pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 3. jūnijs 11:41

Tavs draugs

Kas ir draugs? Nu... Tu tagad vari mazliet samulst un teikt — kurš gan nezina, kas ir draugs? Latviešu zēnu grupa «AK69» par to vēl nesen kā dziesmu dziedāja. Nu, tas ir tips, kas vienmēr palīdz, ar viņu var iet līdz pasaules galam, draugs neatstās nelaimē, viņš ir nesavtīgs un vispār — gatavais supermens.

Piedāvājums izskatās lielisks. Kad Tu pēdējo reizi esi izmantojis vai izmantojusi drauga pakalpojumus? Zvans draugam, lūgums draugam, bēdu uzkraušana draugam, palīdzības meklēšana pie viņa kaut kad nakts vidū?

Nevari atcerēties? Klausies, bet Tev vispār ir kāds īsts draugs? Tāds, kuru izmantot? Tāds, no kura ir vairāk konkrēta labuma nekā vien patīkamā sajūta, viņu nosaucot par draugu? Nē? Klausies, bet tad jau fiziski eksistējoši draugi nav vajadzīgi, tad jau draugus vienkārši var izdomāt! Nekādu reālu neauglīgu attiecību, kas nes vien ciešanas un asaras. Nekādu vilšanos, nekādu problēmu un sadzīvošanas grūtību. Viss tiks pakļauts Tavai kontrolei.

Kad Tev būs grūti, Tavs iedomātais draugs vienkārši būs aizbraucis kopā ar biedriem dzerties. Kad Tu paliksi pie sasista mašīnas bufera un tukšas riepas Salu tilta vidū sastrēguma laikā, draugam būs beigusies telefona baterija, un Tu nevarēsi viņu sazvanīt. Kad Tev gribēsies tikai parunāt, draugs vienkārši nebūs tiešsaitē.

Klausies, ko teikšu — ja Tu kādu sauc par draugu, tad arī attiecies pret viņu kā pret draugu. Prasi no viņa ne tikai prieku, bet arī bēdas. Neprasi no viņa vien stāstus par brīnumputnu, bet arī par to, kas notiek tur, iekšā. Nedzīvo ilūzijā, ka Tev no viņa nav nekāda labuma kā vien drauga statuss. Izturies pret viņu tāpat, kā viņš izturas pret Tevi. Un, ja viņš neko nesaprot no draudzības, tad iemāci to. Pasaki, ka draudzība ir kaut kas vairāk par vārdu, par nosaukšanu. Draudzība nav simbols, tas ir reāls ieguvums, ja runājam materiālās pasaules terminos (un patiesībā jau nav iemesla tajos nerunāt). Savukārt, ja Tev no drauga nav lielāka labuma kā vien sajūta, ka viņš droši vien palīdzēs kādā no nākamajām krīzes situācijām, bet šajā lai labāk guļ ar savu veceni un nebēdājas par Tevi — kāpēc Tev draugs būs vajadzīgs vēlāk, ja tas nav vajadzīgs tagad?

Mēs iestājamies par skaidriem definējumiem un pret sevis mānīšanu (mānīšanai ir paredzēti citi). Tagad apdomā labi un pastāsti, kas ir Tev — darījumu partneris, persona, kam izdabāt, neko pretī nesaņemot, vai arī drauga simulācija. Vai varbūt Tev pat stabilas simulācijas nav? Vēl jo labāk, mūsdienu situācijā paredzamas attiecības var būt atavisms, ko vakardienas šķietamības šodiena jau ir izšķīdinājusi jaunās halucinācijās.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Jurģis, Juris, Georgs

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Mēs zinām, ka pasaulē ir ekonomikas krīze, jo mums to pastāstīja. Arī Latvijā ir krīze, un būs vēl kādu brīdi. Arī to mums masu saziņas līdzekļi stāsta ik dienas pacilātības pilnā balsī. Godmaņa mūždien grumbainā seja kļūst vēl grumbaināka, un mēs, tikai paskatoties vien, zinām, ka labi nebūs. Bet brīdis, kad krīze iedur ar dūci liesajos sānos un iespļauj dvēselē, vēl nav pienācis.

Kā mēs izjūtam krīzi?

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu krīze un reālitātes pārbaude »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas