pievieno facebook

Novērtē rakstu: 12345Atzīme 0 no 0 balsīm

mosties.org

2005. gada 21. aprīlis 13:51

tā nav mana Rīga

Veiksmīgu masu komunikācijas manipulēšanas tehniku aicināts, aizgāju noskatīties Sandra Jūras jaunāko darbu, it kā dokumentālo filmu «Rīga, mana Rīga». Jau skatoties Andreja Volmāra sižetu par filmu, pirmā doma bija – šis veikums būs vien patētiska skaistu kadru un apoloģisku tekstu montāža, taču gribējās par savām aizdomām pārliecināties dzīvē.

Labākais, kas visā šajā kultūras pasākumā dabūjams, ir grupas «Astro’n’out» minikoncerts pirms seansa – tas patiešām šķita kaut kas nesamākslots, īsts, bet skanējums – latviešu mūzikā līdz šim maz dzirdēts. Gribētos pieredzēt, ka viņu iesaistīšanās S. Jūras kino projektā spēs piesaistīt līdzīgu atzinību, kādu guva šī paša režisora filmas «Atrasts Amerikā» popularizētie «Z-Scars».

Pati filma ir tipisks reklāmas produkts, ko, sadalot mazākos gabaliņos, varētu rādīt ārzemniekiem kā aicinājumu šeit iegriezties. Smalki izstrādāta spēlēšanās ar vizuālajiem efektiem, radot dinamikas, attīstības, saulainuma un sakoptības efektu. Kad ierunājās Cilvēks no Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta, lieta kļuva pavisam skaidra. Cilvēks no Departamenta stāstīja, cik mēs te braši strādājam, kā mums te viss notiek un cik būs labi tad, kad pabeigsim savus grandiozos, bet reālos plānus. Turpmākajos kadros un aizkadra tekstos es vairs nepūlējos saskatīt «Kinogalerijas» lapā lasāmos filmas montāžas režisores Guntas Ikeres vārdus par «tūkstošiem sīku nianšu» Rīgas stāstos un par grūtībām «radīt kaut ko konkrētu par abstraktu un komplicētu sajūtu, kas katram ir sava». Ha, kā tad! Kur tad ir šīs «savas» Rīgas? Kur paliek to ļaužu viedoklis, kas ikvienā redz vien Rīgas nemazgātās kājas un izsistos zobus? Ko par Rīgu var teikt cilvēks, kas uz pasauli neskatās tik estētiski kā filmas galvenie varoņi? No tiesas vēlētos to dzirdēt un redzēt.

Bet nē, deviance mums nav vajadzīga, tāpēc izsakās tikai ideālie pilsoņi, akcijas Es daru Rīgu dalībnieki, aktīvie jaunieši, kas piedalās pilsētas sakopšanā, Kivičs un Bergmanis, un vēl, un vēl. Rādām skaistas panorāmas, uzlielām Saules akmeni, pieveram acis par Triangula bastionu (ne vārda par arhitektūras problemātiku!), tā vietā stāstot, cik ļoti ārzemnieki ir pārsteigti par Rīgas skaistumu. Pat Maskavas iela padarīta par romantisku vietu, mēģinot pārliecināt, ka tas vairs nav sociāli maznodrošināto rajons ar attiecīgu publiku. Jā, Maskavas ielai piemīt sava burvība, it īpaši saulainās dienās, bet, ja kādam divos naktī ar kājām būtu gadījies no priekšpilsētas doties uz centru (iesaku!), varētu sanākt gluži cita filma (ar dažiem pārrāvumiem).

Kopumā izskatās pēc pasūtījuma darba. Noru Ikstenu, Ditu Lūriņu un Gunāru Kalniņu lai iesaistījuši! Pēc būtības man it kā nevajadzētu būt tik ļoti iespringušam par to, ka cilvēki saņem no kādas organizācijas naudu un uztaisa mērķiem atbilstošu kvalitatīvu produktu. Viss taču normas robežās, bet – tādā gadījumā nevajag to saukt par dokumentālu kino un par skatīšanos prasīt naudu.

Pēc seansa, mājup ejot, izmetu loku caur Centrāltirgu un, skatoties, kā vējš dzenā tukšus plastmasas maisiņus un citus atkritumus, Rīgas sakopšanas ilūzija parādījās īpaši spilgti. Esam Tevi brīdinājuši.— nııtŕø

 Raksturvārdi:

Atsauces (trackbacks)

Ja Tevis uzrakstītā publikācijā ir saite uz šo rakstu un Tu vēlies, lai pie šī raksta parādītos saite uz Tavu publikāciju, šeit vari iegūt adresi, ko iekopēt trackback (ping) lauciņā, kas atrodams kontroles panelī pie Tava raksta.

Atsauces saite:Meklēšana

Šī diena

  • Smuidra, Vitauts, Smuidris

pēdējās atsauksmes

  • keip: Tas links vairs nedarbojas tādēļ lietojiet šo :) https://www.youtube.com/w atch?v=Z_oDMXi-Q…
  • agnese: sveiki es mekleju otru pusiti,mans nr 28928321zz atbildu uz sms zvaniet kuriem ir zz velam…
  • Antra: Viņš patiesībā ir lāga puika! Tāds sirsnīgs liekās …
  • niitro: Ilona, ja Tev būtu kāda nojausma par latviešu valodu, Tu zinātu, ar ko atšķiras jēdzieni “l…
  • Ilona: Beidziet muldēt. Es izrakņāju visas interneta dzīles un likumdošanu, kas nosaka, kā jārakst…
  • Edvīns: Tas rakstītājs ir totāls analfabēts.Nevienā zīmē nav noteikts auto stāvoklis,ir tikai novie…
  • Kaspars: interesanti, kurš gan atļautu celt to jauno fabriku, varu derēt, ka uzreiz tiktu vākti para…

rubrikas

izvēlēts raksts

Viss paliek. Nosvīdusi neizdzerta glāze. Glāzes atstāti slapji apļi uz galda. Studenta apliecība kaut kur plauktā. Lietussargs autobusā un neizpratne manī.

Es nezinu, kam ir šis viss. Es neteikšu, ka tas ir labi vai slikti, jo labuma vai sliktuma še nav. Vēl nav? Nebūs?

Slapjumu no galda aizslauka lupata. Apliecība nokrīt zemē un tiek pasperta zem gultas. Lietussargs aizbrauc bez manis (phe, kam man lietussargs?).

Mani nevar aizvest, pagrūst, izgaisināt, aizslaucīt. It kā.

Lasīt tālāk nejauši izvēlēto ierakstu kustība »

Kustība par negatīvu domāšanu Mosties internetā kopš 2002. gada

E-pasts: mosties-at-gmail-com

Spēks no Pivot

Famfamfam ikonas