pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 25. aprīlis 18:34

šļirču kastītes

Skatos uz Maskavas ielā atrodamajām kastītēm šļirču savākšanai un domāju: Kur ešafots, tur jābūt arī giljotīnai. Kastītes grauj pozitīvās ilūzijas par rajonu, ja pārlieku daudz tās saradušās.

Man allaž gribējies paskatīties, kas tur iekšā, bet nekad to neesmu izdarījis. Vai tas būtu tāpēc, ka pa tramvaja logu pasaule izskatās vilinošāka nekā uz nodilušā bruģa? Vai varbūt, atrodoties otrpus metāla un stikla, Maskačka kļūst vienkārši citādāka un mans skatiens ir vairāk pievērsts tam, kur lieku soli, nevis kastītēm?

Varbūt tas ir tāpēc, ka tur iekšā ir kāda cilvēka intimitāte, kādas mazās dzīvītes lielais balsts un drupinātājs. Nav labi tā skatīties, kas kuram zem drēbēm un kādas kuram ir vēnas. Lai gan noderīgi, jo neviens šeit citus par izdarīto izvēli nežēlos.

Katram vajadzētu tādu zaļu kastīti, kur ielikt to, kas palicis pēc sevis, bet ko citam nenovēlēt. Lai nesaindējas. Varbūt — lai nesailgojas. Savu dzīvi, savu darbu, savu pieķeršanos un mērķus. Un nākamajā rītā savākšanas dienests kastīti iztīrīs, saturu utilizēs, — bet līdz rītam tā jau atkal būs pilna. Varbūt mērķtiecības vietā tad būs nīgrums, pieķeršanās vietā ņirgāšanās, bet darba — nomests papīrītis uz tikko notīrītas ietves. Bet varbūt tur nebūs vairs nekā, un pasaule tad uzelpos.

Tu vari tur izmest mīlestību, bet tas neliks pārstāt mīlēt, vari izmest naidu — varēsi nīst aiz citas maskas. Kastītē vari ielikt nabadzību, bet joprojām nezināt, kas ir bagātība; Tu vari upurēt veselību, bet neapjaust, kas tagad aizpilda tās vietu. Galu galā, Tu vari kastītē iemest vienkārši izlietoto šļirci un līdz ar to arī neticību šim brīdim.— Janks

 Raksturvārdi: ,

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Smuidra, Vitauts, Smuidris

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Pirmdien pulksten 17.30 no Brīvības pieminekļa sāksies Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) rīkots gājiens Gruzijas atbalstam ar nosaukumu «Atstāti vieni Kaukāzā». Pasākumā organizācija aicina piedalīties tos, «kam nav vienaldzīga Krievijas Federācijas veiktā militārā ofensīva Gruzijā».

Mēs parasti politiskās akcijās neaicinām piedalīties, tomēr šis gadījums atšķiras no iekšpolitiskajiem kašķiem un emocionālām līdzi jušanām. Gruzijā mirst cilvēki. Šobrīd nav tik svarīgi, kas šo karu uzsāka un kas to ir kurinājis, svarīgākais — kas šo karu nevēlas apturēt un nepieņem Gruzijas aicinājumu uz pamieru. Tāpēc agresors ir nevis tas, kas aizstāv vai aizstāvas, bet tas, kurš turpina tad, kad to vairs nav nepieciešams darīt, ja nospraustie mērķi ir tādi, kā deklarēts.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu gājiens Gruzijas atbalstam »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas