pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 16. septembris 20:08

varas

Kas vada Tavu pasauli? Iztiksim bez tādiem «neviens nevada», «pats vadu», vai arī uzskatīsim to par neparastu gadījumu, ja nu mūsu vidū iemaldījies kāds pravietis. Pragmatiskāk apdomājot, droši vien atradīsies kāds tuvāks vai tālāks faktors, cilvēks, ļaužu grupa, fiziska, fizioloģiska, psihiska reakcija. Protams, tādā gadījumā ir vēl jo lielākas iespējas pateikt, ka pasauli vadu es pats, jo mans prāts un mans ķermenis esmu es pats un — kur tie nes, ko tie dara, tas arī mani ietekmē.

Palūk, ko sakompilējuši BBC — ir ko padomāt. Nigērietis stāsta, ka viņa valstī neviens nevada neko. Matriksa balss ierunājas citā stāstā, kura autors uzskata, ka pasauli valda apsēstība pret tehnoloģijām, vēl kāda dzīvi vada viņa sieva, politiķi, Dievs, dusmas/cerības — vēl un vēl.

Iespējams, ka šie dažādo cilvēku viedokļi ir radušies ātrumā un nav līdz galam izsvērti, taču nez ko teiktu mēs, lūgti puslīdz nopietni atbildēt uz šo jautājumu? Cik daudz varas mēs jūtam ikdienā? Politiķi šķiet tik tāli, ka pat negribas pieminēt, darba kolēģiem pārāk daudz var runāt pretī, ģimeni redzu pārāk reti. Varbūt tās ir vērtības — tas, ko mēs uzskatām par labu vai sliktu? Varbūt ētiskie apsvērumi, kas liek izšķirties par vienu vai otru rīcību? Refleksi, pieradums, nodarbošanās noteikta rīcību un domu kolāža? Tas viss nāk no kaut kurienes. Tam visam ir avots. Tas viss ir vara.

Un tātad — kas vada Tavu dzīvi? Pirms sper soli, pajautā, kas liek to spert. Piektdienas vakarā pajautā, kas un kurš Tevi dzen darīt to, ko Tu, iespējams, dari, mēģinot tikt projām no pārējās nedēļas. Kāpēc Tu dari to, ko Tu dari? Visam ir motivācija. Un tā, beigās sanāk — paši, visu mēs paši. Tikai mēs neesam paši. Mēs neesam nekas, jo pārliekā sadrumstalotība un nevienam nepiederoši procesi un pārāk noteikti nosaka likumus, bez kuriem mēs vispār nespētu eksistēt.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Ilona, Adelīna
  • 1941. gada 18. martā Paula Stradiņa klīniskās slimnīcas teritorijā izveidota republikas asins pārliešanas stacija. Šī ir Latvijas Asins dienesta dzimšanas diena

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Esmu vīlies. Makdonalds 15. aprīlī svinēja 50 gadu jubileju, bet es par to uzzinu tikai nejaušā veidā? Tas taču nav nopietni! Kur tad palika svētki?

Vrēja tak sarīkot Vecrīgā Trakās rīšanas dienas, lai būtu kāda konkurence Stokmanam ar dzeltenajiem piepūstajiem pokemoniem abos stūros un lai mūsu galvaspilsēta nejūtas tik vientuļa savos eiropeiskuma meklējumos.

Kaut kā nespēju noticēt, ka Makdonalda sabiedrisko attiecību nodaļa saldi gulējusi tad, kad varēja izvērst grandiozu kampaņu! Tādu ar dažādiem pasākumiem, satiksmes bloķēšanu un citām ierastās kārtības izmaiņām, kas automātiski novestu pie iekļūšanas masu saziņas līdzekļu saturā un tādējādi celtu popularitāti, kura pēdējā laikā šķiet mazliet pabalējusi.

Slikti, slikti.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu makdonalds daks 2 »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas