšņi iespējams ir kļuvis pilnīgi viss. Aizliegumi ir zuduši. Tu vari būt, kur vien vēlies, cikos vēlies un vienlaicīgi cik vietās vien vēlies. Šajā dienā Tu vari dusēt ar saharozi pārsātinātā miegā, vari sapņot bibliotēkā, lasot par masu saziņas līdzekļu konstruēto realitāti, vari basām kājām skriet pa ostas molu, vari arī uzkāpt Valšu tiltā un mainīt kārtību uz tilta pēc savas patikas.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu iespējas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas