pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 2. maijs 16:15

motivācija izglītībai

Ja Tu esi no tiem, kas patlaban iegūst izglītību, vai zini, kāpēc Tu mācies? Inta Brikše Latvijas Universitātes rakstu Anniversary edition krājumā (publikācija «Augstskolu identitāšu komunikatīvie aspekti: korporatīvā reputācija») min interesantus faktus saistībā ar studentu motivāciju studijām LU.

65,6% reflektantu uzskatīja, ka studijas Latvijas Universitātē ir ceļš uz labklājību (iespēja iegūt labi apmaksātu darbu!), un tikai 4,5% saistīja intelektuālais darbs, kas, kā zināms, ir gan pašu studiju pamata, gan ari tipiska nodarbe ļaudīm ar universitātes diplomu.

Aptaujas rezultātos redzamā pretruna parāda, kādu vērtību un vietu dzīvē jaunieši piešķir izglītībai un ko viņi no tās sagaida. Tas laikam ir kārtējais postmodernā laikmeta auglis, jo mūsdienās cilvēki vairāk tiecas tieši pēc individuālas laimes, apmierinājuma, hedonisma, atmetot cēlus mērķus kopienas vārdā (ak, cik tas skan banāli). Līdz ar to ļaudis izvēlas ceļus, kā šo uz individuālo labumu tendēto mērķi sasniegt, viņiem ir svarīgs gala rezultāts, nevis process – darbs un mācības, kas būs jāpacieš sakostiem zobiem labas dzīves sasniegšanas vārdā. Vismaz man šķiet traki tas, cik ļoti mēs esam gatavi upurēties, ciest un, pastāvošās situācijas spiesti, darīt to, ko patiesībā nemaz negribam. Nu jā, bet tā ir realitāte, un jāizdzīvo jau ir.

Un kurš gan pateiks, vai šis ir tikai pārejas perioda un pagātnes seku sajaukums, vai varbūt konsekventa tendence? Balsoju par otro variantu. Studentu mums ir daudz, bet – ko reāli dod studējot pavadītie gadi? Lai gan – kaut ko jau universitātes solos mēs visi iemācāmies.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Zane, Zuzanna

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Vēstule par Slāvu un Dienvidu tiltu

Uzklikšķini

2008. gada beigās Latvijas masu saziņas līdzekļi saņēma Rīgas iedzīvotāju atklātu vēstuli, kurā tie Rīgas domei pieprasīja slēgt automašīnu satiksmi pāris Slāvu tiltam, kā arī paziņoja, ka viņiem viss ir skaidrs par Dienvidu tilta tapšanas koruptīvajām aizkulisēm.

Pateicoties labdariem, šī pilsoniskās bilingvālās sabiedrības izpausme beidzot ir nonākusi arī līdz mūsu redakcijai.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu rīdzinieki pret Dienvidu tiltu »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas