pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 1. decembris 12:15

diagnožu diena

Šodien AIDS diena, un ziņu aģentūras pilnas ne tikai ar stāstiem par AIDS ļaunumu, bet, kas pats ciniskākais, ar AIDS slimnieku fotogrāfijām, kas naivajam lasītājam liek izdarīt secinājumu -- viņi apslimuši tieši 1. decembrī, taču pārējās dienas gadā varbūt slimo, varbūt ir inficējušies, bet varbūt mums ir vienalga. Vienu dienu gadā veltīt kādai problēmai daļēji ir liekulīgi, no tādējādi mēs no sevis noveļam atbildību par šo problēmu domāt citās gada dienās.

Tomēr arī šī viena diena ar pastiprinātu uzmanības izrādīšanu ir daudz, un tās uzdevums ir kaut mazliet atkarot uzmanības trūkumu HIV/AIDS problēmai (par lielāko problēmu uzskatot sabiedrības neinformētību, un šeit masu saziņas līdzekļi ar savu artavu var krietni palīdzēt.

Dienas kārtību šajā jautājumā veido nevis plašsaziņas līdzekļi, bet gan organizācijas, kam sāpe par HIV/AIDS pozitīvajiem ir viņu specializācija-- tās ir dažādas nevaldības organizācijas, veselības veicināšanas biedrības, informācijas aktīvisti un varbūt vienkārši cilvēki, kuros vēl ir palicis mazliet cilvēkmīlestības un ideālisma. Un dažkārt šis ideālisms, pienākot Vienīgajai Dienai Gadā, izpaužas mazliet pārspīlēti – piemēram, Krievijā ir «Miss Positive».

Kad novembra sākumā Lietavā notika konkurss Miss Diabled, jau tad domāju, ka tas vairāk izskatās nevis pēc integrācijas, bet gan diskriminācijas, pasvītrojot, ka šis cilvēks ir ar īpašām vajadzībām un nenormāls. Uzskatu, ka patiesa integrācija ir tad, kad pret citādo izturas tā, it kā viņš nebūtu citāds -- lai gan līdz tam neesam nobrieduši, tomēr īsta «Miss Disabled» varētu būt vien tā sieviete, kas uzvarētu uzvarēt vienalga, kādā konkurencē. «Miss Positive» ir līdzīgs solis -- iespējams, izmisuma un sabiedrības aizspriedumu vadīts, kad rīkotāji vēlas parādīt izstumto grupu cilvēciskās īpašības un to, ka viņi nav sliktāki par «veselajiem». Katrā ziņā valodas līmenī nosaukums ir daudznozīmīgs -- no vienas puses, skan gluži kā naivo nepamatota optimisma piekritēju domaa_labu kopienas iemītnieču tituls, no otras -- atgādina par vārda «pozitīvs» negatīvo nozīmi.

--

Paldies tiem, kas šo dienu neaizmirst ne tāpēc, ka viņiem par to daudz stāsta, bet tāpēc, ka paši daudz dara.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Doloresa, Aleksandrs
  • 18. novembris — Latvijas dzimšanas diena

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Laukos skatījos uz stārķi.

Skatījos un domāju -- stārķim gan ir grūta dzīve. Viņš, nabags, galīgi nomocījies un pelēks, atlido no siltajām zemēm, bet te viņam jāēd kaut kādi balti kāpuri. Nemazgāti, dzīvi kāpuri. Un pa kādai vabolei arī (nevarēju jau visu viņa ēdienkarti saskatīt) -- labu apetīti, lasītāj. Un tad vēl stārķim jābaidās no traktora, jo nevar jau zināt, kas tas tāds īsti ir un kāpēc tas braukājas pa lauku. Tā gribējās putnam pastāstīt, ka traktors tā ālējas tikai tāpēc, lai stārķim būtu vieglāk atrast ēdamo, lai stārķis pateicībā par šo žestu saviem sīkajiem pastāstītu, ka ligzda jāvij pie mums, nevis stulbo kaimiņu pagalmā un vispār -- ka pasaule šodien griežas ap stārķi. Taču stārķis ir tramīgs un bažīgs. Viņš neuzticas traktoram, viņš neuzticas sunim, kas nāk ar viņu iepazīties, viņš neuzticas man (lai arī nespēju iedomāties neko trakāku par to, ka stārķis ēstu man no rokas, kas nozīmē knābšanu).

Grūti būt stārķim.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu putns »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot, izmitina Process.lv

Famfamfam ikonas