pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 6. maijs 11:19

identitātes veidošana

Mēģinājumi definēt to, kā ir īstenībā, norāda uz identitātes veidošanas problēmām -- tie bieži vien ir atšķirīgā meklējumi tādā vidē, kuras iemītnieki ir pārāk līdzīgi. Formulējot doktrīnu, cilvēks vai cilvēku grupa atšķir sevi no pārējiem, tādējādi piešķirot paši sev svēto, mocekļu, mūku, pestītāju vai vēl kādu lomu, piesavinoties īstenības meklētāju funkciju. Jebkura grupa tā dara.

Lai iegūtu varu (kāda simboliskā kapitāla formā), ir nepieciešams pamatot sevis un savu uzskatu patiesumu. Savu patiesību var pamatot, pierakstot sev saiti ar pirmsākumu, saknēm un no tā izrietošo uzskatu autentiskumu. Tāpēc Staļins sevi dēvēja par Ļeņina skolnieku (bet pēc Staļina nāves partijas kurss tika pārorientēts, saucot to par atgriežanos pie īstajām ļeņiniskajām vērtībām). Tāpēc īsts reperis uzspiež savu izpratni par autentiskās hiphopa kultūras pazīmēm un elementiem, veltot asus vārdus citādu novirzienu attīstīt gribošajiem. Tāpēc īsti skinhedi sit svešos un pie reizes arī tos, kas vienkārši ir citādi un neiederas. Tāpēc grafiti kultūras aizstāvji izkrāso Hansabankas tuneļa gleznojumus. Tāpēc ķeceri nostājas pret ortodoksiju (un tāpēc baznīcai ir (bijusi) vajadzīga inkvizīcija). Viņi taču zina, kā būtu labāk, viņi mēģina glābt pasauli, norādot uz to, kas ir aizgājis nepareizi. Turklāt viņi arī skaidri pasaka savas vēlmes un vērtības citiem, tanī pašā laikā negaidot, ka citi tādā paša veidā stāstīs par savējām.

Vai tad arī Tu nevēlies izveidot savu ideālo pasauli? Tādu, kas darbojas pēc Taviem priekšstatiem; tādu, kas ciena Tavas vērtības un uzskata Tevi par guru? Mazais valdnieks katrā no mums saka: gribu gan. Kuram gan nav vajadzīga patiesība? Savējā. Dažiem šis valdnieks sevī vēlas runāt un meklēt jaunas pieejas, dažiem valdnieks negrib redzēt un dzirdēt neko citu kā vien sevis pielūgsmi. Pat ja vienīgais pielūdzējs ir šis viens pats cilvēks. Bet tas nekas -- gan atradīsies arī citi, kas pratīs novērtēt un arī pielūgs. Kaut kur taču viņiem ir jābūt -- līdzīgi domājošajiem, tiem, kas mūsu uzskatu dēļ ir gatavi izslēgt savu iepriekšējo pasauli, vai varbūt to jau sen ir izdarījuši, un jau gadiem skatās uz apkārtnes norisēm ar atšķirtības sajūtu.

Mums arī ir sava patiesība, un to mēs Tev stāstām, jo gribam, lai arī Tu ir kļūtu par vienu no mums. Mēs zinām, kas. Mēs zinām, kurp. Mēs parādīsim. Tikai nāc un notici -- un mēs Tev pastāstīsim par identitāti. Par īsto, mūsējo. Vide ir pārāk atšķirīga, lai sevi sazīmēt būtu kādas grūtības.

--

Šodien «Dienā» nodrukātas dažas ļoti interesantas reklāmas, kas adresētas Buša kungam. Izmisums?— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Smuidra, Vitauts, Smuidris

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

«Jāņem uz longtermu, uz šorttermu ir trikī», sarunu biedram lietišķi teica kāds vīrs otrpus galdiņam. Nez, viņam izglītība vai darbs tāds? Šis runas veids liek aizdomāties, vai pēc 50 gadiem šodienas latviešu valodas tekstus nākotnes runātājs vispār varēs saprast, ja vispār tad par latviešu valodu kā tādu vispār kāds vēl runās. Pārveidošanās tendences ir labi jūtamas.

Iedomājies, ka pēc 50 gadiem Tu ar savu šodienas valodu būsi jau fosilija, bet vēl atcerēsies pirmsfosilo laika posmu. Laika kompresijas dēļ mūsdienu cilvēks savas dzīves laikā paspēj nodzīvot veselus laikmetus. Jau Žans Bodrijārs savā darbā «Consumer Society» rakstīja, ka pagātnē lietas, objekti pārdzīvoja cilvēkus, dinastijas un laikus, turpretī šodien tie ir cilvēki, kas vēro objektu dzimšanu, attīstīšanos un iznīcību.

Kas zina, vai valoda un kultūra tās tradicionālajā izpratnē arī pēc kāda laika nekļūs par parādībām, kā attīstību var vērot vienas paaudzes robežās. Kaut gan — kas gan tās būs par kultūrām un valdām, kas radīsies? Varbūt tās nevis radīsies, bet mūžīgi ies bojā, un mēs tikai skatīsimies, tēlojot savas mazās civilizācijas antropologus?

Nekas, pagaidīsim un varbūt sagaidīsim.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu valodiņa 4: rītdienas fosilija »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas