pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 2. maijs 16:15

motivācija izglītībai

Ja Tu esi no tiem, kas patlaban iegūst izglītību, vai zini, kāpēc Tu mācies? Inta Brikše Latvijas Universitātes rakstu Anniversary edition krājumā (publikācija «Augstskolu identitāšu komunikatīvie aspekti: korporatīvā reputācija») min interesantus faktus saistībā ar studentu motivāciju studijām LU.

65,6% reflektantu uzskatīja, ka studijas Latvijas Universitātē ir ceļš uz labklājību (iespēja iegūt labi apmaksātu darbu!), un tikai 4,5% saistīja intelektuālais darbs, kas, kā zināms, ir gan pašu studiju pamata, gan ari tipiska nodarbe ļaudīm ar universitātes diplomu.

Aptaujas rezultātos redzamā pretruna parāda, kādu vērtību un vietu dzīvē jaunieši piešķir izglītībai un ko viņi no tās sagaida. Tas laikam ir kārtējais postmodernā laikmeta auglis, jo mūsdienās cilvēki vairāk tiecas tieši pēc individuālas laimes, apmierinājuma, hedonisma, atmetot cēlus mērķus kopienas vārdā (ak, cik tas skan banāli). Līdz ar to ļaudis izvēlas ceļus, kā šo uz individuālo labumu tendēto mērķi sasniegt, viņiem ir svarīgs gala rezultāts, nevis process – darbs un mācības, kas būs jāpacieš sakostiem zobiem labas dzīves sasniegšanas vārdā. Vismaz man šķiet traki tas, cik ļoti mēs esam gatavi upurēties, ciest un, pastāvošās situācijas spiesti, darīt to, ko patiesībā nemaz negribam. Nu jā, bet tā ir realitāte, un jāizdzīvo jau ir.

Un kurš gan pateiks, vai šis ir tikai pārejas perioda un pagātnes seku sajaukums, vai varbūt konsekventa tendence? Balsoju par otro variantu. Studentu mums ir daudz, bet – ko reāli dod studējot pavadītie gadi? Lai gan – kaut ko jau universitātes solos mēs visi iemācāmies.— nııtŕø

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Raivis, Raivo, Maksis

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Par spīti tam, ka tiek piesolītas «baisas pasakas maziem bērniem», miglas ezīša žurnālā nekas neliecina ne par baisumu, ne pasakām. Visai parasta lapa, ja neskaita to, ka tā demonstrē daili, kāda paveras, fona rotāšanai piesaitējot fotogrāfijas no foto.inbox.lv, lai gan pēdējais tādus gājienus ne visai labprāt pieļauj (un to zināmā mērā var saprast). Tāpēc rakstīto bez ctrl+a grūti salasīt.

Neparastības sākas, aplūkojot informāciju par lietotāju, proti, meitene tajā ir publicējusi stāstu par Ezīti miglā. Un, uzmini, no kurienes viņa to būtu varējusi nokopēt? No mums, protams. :) Kāds varētu bilst, ka to pašu var dabūt arī no lirika.lv, tāpat ir iespējams pašai iztulkot krievu versiju, taču «» pēdiņas, pēdiņas visu nodod! Turklāt ir daži elementi, kas mūsu lapā atšķiras no lirika.lv piedāvātās versijas. Bet ko nu tur. Nav jau mosties team īpašums, tikai tā jocīgi sastapt kaut ko no šejienes ņemtu — kā atgādinājumu par aizgājušo laiku godību.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu vecās fotogrāfijas »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties.org internetā kopš 2002. gada

E-pasts: redakcija-at-mosties-org

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas