pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 5. jūlijs 17:46

stacijas laukuma ainiņa

Pie «Origo» vīrs mellā tērpā spēlē pāna fleiti fonogrammas pavadījumā. Viņš maina stabules, spēlē dažādus gabalus, pa laikam pieskardamies sev pie kājas, kad šķita, ka ar atskaņošanas tehniku kaut kas iet grīstē – tā palika klusāka, taču pēc pieskāriena atkal viss bija sākotnējā skaļumā. Vīram blakus ir galdiņš, pie kura sēž meitene un pārdod diskus.

Iespējams, spēlētājs spēlē mums visiem – tiem, kas no Merķeļa ielas dodas uz Stacijas laukumu, un tiem, kas, uzgriezuši muguru, neatskatīdamies aiziet pāri gājēju pārejai. Skaņa tāda, it kā tuvumā kādi svētki un arī kāds, ko iepriecināt. Mūzika kā masu pasākumos, bet vecītis taču bija pavisam viens ar savām stabulēm, naudas kuli, diskiem un desmit metrus nostāk novietoto strāvas ģeneratoru. Vai viņš nav vientuļš? Pajautā to viņam pašam.

Jā, bet skaisti jau skan. Kuram skan? Vai savam priekam viņš spēlē? Ne jau saulei un saulainai dienai? Ne jau labestībai? Ne jau – nekam?

Cilvēki plūst garām, bet kurš gan ieklausās skaņās? Vecenīte piestāj paskatīties, kas tie par diskiem, gotu meitene ar notetovētu muguru apsēžas uz trepju marmora, pienāk klāt arī sirms onkulītis ar kūjiņu. Klausāmies vai atpūšamies? Uz brīdi skaņas piliens nomāc visu pilsētu – auto taures, riepu švīkstēšanu, trolejbusa dūkoņu, lai piepildītu to ar sintētisku pilsētas alternatīvu – tādu, kāda ir pilsēta pati. Bet nekā – iedegas zaļā gaisma un pilsēta apēd tumšo dziesminieku, pilsēta pārkliedz viņa stabules un pat ģenerators dūc un izpūš pilsētas centra atgāzes.

Dziesminieks spēlē Lonely Shepherd, bet netālu no «Origo» apakšzemes autostāvvietas uz ietves guļ kāds cilvēks ar piesārtušu seju, galvu cepurē atspiedis. Klusāk, dziesminiek, spēlē klusāk! Pamodināsi vēl – iztraucēsi mieru tiem, kas pa beidzot raduši mieru. Bet neviens tā nesaka, neviens neklausās un nevienu tas netraucē. Tomēr skaisti skan pāna fleites – kā uz izlaidumu.— nııtŕø

 

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Haralds, Almants
  • 23. februāris — Padomju armijas un jūras kara flotes diena, pazīstama arī kā Vīriešu diena

pēdējās atsauksmes

  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…
  • Paula Izabella: lai man atsuta interesantus uzdevumus ar atteliem ar bildem u.t.t.

rubrikas

izvēlēts raksts

Toms savā audiovizuālajā pārskrējienā sacīja, ka mosties.org esot tikai pieci ieraksti — acīmredzot tik daudz acu uzmetienā lasītājs spēj atrast. Zinot, ka ierakstu pa šiem piecarpus gadiem tomēr ir sakrājies drusku vairāk (ierakstus var pārlūkot gan no arhīva sadaļas, gan lapot apgriezti hronoloģiski, jo katra ieraksta augšā un apakšā ir saite uz iepriekšējiem un nākamajiem ierakstiem), sāku domāt — iespējams, mūsuprāt tik pārskatāmā arhitektūra nemaz tik pārskatāma nav? Varbūt nepieciešami kādi uzlabojumi lietojamībā, veiktspējā, jaunas iespējas?

Tāpēc ar šo pēc padoma vēršamies pie Tevis, dārgo lasītāj. Vai ir kaut kas, ko vajadzētu uzlabot, ieviest no jauna vai izņemt ārā? Tev noteikti ir kādi ieteikumi par formu un saturu, un mēs būsim priecīgi tos uzklausīt vai nu atsauksmēs, vai e-pastā. Paldies jau iepriekš.

--

Paldies visiem, kas izteikuši viedokli. Pamazām ieviesīsim dažus no ieteiktajiem uzlabojumiem. Pirmais jau ir klāt -- RSS atsauksmēm. Izvēlējos vienkāršāko variantu, vienā plūsmā ievietojot visas jaunākās atsauksmes, izmantojot jau lietoto principu, pēc kura tiek veidots pēdējo atsauksmju saraksts, kas redzams lapā.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu lasītāju aptauja »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas